Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják azt sokan hogy...

Miért mondják azt sokan hogy csak saját magad segítségével tudsz megszabadulni a szorongásoktól, fóbiáktól?

Figyelt kérdés
Ez nem egészen így megy sajnos, nem olyan mint a nátha.

júl. 27. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig de. Persze sokat számít a jó önismeret meg a szakember, de a szakemberhez is hiába jársz, ha nem akarsz változni. Ha le akarsz valamit győzni, ahhoz neked kell dolgozni. Ez nem kikapcs-bekapcs gomb a hátadon...
júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos
júl. 27. 12:30
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Pedig csak így megy, ahogy 1-es írja. Én hiába mondom, hogy valami nem oké veled, ha te nem látod be és nem változtatsz rajta, sőt az a rossz hír, hogy csak te tudod mi az ami ki tud húzni ebből az állapotból.
júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy mondják az előttem szólók. Hiába mondják, hogy ezt kéne meg azt kéne, ha a szorongós ember nem csinál érte semmit. De ha még terápiára is jár, de ér semmit, ha nem dolgozik saját magán. A terápia olyan, mint megenni egy salátát heti egyszer egy étteremben és azt várni, hogy lefogysz. Ha csak abban a heti egy órában "dolgozol" magadon, akkor annak nem sok eredménye lesz. Otthon is el kell készíteni azt a salátát. Nem is beszélve arról, hogy vannak olyan emberek, akik eljárnak terápiára, de semmit nem tanulnak belőle. Pl. olyan, aki soha nem vállal felelősséget a saját életéért, és ezért semmi nem az ő hibája. "Miért nem mondtál nemet a főnöködnek, amikor azt kérte, hogy maradj ott hajnali kettőig, amikor 6-kor vége volt a műszakodnak?" "de hát olyat nem lehet! Ő a szemét, amiért megkért rá." stb stb


Mondok egy példát: ismerősöm tinderen is, bulikban is folyamatosan olyan pasikkal találkozott, akiknek csak egy dologra kellett egy nő. Ezt egyértelműen tudtára is adták (ott voltam többször is buliban). A csaj le is feküdt velük első randi után (ha volt egyáltalán randi), majd kiakadt, ha nem akartak romantikus sétákra menni, vagy nem akartak komolyan randizni. Aztán ugyanazt végig csinálta megint és megint és megint. Hiába mondtuk mi is, a terapeutája is, soha nem ő volt a hibás, hanem a pasik. Ezért kell az önerő.

júl. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Nagyon tévedtek, jártam terápiára, jó volt, változtam, majd hosszú évek után a semmiből tört rám és nincs oka. Akkor most hogy...?
júl. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem meg fogalmam sincs hogyan dolgozzak pluszba magamon
júl. 27. 12:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezted már a terapeutádat, hogy mit tudnál otthon is csinálni?
júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Csak tornáztatsz itt minket, hogy sajnáltasd magad.
júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

...mert ez a mondás, nagyon igaz, hogy minden fejben dől el! A szenevedélybetegek is csak akkor tudják legyőzni a szenvedélyüket, ha fejben elődöntik, hogy le akarják győzni!

Tudom, nem könnyű legyőzni a szorongást... Teljesen én sem tudtam legyőzni, de nagyon sokat javult a helyzet!

Amúgy, ami tényleg könnyebbé teszi a dolgot, ha olyan személyek vesznek körül, akikkel boldog vagy és ki tudsz kapcsolódni!

Plusz, ha van egy hobbid, amit nagyon szeretsz csinálni és emberek között vagy, az is sokat lök a szorongáson! Például: konditerem, crossfit, spinning, akármi.

júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de fizikai tüneteket nagyon nem könnyű legyőzni, sőt...
júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!