Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék neki segíteni?

Hogy tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Nem rég bevallotta párom hogy vissza esett és újra el kezdett drogozni. Pár hónapig tiszta volt még sikerült ki szakítani a régi környezetéből ami mérgező volt számára, de sajnos ahogy vissza került oda hozzá is nyúlt. Jelenleg nem tudom megtenni ugyan ezt hogy közel 100-200km-es távolságra elköltözünk.

Rajtam kívül nincs senki neki csak a toxikus családja aki tönkre tette és ez miatt menekült bele.


Akik hasonló helyzetben voltak vagy saját maguk voltak benne ti hogyan jöttetek le róla?


Régen speed, kristály, creeket szívott. Most állítás szerint csak kristályt.



aug. 7. 15:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Te nem tudod megoldani. Ő se. Addiktológus, esetleg bennfekvéssel.
aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem a kérdésre válaszolok de van egy gondolatom ezzel kapcsolatban- Hogy milyen érdekes hogyha valaki valamilyen függő lesz az csak bele menekült. Miért ? Ha függő lesz megoldódnak a gondjai? Nem.

Miért került vissza abba a környezetbe? Ha már tényleg ennyire toxikus volt a helyzet ahogy írod ha a híd alá megyek akkor se megyek oda vissza ahol tönkre tettek. De a sajnáltatás minden függőnél megy. Legyen szó drog vagy alkoholról..

aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Válaszoló

Sokan nem bírják feldolgozni az őket ért traumákat és a gyengébbek ebbe menekülnek sajnálatos módon, és nem nem oldódik meg a gondjuk csak valamivel könnyebbnek érzik a lelkivilágukat.

Hát nem éppen oda abba a környezetbe terveztünk vissza menni de a közelben voltunk és jöttek az ismeretségek régi barátok stb aztán vissza rántották + toxikus család is előadta magát hogy most milyen tökéletes minden.

Itt nincs sajnálatos nem én estem bele én csak segítséget szeretnék hogy mik a lehetőségek/opciók, mert egy intelligens nagyon szerethető ember ő akit nagyon szeretek.

aug. 7. 16:31
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Nem sértegetésnek szántam, csak egy meglátás a szemszögemből, ezért is írtam, hogy nem a kérdésre válaszolok.

De ha tényleg ennyire segíteni akarsz neki, valószínűleg elvonóra lesz szüksége, viszont általában a függők ezt nem díjjazzák, másképp nem fog menni. Volt benne részem ismerőseim körében..

aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül sehogy, ha elmész reggel dolgozni, akkor is rá fog nyúlni, nem tudod felügyelni. Orvosi segítséggel.De ahhoz az kell, hogy ő is akarja. A kristály amúgy is egy szemét, ami le fogja építeni az agyát rövid időn belül.
aug. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ezek az elvonok mennyire hatékonyak? Hány %-os esély van rá hogy vissza esik?
aug. 7. 17:02
 7/22 anonim ***** válasza:
Van rá eset sajnos az utánnavaló vissza esésnek is de kisebb az aránya mint aki "otthoni módszerekkel" próbál leszokni. Tőle függ a jövője (hogy le akarja tenni vagy nem) nem tőled sajnos.
aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Az elvonó egy több lépcsős, szakaszos, hosszú gyógyulási folyamat, folyamatos kontroll alatt. Ha nem gyengül el már az elején, és később se esik vissza egy-egy buliba "csak egy kicsit" akkor mondhatja, hogy sikeres volt.

Ez nem úgy van, hogy akkor szeptember 15re leszoktam.

aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a google jó barátod:

"A drogkezelés mottója, hogy a drog helyett nincs semmi, a drog van valami helyett. Ha tehát a kezelés során megtalálják a "valamit", van remény a felépülésre. Az ugyanakkor tény, hogy szenvedélybetegségből meggyógyulni nem lehet, de absztinencia, illetve a drogfogyasztás jelentős csökkentése elérhető. Ez egy hosszadalmas folyamat, melynek első lépése lehet a környezetből való kiemelés, kórházi diverzifikálás. Ha viszont ezt nem követi speciális rehabilitáció - fél-egyéves időtartammal - akkor a visszaesés szinte 100 százalékos."

És megemlíti még az oldal, hogy a drog fogyasztók körében nagyobb a Hepatitis C és HIV fertőzés aránya, gondoltam szólok.

aug. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kedves 9. Válaszoló köszönöm a válaszod. Igen tudom kerestem sok mindent már. Szeretne le jönni róla de az elvonot nem igazán akarja ezért tettem fel a kérdést.


UI. Nem kaptam el tőle semmilyen fertőzést teljesen egészséges vagyok!:)

aug. 7. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!