Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne idegesk...

Mit csináljak, hogy ne idegeskedjek mindenen?

Figyelt kérdés
Sajnos állandóan idegeskedek minden apróságon, főleg mióta gyerekem van. Pl. nehogy pont akkor sírjon mikor vezetek, nehogy ez, nehogy az. Már minden mással kapcsolatban is előre ideges vagyok, ha tudom menni kell valahová, de már az itthoni dolgokkal is. Gondolom ez azért is van, mert nem tudom magam sosem kialudni, mert még kel éjszaka a kisfiam.

#stressz, gyerek,
aug. 16. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Ez egyszerű szorongás. Idővel kinővöd, és felnősz a feladathoz. Most kezdesz szembesülni azzal mit is jelent, és mekkora felelősség egy kisgyermek. Ezt hiába próbálja a nagymama átadni a lányának, ezt mindenki akkor fogja fel igazán, amikor a pici baba ott van már, és egyedül kell helyt állnia érte.
aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Nyugodj meg, attól megnyugszol.

[link]

aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha felületi, vagy időszakos megoldást akarsz akkor a datif pc-t ajánlom. Én szorongással küzdök, van hogy elalvás előtt négyet be kell vennem, hogy végre el tudjak aludni, de egyelőre beválik.

Ha úgy érzed, hogy rosszabbodik ez az állapot vagy meggátol a mindennapi teendőidben, akkor érdemes lehet felkeresni egy szakembert, hogy a probléma mélyére tudj ásni.

aug. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
A rendszeres szexuális élet vagy önkielégítés sokat segít.
aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Családtag, rokon, barát, ismerős, szomszéd, bébiszitter: míg te kialszod magad hetente egyszer legalább, komolyan, mert tönkremész bele! Ilyen a kismamalét. Hány éves vagy te és hány éves a kisfiad? Első gyerek? Én minél idősebb vagyok, annál nehezebben bírom az éjszakázásokat, pedig teljesen egyértelmű éjszakai bagoly voltam mindig is, korral is jár, pedig nincs is gyerekem.


Az jó, hogy aggódsz, egy bizonyos szinten, mert az a felelősségtudat egy jele. De ha mondjuk már olyan szinten aggódsz mindenért, hogy az téged is ennyire zavar, hogy felteszed ide kérdésnek, akkor talán tényleg érdemes lehet akár pszichológushoz fordulnod, aki vszeg szülés utáni depivel fog diagnosztizálni, amit anélkül is lehet :) , ettől függetlenül mindig hasznos egy terápia, pláne, ha épp gyereked lett, mert tökre nem mindegy, hogy mit adsz neki tovább, talán nem mindent kéne, amit magaddal hoztál, ugye? Traumafeldolgozó terápia pl. különösen ajánlott kismamáknak!


Szerintem amúgy minden egy nagy alvással kezdődik, komolyan, hidd el, ha egyszer kialszod magad úgy igazán, akkor az aggodalmaid is normál szintre állnak vissza, amennyi még egészséges. Szerintem. Szervezd meg!

aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok és 2 éves a fiam. Egyetlen egy éjszakát nem aludt még végig. Több gyerek nem lesz, szégyen, nem szégyen én ezt nem bírom ki mégegyszer ezt az éjszakázást.
aug. 20. 08:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!