Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Rivotril hány órán át hat?

A Rivotril hány órán át hat?

Figyelt kérdés

Orvosom írta fel szociális szorongás ellen, de nem mondta hogy a gyógyszer hány órán át enyhíti a szorongásomat, mert azt tanácsolta hogy csak akkor szedjem ha úgy érzem hogy tényleg szükségem van.


Az ünnep után lesz egy 10 órás céges rendezvény ahol nyilvánosság előtt sokat kell majd beszélnem és gondolom 1 dózis nem hat 10 órán át.


Ebben az esetben a második dózist hány óra után szedjem be az első dózis után?



aug. 16. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A gyógyszert mindig a kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.


A felírt adag függ az Ön betegségétől, attól, hogy hogyan reagál a gyógyszerre, valamint a korától és a testsúlyától.

Orvosa a kezelést alacsony adaggal fogja kezdeni, és néhány hét alatt fokozatosan növeli azt, míg el nem éri az Ön számára leghatásosabb adagot.


A gyógyszert mindig a kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.


[link]

aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
De, a rivotril hat 10 órán keresztül, tovább tart jóval hatása a frontin/xanaxhoz képest. De azért próbáld ki előtte, hogy mennyire látszik meg rajtad, mert azért le tud szedálni ami azért meg tud látszani az ember testbeszédén.
aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Meg úgy nagyjából 2 óra a bevétel után mire kifejti teljesen a hatását.
aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

2-nek igaza van


En 9mg ot szedek, elosztva. De nem vagyok faradt tole. Nekem 3-4 ora mulva ut be rendesen a faradtsag. Valakinek 2 is ahogy irtak. Viszont a DOA meg a felezesi ido az mas. A hatas idotartam (DOA) a fiziologiai hatas idot jelenti, a felezesi ido meg a szer eliminaciojat jelenti a testbol). A DOA-t is peldaul megnovelheti vagy csokkentheti bizonyos masik szerek hasznalata vagy etkezes is, plusz a biohasznosulas is ott van.


A xanaxnal pl. 8 ora a felezesi ido, de a DOA sokkal hosszabb, csak annyira minimalis, hogy nem erzed, viszont attol meg a szervezetedre hat annyira kicsit, hogy valtozast idezzen elo, de akkor is minimalisat.


A Rivotrilnal meg napokig tart mire a DOA hatasa kimegy. Hiaba felezesi ido, ez ket kulon dolog. Ezt nagyon sokan keverik ("felezesi ido 3 ora akkor vege addig hat"). Ahogy aki szedi a mirtazapine-t vagy quetiapine-t az elso alkalomra. Az azonnali felszivodasut. A quetiapine felezesi ideje eleg rovid ha jol emlekszem. Megis masnapig ha nem tovabb ugy ki van utva az ember, hogy nem bir rendesen funkcionalni, de talan meg 2 nap mulva sem. Mert olyan teruletekre (is) hatott.

aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindenkire másképp hat, próbáld ki, de csak ha tényleg kell.
aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
4.es...miért kell 9 mg-t szedned? Az nagyon sok.
aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6


9mg + 3 mg xanax konkretan meg 600mg lamotrigine. Hat igy lett belove, nem vagyok halott, nem vagyok elatkozva, satan fia meg stb... benzo konteosoknak szol. A max adag egyebkent 20mg/nap, meg a felet sem ertem el, egyebkent, mert ez egy antiepileptikum, szinten egyebkent. Egyebkent! Statiszikailag van korrelacio a major depresszio es epilepszia (barmely) es vice versa kozott. A lamotrigine is egy antiep., csak felirjak "hangulatstabilizalo"-kent jo sok embernek.

aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7


Nagyon sok ez a benzo...alig bírtam lejönni 2x0,25-ről amit 3 hónapig szedtem. Nem félsz a jövőtől?

aug. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8


Nem mert mar egyszer lejottem utana fel evig nem szedtem, es nem is kellett, de visszarakott a doki, mert latta, hogy megis kell.

aug. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Iszonyatos dozisok vannak itt, én 8 ev után kb 1 mg- ot szedtem alváshoz. Arról is kinok közt tudtam leszokni másfél hetes brutális elvonassal.
aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!