Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus félelem és...

Pszichológus félelem és “nincs kedvem menni” érzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég kezdtem el járni szakemberhez és elég kettős érzésem van vele kapcsolatban. Amikor sok időt kell várni az alkalomra, akkor hiányzik a beszélgetés, mennék, sok dolog kavarog bennem, amikor meg közel vagyon a dátumhoz óráról órára változik bennem, hogy menjek-e, mondjam-e le, kell-e ez nekem.

Most megint ott tartok, hogy lemondom a következő alkalmat.

Kicsit furcsa nekem olyan dolgokról, gondolatokról beszélni vele, amiket rajtam kívül senki sem tud, még a hozzám legközelebb állók sem, furcsa ezt egy idegen ember előtt feltárni, mert ezáltal, hogy kimondom, leírom ezeket a gondolatokat tudatosul bennem, hogy valami nincs rendben a fejemmel és a gondolkodásommal, sok dolgot nem látok tisztán.

Korábban sok szakembernél fordultam már meg, de most először vele beszélek olyan dolgokról, megtörtént eseményekről, bántalmakról, amik korábban értek. Furcsa ezt elmondani valakinek, félek, hogy zakkantnak tart, illetve megelégeli, hogy variálok az időpontokon.

Tudom, hogy x év traumáit nem 2 alkalommal fogjuk megoldani, de szerintetek mikor lesz áttörés?


júl. 22. 19:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10! Aki szerint, aki gondolkodik az paranoid skizofrén, az csak azt bizonyítja, hogy kifigyott az érdekből és személyeskedik, mert sértve érzi magát. Erről beszélek, hogy ezt gondoltam eddig is rólad, hogy kicsinyes, rosszindulatú és narcisztikus vagy, te pedig még is erősítette, elvégre vagy nem érted vagy nem akarod érteni, amit írok és terelsz meg személyeskeddz.
júl. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Psycho ***** válasza:
Igen, ez így van 😊 Semmi gond, nyugi, neked van igazad!
júl. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12! Ez is látod olyan átlátszó trükk...ha tényleg így gondolnád nem írnád le, ezt most csak pont azért van, hogy arcvesztés nélkül tovabb állj, hogy "olyan hülye vagy, hogy még csak le se ereszkedek hozzád vitatkozni, hanem eljátszom, hogy egyetértek és összekacsintok másokkal a hatterben"- ami azt illeti egy időben én is használtam ezt a módszert, ma már nem, mert csak a gyávaságomat palastoktam vele viták elől, javaslom végezz néha egy kis önelemzést, csodákat tud tenni! 😉
júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Psycho ***** válasza:
Rendben, fogok önelemzést végezni, köszönöm a tippet. Segíts kérlek! Honnan fogom tudni, hogy jól végeztem az önelemzést?
júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14! Azt fogod érezni, ha komolyan csinálod, hogy mit miért teszel!


Például gondold végig TE miért érzed sértve magad, -mert annak érzed, ezt ne tagadd le- amiért én nem bízom a pszichológusokban, és a puszta letüket is betegesnek érzem, mert azt mutatja milyen végtelen álszent világban élünk.

júl. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!