Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit nem mondanál a saját...

Mit nem mondanál a saját gyerekednek amikor már ovis?

Figyelt kérdés

- Ha valaki lop, lekell vágni a kezét, mert ez a tolvaj büntetése.

- Te is megfogsz halni egyszer, nincs túlvilág, se Mennyország, egyszer élünk.

- Bár meg se születtél volna.

- Mikulás nem létezik, kitaláció

- Az ovi és az iskola borzalmas hely, nyolc óra börtön!


júl. 2. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Kezdjük ott hogy próbáltam jó ovit keresni, ami nem 8 óra börtön. A Mikulást eleve meseszerűen, játékként vezettük be, nem mondtuk expliciten, hogy van. A kézlevágás honnan jön? A halállal kapcsolatban a saját hitemet adom át neki, amiben nincs mennyország meg túlvilág, de nem mondom neki külön, hogy ő is meg fog halni, csak hogy az emberek általában meghalnak, ha már nagyon öregek. (És lehet, hogy az én gyerekem már nem fog meghalni, bár kicsi a valószínűsége, de erre tart a tudomány.)
júl. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Egyiket sem mondanám.
júl. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mikulást mi úgy csináljuk tudja apától/anyától kapja mikulás alkalbából. 2es vagyok
júl. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Én csak a Mikulásos dologra reagálnék. Gondolkodztam egy párszor ezen, hogyha mit kellene egy gyereknek a Mikulásról/Jézuskáról/Hústvéti nyúlról mondani, kb ezek egy kalap. De én arra hajlok, amit az 1# és a 3# mondott. Nem akarok neki hazudni, de nem is akarom ezt az ajándék/meglepetés/varázs élményt tönkretenni, mert úgy gondolom a kicsiknek még kell ez. De aztán rájöttem, hogy maga az ajándékozás is "meglepetés", meg annyi mese/program van már, amivel ezt az időszakot nekik színesíteni lehet.
júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!