Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns előidézhet...

Antidepresszáns előidézhet agresszív viselkedést, dühkitöréseket, pszichotikus állapotot?

Figyelt kérdés
Mellette szedek még szorongásoldót, hangulatstabilizálót. Lehetséges hogy valamelyik gyógyszer okozza ezeket a tüneteket?

aug. 5. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges, bár ritkán. Van, akinek egy bizonyos gyógyszer nem azt a hatást váltja ki, amit kellene, ilyenkor kell gyógyszerváltás. De a pszichiáterednek kell eldönteni hogy a 3 szer közül melyik okozza a bajt.
aug. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy a 3 kombinacioja nem jo neked. Ezzel mindenkepp azonnal pszichiateri segitseget kell kerned.
aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, van olyan aminek ez a mellékhatása. Van aminek időszakosan, ha beáll a gyógyszer màr jó lesz. De mindenkepp egyeztess pszichiáterrel
aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz: van olyan antidepresszáns, ami agresszív viselkedést okozhat. Nekem a Dulseviánál volt ilyen, amikor maximális dózist kaptam (120 mg-ot). Nagyon felerősítette a paranoiám. Amint elhagytuk, normalizálódott ez a rész. Elolvastam a gyógyszer alkalmazási leiratát, amiben nagyon ritka mellékhatásként leírják az agressziót és a dühöt.
aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Szóval nálam agresszió és a paranoid téveszmék felerősödése jelentkezett, mint mellékhatás. A gyógyszer elhagyásával mindkettő megszűnt. Kívánom, hogy találjátok meg a számodra megfelelő gyógyszert. Pszichoterápiával pedig tárjátok fel a tünetek gyökereit, hogy a gyógyszereket később sikeresen el tudd hagyni.
aug. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!