Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus félelem és...

Pszichológus félelem és “nincs kedvem menni” érzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég kezdtem el járni szakemberhez és elég kettős érzésem van vele kapcsolatban. Amikor sok időt kell várni az alkalomra, akkor hiányzik a beszélgetés, mennék, sok dolog kavarog bennem, amikor meg közel vagyon a dátumhoz óráról órára változik bennem, hogy menjek-e, mondjam-e le, kell-e ez nekem.

Most megint ott tartok, hogy lemondom a következő alkalmat.

Kicsit furcsa nekem olyan dolgokról, gondolatokról beszélni vele, amiket rajtam kívül senki sem tud, még a hozzám legközelebb állók sem, furcsa ezt egy idegen ember előtt feltárni, mert ezáltal, hogy kimondom, leírom ezeket a gondolatokat tudatosul bennem, hogy valami nincs rendben a fejemmel és a gondolkodásommal, sok dolgot nem látok tisztán.

Korábban sok szakembernél fordultam már meg, de most először vele beszélek olyan dolgokról, megtörtént eseményekről, bántalmakról, amik korábban értek. Furcsa ezt elmondani valakinek, félek, hogy zakkantnak tart, illetve megelégeli, hogy variálok az időpontokon.

Tudom, hogy x év traumáit nem 2 alkalommal fogjuk megoldani, de szerintetek mikor lesz áttörés?


júl. 22. 19:00
1 2
 1/15 Psycho ***** válasza:
84%

Előre is bocsi a hosszú válasz miatt, de igyekszem alapos lenni.


Már így is előrébb vagy, mint korábban! Kezdesz közeledni ahhoz a ponthoz, hogy szembenézz ezekkel. Kikívánkozik onnan az a sok összegyűlt valami.


Amit érzel, normális! Hisz azáltal, hogy felidézed ezeket, hogy beszélsz róluk, hogy tudatosulnak, visszajönnek ugyanazok az érzések, amik akkor, anno, a múltban történtek a traumatizáció során. Ne csodálkozz rajta, hogy a szervezeted tiltakozik ez ellen, hiszen ez fáj! A szervezetünk meg nem akarja, hogy fájjon. Csaképp a szervezetünk, mint egy bennünk lakó kisgyerek, nem tudja, hogy hosszú távon erre van szükség, csak - bocsánat - "nyafog", hogy "jajj, én ezt nem akarom!"


Egy vizsga előtt is úgy vagyunk vele, hogy "úristen, kell ez a fenének, de jó lenne kimenekülni!" De mégsem tesszük. Miért? Dönthetnénk úgy, hogy megkíméljük magunkat a sok stressztől és izgulástól, és otthon maradunk. De nem. Mert tudjuk, hogy ez egy szükséges rossz: ez kell ahhoz, hogy megszerezzük a végzettséget, amivel aztán jól járunk hosszútávon.


Vagy: olyan ez, mint egy elfertőződött, elgennyesedett seb. Ott van, többé-kevésbé fáj, kellemetlen, de ellébecolunk vele. Viszont ahhoz, hogy rendesen begyógyuljon (és/vagy ne legyen meg az elfertőződés kockázata), fel kell tépni, ki kell pucolni, ami baromira fájdalmas - de ez kell ahhoz, hogy rendbe jöjjünk.


---


Teszem hozzá, nyugodtan beszélhetsz ezekről az érzéseidről is a pszichológusnak, ezt erősen ajánalni tudom. Kimondhatod, hogy neked ez nehezen megy, vannak benned mindenféle kétségek, kettősségek. Jó ha tudja. Nem jövőbelátó, nem jós, nem gondolatolvasó, így biztos őneki is jól jön ez a magyarázat, hisz (főleg, ha még nem ismer annyira) másként nem tudhatja, hogy miért halogatod/tologatod az időpontokat. Ez neki is egy fontos "hír" lenne, hogy tudja: Veled lassabban kell haladni.


Egyébként is fontos, bármilyen terápiás folyamatról beszélünk, hogy a tempó személyre szabott legyen. Nincs semmilyen idői nyomás, vagy elvárás. Bármikor kérhetsz lassítást, bármikor mondhatod, hogy egy adott kérdésre most nem akarsz válaszolni.


Amiatt pedig végképp nem kell félned, hogy zakkantnak tart-e. Az a munkája, hogy "zakkantakkal" foglalkozik! :)


Az viszont igaz, hogy valószínűleg a végtelenségig nem fogja tűrni, hogy állandóan variálsz az időpontokkal, hisz ez a keretek megsértése.


---


Mikor lesz áttörés? Ezt lehetetlen megmondani, hisz sok mindentől függ (milyen mély a trauma? milyen hosszú időn keresztül történt a traumatizáció? milyen a pszichológiai immunrendszered? milyen hatékonyak a coping mechanizmusaid? mennyire vagy nyitott arra, hogy szembenézz velük? mennyi energiát teszel bele? stb).


