Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék neki segíteni?

Hogy tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Nem rég bevallotta párom hogy vissza esett és újra el kezdett drogozni. Pár hónapig tiszta volt még sikerült ki szakítani a régi környezetéből ami mérgező volt számára, de sajnos ahogy vissza került oda hozzá is nyúlt. Jelenleg nem tudom megtenni ugyan ezt hogy közel 100-200km-es távolságra elköltözünk.

Rajtam kívül nincs senki neki csak a toxikus családja aki tönkre tette és ez miatt menekült bele.


Akik hasonló helyzetben voltak vagy saját maguk voltak benne ti hogyan jöttetek le róla?


Régen speed, kristály, creeket szívott. Most állítás szerint csak kristályt.



aug. 7. 15:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésben el kell fogadnia az elvonót, ha már napi szinten az élete része.
aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elvonót nem akarja, akkor nem akar leszokni. Akkor neked nincs dolgod vele. Ne kösd magad egy függőhöz, az soha nem lesz boldog kapcsolat. Lehet ultimátumot is adni neki: vagy a rehab vagy szakítás.
aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem is akar leszokni.

Első lépés lenne az elvonó.

Tapasztalatból írok.

aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nem véletlen írtam hogy a függők jó kifogásnak tartják hogy "bele menekültem" dolgot és szeretik sajnáltatni magukat... Írod is hogy ő nem akarja az elvonót, ergó nem akar leszokni. Ezen gondolkozz el picit szerintem. Jobbat érdemelsz nála.
aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Elvonó, majd terápia. Hosszú távon elengedhetetlen lenne, hogy fel tudja dolgozni a traumáit.


De összességében magas a visszaesés. Ezt csak akkor tudja megcsinálni, ha ő is belátja és akarja, szándékában áll. Nagyon jó, hogy támogatod, és segíted, de sajnos magát csak ő maga tudja megmenteni, te csak segíteni tudod.

aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Így ismerted meg?

Sajnos ez úgy tűnik, hogy te akarod leszoktatni. Te szakítottad ki a társaságából, te kérted, hogy tegye le, (majd ő visszament a régi barátokhoz), és te költöznél el messzire.

Nem tudod megmenteni,neki jó így.

aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Kedves 16. Nem nem így ismertem meg. Igazából mi régóta ismerjük egymást. Ő nagyon sokáig normális életet élt, még akkor is mikor mi össze kerültünk. Majd jött egy váratlan fordulat az életében és valahogy bele keveredett ebbe aztán lentebb csúszott. Mikor elmentünk a környékről ő akarta hogy minél messzebb meg ő akart menni én csak egy lehetőséget kínáltam fel ezzel ő pedig élt vele nem erőszakoltam én rá semmit. Be látta hogy ez így nem élet. Most is elmondta hogy igen vissza csúszott de tenni akar érte hogy ne így legyen. Újra a "régi" életünket akarja élni ahol nyugidsag szeretett és biztonság van.

aug. 7. 21:53
 18/22 anonim ***** válasza:
Az, hogy a régi életét szeretné élni, az nem elég. Ahhoz neki tennie is kell. És nem egyedül, mert egyedül képtelen.
aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nagyon kitartónak kell lenned. Sajnos a legjobb barátnőm pont ebben a cipőben jár, két éve küzdenek.

De ahogy szem elől veszíti, már ugrik is a haveroknak.

Nagyon nehéz vele, én már nem látom a menthetőt, de ugye nem vagyunk egyformák.

Ha tudod, minden eszközöddel győzd meg, hogy az elvonó segít.

#16

aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__121..

Itt a 10-es válasz jól vissza adja mièrt nehèz lejönni róla.Dudits,vagy inkább Bajzáth Sándor tartalmai nagyon jók,vannak hozzátartozói csoportok is.Bajzáth azt tartja,hogy a függőnek el kell èrnie a mèlypontra,addig csak halogat.Persze most nagyon leegyszerűsítve írtam le.De ha napi szinten tolja,akkor szakemberek segítségét kellene kèrni - neki!

Bajzáth Sándor beszèl arról milyen az, amikor a függőt elcipeli a családtag, mennyire nincs èrtelme,ès ilyenkor sok esetben a családtag is függő;társfüggő,kodependens ha így tetszik.Szóval függővel lenni elèg veszèlyes vizek,hogy úgy mondjam.Ameddig nem èr el a mèlypontra,addig hárítani,tagadni, halogatni,hazudni, kihasználni ès mèg ki tudja mit fog tenni.A cucc azèrt más mint az alkesz esetén,mert alkeszból lètezik 70 plusszos 50 ève ivó májzsugorral mèg èppen èlő.Mindenki ismer egy ilyet.A dizájner pl kristály ,jóval hatékonyabban,azaz gyorsabban megöli,de előtte általában agyilag zokni lesz,ès szenvedès mèg nèzni is,ahogy lepusztítja magát testileg,emocionálisan, társadalmi,morális,pènzügyi èrtelemben egyaránt.

aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!