Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok aludni 3 napja,...

Nem tudok aludni 3 napja, sosem volt ilyen. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 napja nem tudok aludni. Nagyon megvagyok rémülve, mert egyáltalán nem tudom miért történik ez. Mint a címben is írtam, ilyet még sohasem tapasztaltam. Én mindigis szeretek jókat aludni, és jókat is szoktam álmodni. De viszont néztem valamilyen alvásról szóló dolgot. Ilyen para cuccok is voltak benne, és emiatt már alapból is van ilyen para bennem hogy mi van ha ez meg az stb. Persze a legfőbb ok amikor aludni akarok az az hogy azon gondolkodom hogy hogyan kerülünk álomba. És mintha ez lenne a fő ok hogy nem tudok elaludni. Őszintén nem értem hogy most mi lehet. És amiket olvastam hogy ilyen imszomnia stbstb nagyon parán hangzanak. Segítsetek. Kérlekk. 18/F

aug. 11. 06:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

szia, 3 napja egyaltalan nem tudsz elaludni? tehat 3x 24 ora alatt? vagy csak nehezen alszol el es igy sokkal kevesebbet?

az alvasproblema (ha egyebkent mentalisan jol vagy) leggyakoribb oka az, ha valaki attol fel, hogy nem tud elaludni

aludni nem lehet ugy hogy az ember akar, sajnos

de ez most rajtad nem segit

ugy tudod elmulasztani, ha azt mondogatod magadnak, hogy nem baj, ha egyaltalan nem alszom, addig is pihenek es nem idegeskedek, relaxalhatsz is, de ne azzal a cellal, hogy akkor elalszol, hanem hogy azzal is pihenj

nekem volt ilyen es nagyon kiborito, plane ha tudja az ember, hogy maganak csinalja, es nem tudja elkepzelni, akinek nem volt meg ilyen

fekudj le egy darabig azonos idoben, az utolso oraban mar ne csinalj semmi stresszeset, kepernyot egy oraval hamarabb tedd felre, inkabb olvass konyvet vagy hallgass csak zenet

ja es ne keresgess a neten errol, ott mindjart megtudod, barmi bajod van, hogy egy lepesre vagy a halaltol vagy a bolondokhazatol

ez gyakori problema es nincs semmi bajod, nyugodj meg!

aug. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok mentális beteg, de èn is rosszul alszom kb egy hónapja. Ezzel nem csak én vagyok igy, hanem nagyon sokan. Ugyanis az idei nyár ritka forró, meleg, és emiatt sok embernek felborul a bioritmusa köztük az alvás is.
aug. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
velem is volt ilyen - 4 napon at es kb fel napon at, mondtam mar magamnak ez igy nagyon nem lesz jo, mar nem emlekszem mit csinaltam, de talan a mirtazapine meg altato es xanax kombot nyomtam be, szerintem ott helyben ki lettem utve. A xanax nem altato tudom, csak hogy eloszor enyhitse az idegesseget amit oszinten nem ereztem, gondoltam a tudatalattim. Es a poen egesz vegig nem voltam faradt.
aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1. Köszi a tanácsot. Huhh az lemaradt hogy általában miután 5órát álmatlanul töltök, utána valahogy eltudok aludni. Pl lefekudtem este 9:50 körül és 3:20 körül aludtam el. Most ma úgy volt hogy éjfél után voltam és akkor feküdtem le, és 6:00 körül aludtam el. Szóval lehet ezt fogom csinál amit mondtál. Mivel nem volt sose ilyenem, nem fogok semmilyen gyógyszert bevenni. Azzal csak rontanék.
aug. 11. 11:15
 5/12 anonim ***** válasza:

szivesen.

tehat alszol valamennyit, csak kb. 5 orat forgolodsz elotte. akkor fogadd ezt el most, ezzel mar lehet funkcionalni (jarsz iskolaba vagy dolgozni, idore kell kelni?), es adj magadnak idot, amig megnyugszik ez a szorongas. en mindig, mikor lekapcsoltam a villanyt, azt mondtam magamnak: "tehat most nem aludni keszulok, csak pihenni, ha nem idegesitem maga rajta, akkor az idegrendszerem pihen igy is, es a testem is. ha idegeskedek ezen, jobban kimeritenem az agyam."

azt akartam is irni, hogy ha meg soha semmit nem szedtel, ne indits mirtazapine + altato + Xanax komboval, abbol neked egyfele is eleg lenne (de nem a mirtazapine). De ne szedj ilyet, ha nem biztos, hogy kell, es ha igy gyozod le magadtol, akkor tartosabb lesz, mert ha esetleg meg egyszer igy jarsz, akkor tudni fogod, hogy ez mar egyszer volt, es meg tudtad oldani. igy tovabb tart, de jol megtanulja az agyad magatol.

nekem ugy emlekszem 3 honap ilyen "ugyanakkor fekszem, lenyugszom, csak pihenek, nem kell aludni" volt, ami alatt mar jol es eleget aludtam, de meg gondoltam ra. viszont en 6 honap keserves szenvedes utan kezdtem el!, akkor hallottam ezt a tanacsot. hosszabb tavon pedig megtanultam relaxalni, attol meg jobban alszom: gyorsabban elalszom es melyebben.

szinte nincs olyan ember, akinek elete soran ne lenne az alvasaval valami kizokkenes, ugyhogy nyugodj meg, semmi baj

aug. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem valami rejtett szorongás lehet a háttérben.
aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok...ne haragudj hogy megkérdezem ,de nem volt mostanában a haverokkal zöldes buli?
aug. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
de te nem az 5-os vagy, mert en vagyok az 5-os
aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaa igen ...6 ős vk.
aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer 5ös. Mindenképp kipróbálom. 6os a rejtett szorongás nem akkora hülyeség mert amugy valamilyen “fejrobbanás” nevezetű dologról is szó volt abban a videóban. És akkor ugye ez nagyon parán hangzik hogy a rem fázis előtt mikor bekerülnél az álomba és hatalmas robbanást hallasz. Nagyon parán hangzik mert én a hírtelen nagy hangoktól nagyon összetudom magam csinálni. A többi az alvásparalízis stb nem para mert tudom hogy nem igazi.
aug. 11. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!