Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Mi tevő legyek???

Mit tegyek? Mi tevő legyek???

Figyelt kérdés
Annyira rosszul érzem magam. A padlón vagyok nincs élet célom. Egésznap itthon a négy fal között az elettarsammal és a 15 éves autista nem beszélő fiammal, annyira rossz anyának érzem magam. Fiam időközönként dührohamos nekem támad szekrényt fejel, és nem tudom feldolgozni a félelmet, nem tudom fejleszteni mert félek kiborul. Elvan egésznap közbe játszunk fürdik telozik. De olyan mély nyomott hagyott bennem nem tudok tovább lépni nem tudom élvezni az életet. Már két éve maga alatt vagyok voltak jobb napok de amióta így kivan fordulva nem tudom élvezni az életet mert rettegek mikor tamád nekem, sehova se megyünk mert nem is merem meg haza se akar jönni, pedig már három hete még csak mérges se volt, gyógyszert szed. Annyira egy semminek érzem magam hogy el se tudom mondani nem panaszkodok senkinek sem, Szülők testvérek élettárs. Csak le írtam hátha kapok lélek melegítőt.

aug. 10. 21:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon nehéz helyzetben vagy, és teljesen érthető, hogy úgy érzed, magad alatt vagy. Amit most átélsz, az nemcsak fizikailag, hanem érzelmileg is rendkívül megterhelő. Fontos, hogy tudd: nem vagy egyedül ebben a küzdelemben, és már az is nagy lépés, hogy leírtad az érzéseidet, megosztottad a gondolataidat. Ez bátorságot és erőt mutat.


Először is, ne feledd, hogy amit érzel, teljesen természetes. Egy olyan helyzetben, ahol nap mint nap szembesülsz kihívásokkal, amiket mások talán el sem tudnak képzelni, érthető, hogy kimerültnek, tanácstalannak érzed magad. Az a tény, hogy félsz, hogy elvesztetted az életörömöt, azt mutatja, hogy szeretnél változtatni, szeretnéd újra megtalálni az örömödet az életben.

Nagyon fontos, hogy ne zárd magadba ezeket az érzéseket. Talán egy szakember, egy pszichológus vagy egy olyan támogató csoport, ahol más szülők vannak, akik hasonló helyzetben vannak, nagy segítség lehet. Egy kívülálló szakértő segítségével talán jobban megértheted, hogyan lehet feldolgozni a félelmeidet, és hogyan tudsz erőt meríteni.

aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Beszélgetek sorstars szülőkkel de mégis azt érzem mindenki jobb helyzetbe van mint én is
aug. 10. 21:18
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Az összehasonlítás másokkal nagyon nehéz lehet, különösen, ha úgy látod, hogy mások jobban boldogulnak vagy kevésbé küzdenek, de fontos tudni, hogy mindenkinek megvannak a maga kihívásai, és amit kívülről látunk, az sokszor nem tükrözi a valóságot.


Az is lehet, hogy mások úgy tűnnek, mintha jobb helyzetben lennének, de mindenki egyedi kihívásokkal néz szembe. Néha azok a szülők, akik jobbnak tűnnek, csak jobban elrejtik a saját nehézségeiket, vagy másképp kezelik azokat. Az ő küzdelmeik is valósak, csak lehet, hogy másképp nyilvánulnak meg.


Egy lehetséges megközelítés, hogy ne próbáld magad másokhoz mérni, hanem inkább a saját haladásodra és erőfeszítéseidre koncentrálj. Az, hogy te milyen nehézségekkel nézel szembe, nem tesz téged kevésbé értékes szülővé, sőt, az, hogy ennyi mindent teszel és ennyire törődsz a fiaddal, elképesztő erőről és kitartásról tanúskodik.


Egy másik dolog, ami segíthet, hogy próbáld meg a saját helyzetedet úgy látni, hogy te magad hogyan érsz el kis sikereket nap mint nap. Még ha ezek a sikerek kicsinek is tűnnek, mindegyik egy lépés előre. Lehet, hogy mások másképp boldogulnak, de a te utad is fontos és értékes.


Próbáld meg továbbra is keresni a kapcsolatot más szülőkkel, de anélkül, hogy összehasonlítanád magad velük. Ehelyett összpontosíts azokra a dolgokra, amik segíthetnek abban, hogy te jobban érezd magad, és építs arra az erőre, amit már megmutattál. Az, hogy itt vagy, hogy gondoskodsz a fiadról, hogy próbálsz kiutat találni ebből a nehéz helyzetből, mind azt mutatja, hogy nagyon erős vagy.


Bármilyen nehéz is, ne feledd, hogy az érzéseid és az erőfeszítéseid értékesek, és hogy minden nap, amikor tovább haladsz, az egy újabb bizonyíték arra, hogy mennyire bátor és kitartó vagy.

aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm ❤️
aug. 10. 22:51
 5/22 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod azt is, hogy írsz egy listát azokról a dolgokról, melyek segítenének jobbá tenni az életed, életetek. Amitől boldogabb lennél, jobban éreznéd magad.

Legyen az bármi.


Sorrendben. Kezdd a legeslegkisebb dologgal, haladva a nagyobb célok felé.


Így, hogy ennyire rosszul érzed magad most, apróságokat tudsz kivitelezni és közben gyűjthetsz belőlük erőt.


Hajrá, menni fog mert erős vagy! 🤗

aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Pont ez az semmi sincs.
aug. 11. 06:27
 7/22 anonim ***** válasza:

Mi tesz boldogtalanná?

Mert a leírásodban csak a fiad állapotát emelted ki. Ha az javulna, elégedett lennél?

aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen elégedett ha nem lenne dühroham többet soha
aug. 11. 10:01
 9/22 A kérdező kommentje:
Amúgy az egész élet egesznap itthon a négy fal között se barátnő se semmi kikapcsolódás. Mert nem merem elvinni a fiam már tavaly se mertem nem most amit művel mikor rá jön a semmiből a dührohama.ahh nem tudom elmondani.Ez milyen élet csak vagyunk
aug. 11. 10:11
 10/22 A kérdező kommentje:
Sajnálom is kevés vagyok ehhez sajnálom nagyon pont nekem született igy
aug. 11. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!