Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő után éreztetek...

Mennyi idő után éreztetek javulást a pszichológushoz járással?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Elkezdtem pszichológushoz járni, még csak 3 alkalmat voltam, nagyjából a problémáimról beszéltünk, terápia még nem történt. Kognitív terápiával lesz majd speciálisa megcélozva a sok szorongásom.


Hatalmas felismerés kellett hozzá, hogy beismerjem, hogy nekem szükségem lesz pszichológusra, mert úgy gondoltam nekem nem kell.


Elkezdtem szorongani nagyjából 1 évvel ezelőtt, amit úgy kezdtem el magamtól megoldani, hogy minden ilyen élethelyzetet, ahol rámtört a szorongás elkezdtem kerülni.

Ilyenek voltak a nagybevásárlás.

Munkahelyen nem szorongtam, de a munkába járástól is elkezdtem szorongani a nagy tömegtől, úgyhogy megoldásnak azt találtam ki, hogy átkérem magam távmunkába és home officeban vagyok. Ami azt eredményezte, hogy 1 év elteltével, video meetingben vagyok nagyjából csak emberekkel.


Ritkán kimozdulok heti 1-2 alkalommal egy 15 perc séta. A bevásárlást meg Auchan házhozszállítással oldom meg.


Azt hittem, hogy ezek jó megoldások, mert nagyjából megkönnyebbülést is éreztem, viszont eljutottam oda, hogy most már ha kimegyek a házból is rám tör a szorongás.


Elmeséltem ezt a pszichológusnak, véleménye szerint a viselkedésterápia is működhetne, de valószínűleg nem az okozza a problémáimat, hogy ki kell menjek az utcára, hanem valami egyéb dolog húzódik meg mögötte, ami bármiféle stresszhelyzetre felerősíti a szorongásom érzését és tudat alatt összekötöm az adott élethelyzettel.


Pl: stresszes a tömeg a buszon, emiatt előjön az alap szorongásom és az agyam összeköti, hogy biztos a busztól szorongok.

Holott 25 évig nem volt gondom a buszozással.


Azt mondta, hogy 10 hét nagyjából, amíg javulás eljön, de van akinek több, van akinek kevesebb, ez az ember egyéni fejlődésétől is függ.


Mellette kaptam feladatokat, hogy kérjem magam vissza a munkahelyre, hogy bejárjak és újra építsem a szociális kapcsolataimat, meg járjak el sűrűbben bevásárolni, mégha most úgy érzem ez valami hatalmas feladat is részemre.


Szorongásaim mögött, amin nagyon sokat agyalok: korábban elhunyt hozzátartozó, öregednek a szüleim, családi problémák, megrekedtség - nincs párkapcsolatom, és a munkám is olyan, hogy pont elég hó végéig a fizetésem.


Jár / jártatok hasonló cipőbe, esetleg bármi jó tanács, tapasztalat.

Köszönöm!


júl. 26. 12:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Annyit, hogy ki tudtam beszelni magam olyannak aki kussolt vegig, esetleg kerdezett relevans dolgokat, majd kerte a penzt. A javulast meg akkor ereztem amikor otthagytam a penz nelkul.
júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%
Nem fura, hogy az egyik leghiresebb szak amit hirdettek az pszichologia szak volt? Elvegzed, kis gyakorlatka, mehetsz maganba leszarni pacienst, kered a 10 - 25 ezret kliensenkent. Ez 1 nap. Ha van 4 kliensed egy nap, akkor 4* mondjuk 15 ezer = 4*15 = 60 000 netto, a brutto az alberlet meg rezsi kb. de ez 1 nap. 30 nappal szorozd be. Aztan mondjuk 365-el.
júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy ezeknek mi köze van a kérdéshez? Ezt kötöszködés nélkül kérdezem.


Én nem azt állítottam, hogy miért vagyok rosszul 2 alkalom után is. Ha racionálisan nézem teljes hozzáértés nélkül, ha 1 éve van rossz életem, amit részben magamnak köszönhetek, azt nyilván nem fogja helyrebillenteni 2 db 50 perces beszélgetés.


De tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy mások éreztek-e mondjuk javulást 5-6 alkalom után, vagy tényleg várni kell a 10-re esetleg többre.


Én örülök, hogy megléptem, hogy elkezdek járni, magamtól nem sikerült javítani a helyzeten, kb 2 hónap volt mire beismertem, hogy tényleg fel kell hívjam a pszichológust.

És törekszek is rá, hogy amiket javasol azokat alkalmazzam, mert amit magamtól próbáltam az nem működött, így átadom magam a szakembernek.

júl. 26. 12:43
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha normalis a pszichologus akkor hetente kene menni. 2 hetente ertelme sincs.


En leirtam a tapasztalatom, meg egy haverom tapasztalatat aki 2 pszichologusnal jart. Tobbnel nem. Szex kenyszere volt, felirtak neki frontin ha akarta. Otthagyta a haverom.

júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
marmint pszichoterapeuta
júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%
Nézd kérdező, neked nem fog segíteni! Mert már kérdéseid vannak, a pszichológus az olyan mint a placebo, csak annak működik, aki hisz benne. Arról még be is beszéljünk, hogy a kezrltek egy része konkrétan rosszabbul lesz mint előtte.
júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
6-os, elmebajra ami neked van arra biztos nem segít. Arra gyógyszer kell.
júl. 26. 15:15
 8/23 anonim ***** válasza:
42%
Nekem 1 év után lett javulás, hetente jártam. Pánikbetegség, szorongások, erős rémálmok, depresszió-gyanú volt. Második szakember lett jó, az első nagyon szar volt, 2 alkalom után pszichiátriára akart volna küldeni. Szóval idő es rengeteg munka
júl. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%
5 hónap
júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%
7.: Elmebajod itt egyedül neked van, kérdező. Nem a hatodik Válaszolónak kell pszichológushoz járnia, hanem neked.
júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!