Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok akik gyógyszert...

Depressziósok akik gyógyszert szednek (gondolom antidepresszánst)! Létezik ez az állapot?

Figyelt kérdés

Létezik az az állapot, hogy tudsz örülni valaminek akkor is ha állandóan sz@r az élet körülötted?


Képesnek lehet lenni hasonlóra pl antidepresszánssal? Van ez az állapot? Létezik? Vagy ez is csak délibáb?


aug. 3. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem teljesen értem a kérdést. Azt gondolod, hogy az antidepresszánstól teljesen tompa és érdektelen lesz az ember?


Én szedek antidepresszánst, baromira semmit nem használ sajnos és igen, van egy-két dolog, aminek tudok örülni, pl. amikor fürdök a Balatonban meg amikor valami finomat eszek vagy néha előfordul, hogy valami vicceset olvasok-látok neten, akkor is tudok nevetni (örülni). És mindehhez nagyon mély depresszióban vagyok.

aug. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Ez most off lesz és kioktató, de olyan nincs, vagy maximum 3 hónapig van, hogy állandóan szar az élet körülötted. Merthogy az élet nem körülötted van, hanem te éled. Betegségektől és halálesetektől eltekintve úgy, ahogyan azt te alakítod. Mik azok a körülmények, amik azt mondatják veled, hogy állandóan szar?
aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
1-es, kérjél másik gyógyszert, mert ha nem használ, akkor fölösleges szedni. De mit jelent nálad a mély depresszió?
aug. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3


Bipoláris vagyok, depressziós fázisban. Ez a nyolcadik antidepi, amit szedek. Kértem az orvosomat, hogy cseréljük le, de nem érdekli (már). Ő is belefáradt.

aug. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sajnos eltompultam, amikor Escitilt szedtem. A depressziót megszüntette, de többé nem volt igazán színes az élet egyszer sem. Libidiócsökkenést is okozott, ezért abbahagytam. Most nem szedek semmit, és - mivel több éve nem volt depressziós epizódom - képes vagyok érezni azt az örömöt, amit legutóbb gyerekként. De bármikor visszaeshetek, így ez nem a legjobb megoldás.
aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1es válasza alapján jobban járok ha iszok. 😂

Az legalább hat, és ameddig hat addig lehetek boldog, ha már máshogy nem.

aug. 3. 11:39
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem jársz jobban, mert az utcán végzed májcirrózisban. Nincs visszaút.
aug. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Escitilt meddig szedted? Feleségem is szedi, három hónap volt szar, aztán vissza jött a libidó meg a jókedv is.
aug. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Létezik.nálam

Muszáj meglátni a jót is,ha nem tenném akkor elnyelne ez a sok szar és utánna meg baszhatom.Mert onnan már nem jönnék ki

aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, csak meg kell találni a számodra megfelelő antidepresszánst. Ez nem mindig sikerül elsőre. Ha érzel rá hajlandóságot eleinte próbálkozz pszichoterápiával, nyilván ez kötségesebb, de ha megteheted érdemesebb ezzel kezdeni. Ha nem segít vagy ha nincs rá lehetőség akkor legyen antidepresszáns. Lehetőleg minél kisebb dózist alkalmazni, és mielőbb megtalálni a lehetőséget, hogy el tudd hagyni és nélküle is jobban érezd magad. Ez minimum 1-két év. Aki 2 hónap után el tudja hagyni és aztán minden OK, annak az embernek nem volt indokolt a gyógyszer szedése.
aug. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!