Arra azért érdemes felkészülni, hogy feltehetőleg nem 1-2 hónap lesz. :(

júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért végtelenül szómorú, hogy ez a szakma egyáltalán létezik!
júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Kicsit furcsa nekem olyan dolgokról, gondolatokról beszélni vele, amiket rajtam kívül senki sem tud, még a hozzám legközelebb állók sem, furcsa ezt egy idegen ember előtt feltárni,"


-én ezt nem értettem amúgy soha, hogy lehet valaki annyira kétségbeesett, hogy egy vadidegen embernek ezeket elmondja. Honnan tudod, hogy nem él vele vissza?

júl. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Psycho ***** válasza:
38%

#3!

Hogy lehetsz annyira kétségbeesett, hogy egy vadidegen embertől veszel valamit? Hogy lehetsz annyira kétségbeesett, hogy egy vadidegen emberhez viszed oda az autót, hogy megszerelje? Hogy lehetsz annyira kétségbeesett, hogy egy vadidegen emberhez mész oda, hogy megműtsön?

Honnan tudod, hogy nem élnek vele vissza?


Lehetne ezt sokáig sorolni. Ha képtelen vagy megadni a bizalmat, akkor valóban nem neked találták ki a pszichológiai tanácsadást, vagy pszichoterápiát. Minden esetre sajnálom, hogy ennyire negatívan látod a helyzetet.


A pszichológusnak ez a munkája. Ha visszaél vele, az olyan, mintha a fodrász direkt elcseszné a kuncsaft haját, mert olyan jól esik trollkodni... aztán leshet, hogy nem jár hozzá senki.

Igen, sajnos előfordulhat olyan, aki visszaél vele, de mutass nekem egy olyan szakmát, amiben nincsenek ilyen kivételek?

júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4! nagyon buta "érvek" ezek, ugye tudod?

Ha veszel valakitől valamit, annak -hacsak nem illegális az áru- nem lehet negatív következménye!

Annak, ha megszerelteted az autód nem lehet semmiféle negatív következménye az életedre, vagy a karrieredre stb.

DE ANNAK! Hogy valami vadidegen embernek, akinek az egyedüli "hűsége" feléd a pénzed bizony lehet baj! Szerinted mennyire könnyű megvenni egy pszichológust egy kis pénzzel? NAGYON! Egy csóró bölcsész, akitől bármilyen infót meg tudsz venni, amivel aztán visszaélhetsz. meg szerinted nincsenek már most beszervezve a pszichológusok sokan? mikor vállalkozók, pénzemberek, politikusok járnak hozzájuk? Dehogyis nincsenek! Vagy elhiszed, hogy ezt a hírszerzési meg információ forrást bármelyik hatalom kihagyná?

lehetne ezt sokáig sorolni.


De ez a "szakma" valaki életét örökre tönkreteheti! Egy fodrász nem, se egy autószerelő!

júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Számomra amúgy végtelen ijesztő, hogy van olyan, aki önként megy a vágóhídra és még fizet is érte!
júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"Ha képtelen vagy megadni a bizalmat, akkor valóban nem neked találták ki a pszichológiai tanácsadást, vagy pszichoterápiát."


Meg amúgy is, hol normális az, hogy ilyeneket ír a kérdező is, hogy "amiket rajtam kívül senki sem tud, még a hozzám legközelebb állók sem"

-tehát ezt egy vadidegen embernek elmondja, ezért zakkant a kérdező, nem az egyéb dolgok miatt.

júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Psycho ***** válasza:

"Ha veszel valakitől valamit, annak -hacsak nem illegális az áru- nem lehet negatív következménye!"


Látom te sem sültél még fel internetes rendeléssel, illetve sosem volt olyan, hogy átcseszték a fejed egy adásvételnél, esetleg elhallgatták egy gépjármű vásárlásnál a hibákat... soroljam még?



"Annak, ha megszerelteted az autód nem lehet semmiféle negatív következménye az életedre, vagy a karrieredre stb."


Látom autószerelőhöz sem túl gyakran hordod az autód, vagy nem beszélgetsz ilyen témákról másokkal.

Rengeteg sztori kering, amikor is a kedves szerelő az amúgy apró-cseplő hibát nagyságrendekkel drágábban csinálta meg, mint amibe neki belekerült, a különbözetet meg köszönte szépen.


---


A többire meg nem reagálok már, mert látom, hogy felesleges. Paranoid szkizofrénekkel vitatkozni halott ügy.

júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8! Ezt akartam! Hogy kimutasd a fogad fehérjét! Köszönöm!
júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Psycho ***** válasza:

😂😂😂


Szívesen! Örülök, hogy téged ez boldogít, és segíthettem! ❤️😘

júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!