Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknek borderline személyiség...

Akiknek borderline személyiségzavara van ők mindenképp bántják magukat?Vagy van kivétel?

Figyelt kérdés
Én hivatalosan bipoláris vagyok,viszont nekem nagyon nem így tűnik.Borderline-hoz kb minden "megvan" kivéve az önbántalmazás.Jó az is van,csak nem teljesen úgy mint másoknak
aug. 17. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a két diagnózist rendszeresen adják "fordítva" (bipolárisnak bordert, bordernek bipolárist) vagy mindkét diagnózist.


Nem hiszem, hogy minden borderline bántja magát.

aug. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennek a személyiségzavarnak egyik tüneten az önkárosító magatartás, de nem feltétele.
aug. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A bordernek a laikusok altal is megtalalhato a neten a 9 kriteriuma, amibol ha 5 igaz, mar gyanus, h ez a gond. Az onbantalmazas csak egy a 9-bol. Nem mellesleg ez 1000 formaban megnyilvanulhat, nem csak a vagdosas es a szuicid gondoklodas tartozik ide.
aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy kaptam kétszer diagnózist, hogy csak speciális eseményekkor voltam önbántalmazó. Mára már átalakult és veszélyesen tudom károsítani az egészségemet, amihez nem feltétel hozzá a mély fájdalom. Talán évek kellenek ahhoz, hogy ténylegesen kifejlődjön egy személyiségzavar. De ez az én meglátásom, nem egy doktoré.
aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!