Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha kellemetlen...

Mit lehet tenni ha kellemetlen emlékek és érzések törnek elő a múltamból?

Figyelt kérdés

Akár naponta többször is előfordul velem, hogy eszembe jutnak olyan a múltamból nagyon fájó érzések és gondolatok. Szinte ismét átérzem a múlt fájdalmait. A gondom az, hogy ez nagyon zavar és nagyon gátlásossá tesz.

Sajnos gyermekkoromban lelki bántalmazásoknak voltam kitéve és ez most is kínoz.


aug. 11. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most mennyi idős vagy?

Ha eddig nem tudtad feldolgozni, lehet, aktívabb módszerekhez kell folyamodni.

aug. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És hogy reagálsz ezekre az emlékekre? Leblokkolsz? Nem tudod folytatni a megkezdett dolgokat? Vagy bár a hangulatod rosszabb lesz attól még el tudod látni a tennivalóidat?

Milyen régóta áll fent ez az állapot?

Pszichológusre vagy terápiára nyitott lennél?

aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Piszológushoz még véletlenül se menj...én is szenvedek régi emlékektől, de túllépek rajtuk.

utólag úgy sem lehet korrigálni a hibákat, meg mi lett volna ha? Ez nagy hiba, felejteni kell..

aug. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem emlékbetöréseid vannak, és ez sajnos normális a bántalmazó gyermekkor után. :(

Pont az ellenkezőjét tanácsolnám mint a 3-as. Bár néha nehéz szembenézni, de egy jó pszichológus nagyon sokat segít! Én 3 évet jártam, és megérte, sokat enyhült a szorongásom, és több lett az önbizalmam.

Vagy ha neked szimpatikusabb, vannak még más módszerek- kineziológus, pszichodráma, családállítás, bars-kezelés stb..

aug. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!