Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megyek uj munkahelyre és már...

Megyek uj munkahelyre és már most aggodok,mert erős szociális fóbiám van. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Le vagyok százalékolva bipolaris zavarral és szociális fóbiával. Nagyon szeretnék dolgozni 4 órába ahol leszázalekoltak vannak de már most aggodok hogy be tudok e illeszkedni. Nagyon szorongok és zavarba vagyok emberek közt. Meg mindig attol félek hogy nem tudom megcsinálni a munkát. Félek hogy mit fognak rólam gondolni. Nem igazán vagyok beszédes. Inkább mindenkit meghallgatok. Sokszor nem merem kimondani amit gondolok . Hogy tudnék ettől megszabadulni. Gyógyszert is szedek de erre hiába. Meg sokat vagyok depresszios a bipoláris miatt. Valakinek van ötlete hogy hogyan győzzem le ezt a félénkséget ?
júl. 26. 04:46
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Ezzel hosszútávú terápiába kellene járni.

Őszintén, mi a terv? Így tervezés leélni az életed?

Ennek a mélyére kell ásni. Mert a "hogyan" az benned lesz. Senki nem ismer itt, nem tudjuk az életedet. Hogy mitől lettél ilyen.

júl. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Akkor a gyógyszert minek szeded? Váltani kell, vagy más terápia kell.
júl. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahova mész leszázalékoltak vannak ahogy írtad, mindenkinek van valami baja, kinek ez, kinek az. Valoszinuleg a munka is olyan lesz, hogy meg tudja csinálni mindenki/találnak olyan feladatot amit te meg tudsz majd csinálni.
júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem az volt rá a megoldás, hogy elmentem munkanélkülire, azt hittem, hogy majd kipihenem. Később már emberek közé se volt kedvem járni.


Tehát az a példa, hogy mégjobban elkerülöd az embereket az nem megoldás sajnos, pár hétig jónak tűnik, de annyi.


Szerintem is pszichológus kell, vagy vészesebb esetben egy pszichiáter aki gyógyszeres kezeléssel segít rajtad. De az csak tüneti kezelés, nyilván meg kell fejteni, hogy miért van fóbiád. Nagyon ritka, aki úgy születik a világra, hogy egyáltalán nem szeret emberek között lenni, és feszélyezi a jelenlétük.

júl. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez amit leírtál csupán csak gondolatok halmaza ,ami az elmédben van.

Ne azonosúlj a gondolataidal.

Gondolkodj pozitívan.

Mosolyogj sokat ill neves.

Egyél ételeket jó fűszeresen ,mert ez endorfint termel vagyis örömet okoz.

Hallgas sokat relaxációs zenéket ,amik tényleg relaxációs zenék!


Nekem ezek segítettek.

júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az nem baj, hogy nem vagy beszédes. Az emberek szeretik, ha meghallgatják őket. Mindenki csak eszélni akar, de kevesen hajlandóak meghallgatni másokat. Ezért például biztos kedvelni fognak.
aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt észrevettem,hogy mindenki csak beszél és mondja a saját életét. A másikra meg oda se figyelnek. Ezért is vagyok csendes. Meg nem bírom elviselni aki sokat beszél. Lehangolnak.
aug. 4. 04:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Dobj be egy vodka-tonicot!
aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Okos vagy bazzeg. Szart se tudsz 8as
aug. 13. 12:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Figyi, én is most kezdtem új munkahelyen, itt kB mindenki le van százalékolva valami testi/mentális nyavalyával, nekem is van mindkettő.

Másfél éve nem volt munkám és nem mondom, hogy nem megterhelő, volt hogy hánytam reggel a szorongástól, de bementem és egy-két óra alatt jobb lett. Volt, hogy eltört a mécses szünetben, rossz hírt kaptam telefonon, de megvigasztalt az egyik kolléga és folytattam a munkát. Érzem, hogy mentálisan sokat javít az állapotomon, önbizalmamon,hogy minden ellenére

bejárok és csinálom. Fizikálisan nagyon lestrapál, de ez nem kapcsolódik a kérdésedhez. Próbáld meg, ha nagyon nem megy, arra van a próbaidő. Ez a négy óra pont ideális kezdetnek, egyelőre én sem bírnék nyolcat dolgozni. Én a depressziómat próbálom mosolygással elfedni, engem mondjuk érdekelnek a többiek sztorijai, végre egy kis inger, új emberek, élmények. Mondjuk van, aki már bosszantó,

de ez apróság. Hajrá, szerintem próbáld meg, a félelem menekülés közben növekszik, én ezzel erősítem magam.

aug. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!