Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság esetén hagynátok...

Öngyilkosság esetén hagynátok magatok után "búcsúlevelet", vagy sem?

Figyelt kérdés

Ha igen, ha nem -miért?

A hozzátartozóknak talán valamennyire segíthet feldolgozni a történteket, ha megtudnak néhány okot, magyarázatot kapnak. Viszont annak is fennáll a lehetősége, hogy kissé helytelen vagy félreérthető megfogalmazás esetén a visszájára fordul, és pont hogy még jobban önmagukat fogják okolni. Nem egyszerű ez sajnos.

Ha esetleg volt már sikertelen kísérletetek, ti hagytatok üzenetet? Ki mit gondol?

Köszönöm szépen mindenkinek aki kommentel!



júl. 27. 18:59
A kérdező szavazást indított:
Hagynék/hagytam
Nem hagynék/nem hagytam
36 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Minek! Ha eljutottam arra a pontra, pont azért mert nem érdekel más. Önzőség? Lehet. De aki önzetlen, azt kihasználják. Szóval igen. Önző lennék.
júl. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1%
Én nem vagyok megbolondulva.
júl. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Akit most, éltemben sem érdekel, hogy mi van velem, annak miért magyarázkodnék?
júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Igen, azt hiszem, hagynék. Mielőtt megkíséreltem 2 éve, akkor is hagytam. Igazából nem tudom megmagyarázni, miért. Szerintem a búcsúnak volt egy formája ez nálam, illetve kiírtam magamból valamit, amit nem tudtam megbeszélni senkivel (és ez a dolog volt az az esemény, ami kiváltotta bennem, hogy meg akarjam tenni), illetve szerettem volna könnyebbé tenni a családtagjaimnak is, ezért leírtam benne, hogy semmit nem tehettek volna, hogy megelőzzék, hogy szeretem őket és hogy sajnálom, hogy fájdalmat okozok, de nem bírom tovább.
júl. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%

Ha meghal az ember, pont olyan mintha sosem lett volna, így nem érdekes az sem számára, hogy halála után mi történik, egyszerűen "reset life" semmi. Tehát a kérdés felesleges, a többiek meg túllépnek rajta, ilyen az élet, akinek hiányzik az elhunyt, gondol rá, akinek nem, csak egy átlagos hétköznap...


Hogy akik mit éreznek ha szerettük öngyilkos lesz? Rohadtul feldúltak, semmi nem oldja fel ezt az érzést, nincs rá magyarázat. Hány meg hány ember nem akar meghalni, de mennie kell, igy az öngyilkos számukra egy értelmetlen cselekedő.

Ja és sem a lelkiismeret furdalást, sem a borzasztó fájdalmat nincs joga senkinek se rátennie a másikra, az a döntés hogy valaki eldobja az életét, nem magyarázható meg egy 8-200 soros levéllel.

Szóval gáz - eleve öngyilkosnak lenni és nagyon gáz levelet írni, meg búcsúzni.

Élni kell és törődni, nem drámázni.

Szerintem.

júl. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
Ez is egy olyan fázis amin ha túljutsz (sikerül leküzdened) még élvezheted az életet!
júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Én hagynék. 2 éve vagyok súlyos depressziós. Gyógyszert szedek,nem segít.

Nekem a levél már meg van írva. Hogy megteszem-e? Nem tudom. Talán. Talán nem. Majd kiderül.


Nem kérek privátot!

júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én legfeljebb azt nézem ki magamból, hogy hirtelen felindulásból lennék öngyilkos, szóval nem írnék semmit.
júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly majdnem a vinat rlé ugrottam. Kiírtam magamból mindent. Apámnak, öcsémnek, mamáéknak. Vettem borítékot is, fel akartam adni postán. De mamán láttam, hogy nem élné túl, ha megtenném. Szóval,akíg ő él, nem teszem meg. Apámat tudom, hogy nem viselné meg. Tavaly beszéltünk erről. Mondta, hogy aki öngyilkos akar lenni, nem beszél róla, hanem leugrik a 10-röl, ha akarom, tegyem meg. Tavaly voltam pszichiáternél: kevert szorongásos depressziót állapított meg. Gyógyszereket is írt frl. Szedtem , de nem hatottak. Több oka is van, hogy nem látom az életem hosszú távú értelmét. Szégyenérzetwm is van, hogy volt, hogy olyan embereknek is beszéltem erről tavaly, kikben nem szabadott volna bíznom. Nagyon sok problémám van. Ezekből nincs kiút. Ezt én tudom, én mentem át eueken a dolgokon. És nem gyávaság, mert lelkileg nagyon rá kell erre készülni. Mamám volt az egyetlen, aki elfogadott olyannak, mklyen vagyok.

Ha mamám nem él, már nem írok , mert apám élettársának írtam már ezzel kapcsolatban, hogy nem szeretnék temetést, megemlékezést. A hamvaimat szeretném, ha elszórnák általam kiválasztott helyeken. Apámról írtam fentebb már,őt nem hatná meg. De ettől függetlenül beszéltem vele is, hogy ne érezzen bűntudatot semmiért. Öcsém is tudja, mondta, hogy sajnálja. Anyám nem él.

32 éves vagyok.

júl. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Nem hagynek nincs kinek
júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!