Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen személyiségzavarom lehet?

Milyen személyiségzavarom lehet?

Figyelt kérdés

25f vagyok és szinte mindig is tudtam, hogy van valami.


Autizmus: Főleg az autizmusra tippelek, viszont elég kemény ebbe belegondolni.


Barátnőm szokott megjegyzéseket tenni, hogy nem tudok komoly maradni és nem tudok sokáig a szemébe nézni. A szemkontaktussal kapcsolatban az a helyzet, hogy ez mindig is így volt. Egyszer ültünk még általánosban az asztalnál és egyik oszt. társam megjegyezte, hogy nagyon hülyén össze vissza nézelődök, csak rájuk ne kelljen. A mai napig pár másodpercnél tovább nem tudok senkinek a szemébe nézni, csak ha erőlködöm.


Anyám múltkor szinte lecseszett barátnőm előtt, amikor nem fogtam fel valami viccet. Tegnap is volt egy ilyen, haverom mondott egy viccet, nekem erősen gondolkodnom kellett, mire leesett nekem is a többiek után.


Proginfo diplomám van és teljesen hülyének szoktak nézni az emberek, azt hiszik egysejtű vagyok, mert nem tudok beszélni normálisan.


Társaságban természetesen nagyon szorongok és az utóbbi években egyedül is.


Éveken át pusztítottam magamat alkohollal és nyugtatókkal, mert nem találtam mást a gondolataim lecsillapítására. Józanul olyan szarul vagyok a folyamatosan pörgő agyam miatt, hogy még a májcirrózist is bevállalnám.


ADHD: A mozizás jut mindig az eszembe. Mindenki nyugodtan ül, nekem meg jár a lábam, kezem, mert feszült vagyok a mozdulatlanságtól.


Egyik haverom egyszer skizofrénnek hívott. Na mármost nem az számít, hogy szerinte az vagyok vagy nem, hanem hogy egy külső szemlélő is észrevett rajtam valamit (a barátnőm mellett).


Nagymamám egyszer panaszkodott anyámnak, hogy szerinte nem vagyok normális. A dührohamokra, az idegességre gondolt elsősorban.


Megmagyarázhatatlan hangulatingadozásaim is vannak, továbba nem tudom, hogy mit gondoljak néha bizonyos dolgokról. Egyszer elítélem az alkoholt, máskor hódolok vígan az alkoholizmusomnak. Egyszer meg akarok halni, egyszer imádok élni.


Nem tudom hol kellene elindulni, mivel félek belekezdeni. Ennyi év után kapnék egy jelzőt meg egy marék gyógyszert a pia után. Itthon szerintem el sem hinnék a pszichiáter diagnózisát, ha mondjuk autistának tartana. Teljesen normálisnak tűnök. Attól félek olyan koktélt találnának az agyamban, amit külön kutatni kellene.



aug. 2. 01:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
19%
Ha van barátnőd nem vagy autista.
szept. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
11 leirta azt amit sok szakember, neurologus autistaktol es pszichiaterek kerdeznek legeloszor. Ha a valasz igen, akkor elkuld, hogy nem vagy autista. Kesz.
szept. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

11-12.: Ekkora hülyeséget se láttam még leírva. Tény, hogy az autisták közt gyakoribb, hogy nincs párkapcsolatuk, de sokszor az autizmus öröklődik, ami arra bizonyíték, hogy vannak, akik még gyereket is csinálnak. Másrészt egy nem autista embernek is lehetnek nehézségei a kapcsolatlétesítéssel.

Nagyon gyakori, hogy először a gyereket diagnosztizálják és akkor kezd a szülő gyanakodni, hogy ő is az lehet, aztán sokszor a gyanú beigazolódik.

szept. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!