Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme így a gyógyszerekr...

Van értelme így a gyógyszerekről való leszokásnak?

Figyelt kérdés

2017-ben voltam először pszichiáternél. Szorongás, pánikroham, motiválatlanság és alvászavarok voltak a problémáim.


Frontint kaptam és paroxetint. A frontinra nagyon rászoktam. Teltek az évek és tavaly másik orvosnál voltam. Sikerült elérni, hogy a paroxetint teljesen letegyem, a frontinból pedig 0.25-öt szedek esténként. Régen simán 7-8mg is volt egy nap. Az új orvos felírta a Tritticot és a Dulseviat, de időközben letettem ezeket, mivel az orvos külföldre ment, a háziorvos pedig úgysem írja fel ezeket. Nagy hatásuk egyébként sem volt.


Tehát szépen letettem a gyógyszereket, egyedül a Frontin van még meg. Ezt sikerként könyvelem el, viszont ugyanúgy vagyok mint 2017-ben sőt... Ahogy telnek az évek valamivel rosszabbul... Mit tanácsoltok?



aug. 9. 00:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a gyógyszer nem gyógyít. Én tobb, mint 25 éve alszok gyógyszerrel, kétszer abbahagytam, de az alvaszavarom nem múlt el, ugyhogy ujra elkezdtem szedni a gyógyszereket.
aug. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

1. Vegyel sima csillag anizst es fozz belole teat. (Ne filtereset hanem rendeset) Engem eleg rendesen kiutott. Egy probat meger!

Vagy ha mindenkepp gyogyszer, akkor Atarax ami egy antihisztamin, viszont nagyon altat. Nem olyan karos, mint az altatok stb.


2. Mindenkepp szokj le a frontinrol. Keress ra arra, hogy “bumerang hatas”. A benzodiazepinek ugy mukodnek, hogy amire felirtak, pl szorongas vagy alvaszavar, pont azt fogja mellekhataskent okozni hosszutavon. Szerintem a benzok a legrosszabbak, az antidepiknel is rosszabbak. Probalj meg megszabadulni tole. Mar az oriasi lepes volt, hogy akkora dozisrol lecsokkentetted es hidd el hogy le tudod tenni. Nekem is sikerult.

aug. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, 2. a kerdezonek szol
aug. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
2017 ota a gyogyszerszedesen kivul mi mindent tettel meg magadert, a gyogyulasodert?
aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló kérdésén érdemes számot vetni
aug. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jártál pszichoteràpiára, változtsttál bármit az èleteden, vagy csak a gyógyszert szedted?
aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem jártam pszichoterápiára. Egyéni módon próbáltam az életminőségemen javítani, ami nem tudom jó ötlet volt-e, de azért próbálkoztam, kevés sikerrel.
aug. 9. 14:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp keress egy pszichológust. A gyógyszer csak a tüneteket nyomja el. Ez olyan, mintha a törött lábadra fájdalomcsillapítót szednél: nem fáj, de a probléma még mindig ott van
aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én jártam már pszichologusoknal, pszichiatereknel, addiktologian, az alvaszavar megmaradt. Nem tudnak mindenkinek segiteni. Tapasztalatom: ha nem tudsz magadon segiteni, b.hatod!
aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!