Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris vagyok és elkezdtem...

Bipoláris vagyok és elkezdtem drogokat használni. Ez mennyire normális/elfogadott ennél a betegségnél?

Figyelt kérdés
aug. 6. 07:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Teljesen normalis
aug. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg átmeneti javulás után rontani fog az állapotodon.

Ne tetézd a bajt, hagyd abba!

aug. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Persze csináld csak. Borderline mellett szellemi fogyatékosságod is van?
aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3. bipol nem border


Kinek is van szellemi fogyatékossága?

aug. 6. 15:40
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen mindegy mid van bipo vagy border. Ha mentális bajságra rádrogozol, akkor eleve szellemi fogyatékos vagy.
aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Aki mentális betegségre rádrogozik, az nyilván fogyatékos.
aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 johann11 válasza:
Hogy mennyire normális/elfogadott az szubjektív értékítélet, ami viszont objektív tény, hogy magadnak okozol sokkal nagyobb egészségügyi kockázatot ezzel...ha mások véleménye zavar csak, akkor foglalkozz az elsővel, ha viszont a magad állapota is érdekel, akkor a másodikkal.
aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mivel a bipol nagyon súlyos pszichés betegségnek számít, nyilván felmerül, hogy az ember fia/lánya alkohollal, droggal próbálja meg kibírni az életet. Én is bipol vagyok, én alkohollal "gyógyítottam" magam. Egyszer egy elvonó kúra keretében hagytam abba és nem is ittam pár évig. Aztán megint kezdtem, de most megint nem iszom pár hónapja.


Javaslom neked, hogy ne drogozz, mert nagyon káros, nagyon drága, nagyon nehéz lesz lejönni róla és míg alkoholt bármikor bárhol tudsz szerezni, drogot nem és a poklok pokla lesz, ha nem lesz pénzed rá vagy nem tudsz hozzájutni.

aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnos normális. Én is bipoláris vagyok évek óta és alkoholista. Nagyon sok bipos alkesz vagy drogos mert ezzel csillapitják a depresszios fázist. Csak az a baj hogy ha kijozanodok akkor depis vagyok. Ördögi kör ez.Amugy drogoztam is ,de azt abbahagytam. Na aztán a drognak mikor elmegy a hatása akkor van a kemény depresszio. Hagyd abba ha tudom.
aug. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért az lényeges, hogy milyen drogokat? És miért többet?

Jellemző bipoláris és borderline-nál, hogy drogokhoz nyúlnak, de attól még nem normális és nem lehet elfogadott. Kontrollálni nehéz, eléggé rajta lehet maradni, főleg, hogy van is mire fogni.

Ha lehet/tudod, inkább ne drogozz, nem lesz egyszerűen vége.

aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!