Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásra kinek milyen...

Szorongásra kinek milyen gyógyszer használt?

Figyelt kérdés

júl. 26. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Sör.
júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
rövid távon xanax, hosszú távon pszichológus, életem megváltoztatása, azokkal az emberekkel akik mérgezően hatottak rám pedig megszüntettem a kapcsolatot
júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Brintellix
júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Rendszeres mozgás (pl. futás), meg néha kiütni, kiüvölteni, kibeszélni, kiírni magadból a feszültséget.
júl. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Citalopram, standard adag fele is elég nekem 10 mg. Rendszeres sport (futás). Hit.
júl. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

5

5mg-ot szedsz a citaloprámból? Minden nap beveszed? Mennyi idő alatt érezted a hatását? Szedtél hozzá benzot is? Rögtön fél szemmel kezdted?

aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 10 évig szedtem egy egészet (20 mg), ez Citalopram, nem Escitalopram , utóbbiból 10 mg tartalmaz ugyanannyi hatóanyagot. Kihagytam egy évet, mert ízületi fájdalmaim lettek a csípőmben, térdeimben, futás mellett. Újrakezdtem fele adaggal és rájöttem az is kelőképpen "beüt", de kevesebb a mellékhatása, nem fájnak az ízületeim. Mást sose szedtem mellé. Nekem szorongást csökkenti érzékelhető módon, mostani munkahelyemet csak így bírom. (Frontint próbáltam ki még nagyon régen, az nekem nagyon nem vált be.) 2-3 hét a hozzászokási idő, amíg rááll a szervezet, és esetleges plussz mellékhatások elmúlnak, stabilizálódnak. Van sok apró mellékhatása, és fáradékonyabbá tesz, de fél szemnél kevésbé.
aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7 folyt. Mellékhatások nálam: kézremegés, a vénás erek kidagadnak a karomon mintha meg lenne erőltetve, nátrium szintet leviszi alsó határra (ez nem túl szerencsés), ebből kifolyólag néha rövid lábgörcsöt okoz, emésztést gyorsabbá teszi, többet pisilek (főként ha a fáradság miatt több kávét iszom napi egynél), visszerességre hajlamosít a lábamban de nem durván, ízületi fájdalmak ha 1 egész szemet szedek, fáradékonyság, szintén főleg ha egy egészet szedek. Mindent összevetve, a szedést választom, mert a munkahelyemen nem tudnék megmaradni nélküle. Lehet a testsúlyom miatt 56 kg is elég egy fél.
aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kieg. Reggel szoktam beszedni, reggeli után vízzel. Hamar hat.
aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

7

Ezek a mellekhatások, még mindig megvannak tőle?



Jobb kedved van tőle? Nem szorongsz úgy a dolgokon? Feldobottabb vagy tőle? Mik a jó hatásai?


A citalopramnak és az esctitaloprámnak ugyanolyan a hatása? Szerinted mi a különbség köztük? Nekem a Scippát írták. Én is 56kg vagyok. Azt mondtacaz orvos, hogy 10mgmmal kezdjem. De gondolkozom, hogy csináljam, hogy minél kevesebb mellékhatása legyen.


Jó rá kávét inni? Nem fokozza a szorongást?

Csak a nátriumot viszi le, vagy más ásványi anyagot is?

aug. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!