Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az utóbbi pár hónapban kialaku...

Az utóbbi pár hónapban kialakult nálam egy erős szorongás. Most egy új kemény munkahelyre megyek és meg jobban felerősödött. Van akivel tudok beszélgetni rola?

Figyelt kérdés
Orvosnál voltam, nem akartam gyógyszert szedni és el is küldött..Van hogy jobban bírom kezelni, de most megint teljesen eluralkodott.. nincs akivel tudnék beszélni róla, se szülő , se barát… 26/F

2021. szept. 29. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Nem orvoshoz kellene menned, hanem pszichológsuhoz. A szorongást klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta kezelheti.
2021. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Addig nekem nyugodtan írhatsz, de nem vagyok szakember, így elsősorban meghallgatni tudlak. (1#)
2021. szept. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pszichiaternel voltam, mert a városban pszichológus nincsen, ő akart gyógyszert írni és mikor mondtam h nem elküldött, a problémám amit meséltem nem

Érdekelte…

2021. szept. 29. 20:48
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Futás vagy sport.


Hasonló helyzetben vagyok pár hónapja, sose voltam pedig pánikra hajlamos. Amikor felgyülemlett és előjött ez az erős szorongás és pánikszerű érzés, elmentem futni, még ha 20-30 percet is. Ebben a feszült állapotban sokat segít, pedig nem szeretek amúgy futni. De visszaadja neked a kontrollt.


Este igyál meleg teát vagy citromfű teát, hallgass chill vagy vidámabb zenéket. Vagy standon up comedy-t (eltereli a rossz gondolatokat).


Menj ki sétálni 10-20 percre ha teheted.


Az új munkahelyen meg túl leszel az első pár napon és meg fogod látni hogy nem is kell annyira félned, mert megismered a helyet, az embereket. Az ismeretlentől jobban fel az ember, ez ilyen.


Túl leszel rajta, addig meg meg kell találni ezeket az apró dolgokat, amik segítenek a felgyülemlett érzelmek kezelésében ( lasd pl fentiek).

2021. okt. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!