Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek nem...

Van itt olyan, akinek nem használt az antidepresszáns?

Figyelt kérdés
3 hónapja szedem, már egyszer emeltünk is az adagon, de egyszerűen semmilyen változást nem tapasztalok. Az étvágyam jobb lett, az alvásomon is segített, de a nyomott hangulat, a szorongás, a sokszor kilátástalanság és reménytelenség érzése, a negatív gondolatok ugyanúgy megvannak. Miben kellene egyáltalán változást éreznem? Jövő héten megyek újra kontrollra és már eléggé kétségbe vagyok esve, hogy mi van, ha rajtam semmi nem segít.

máj. 30. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Az antidepresszáns tipikusan az, ami soha senkinek nem segített kilábalni a depresszióból, a gyógyszergyárak viszont remekül megélnek belőle. Ne egy gyógyszertől várj nagy változásokat, inkább kezdj el egy hobbit, az sokkal többet fog segíteni.
máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

#1, A klinikai depresszióval küzdő emberek agyában kémiai változások vannak, ezeket van hogy muszáj gyógyszerrel kezelni, így azok egyáltalán nem feleslegesek.

Kérdező még ne add fel, a gyógyszeres kezelés egy macerás folyamat, van, hogy nem találják el egyből a megfelelő adagot vagy fajtát. Mindenképpen jelezd a pszichiáterednek az érzéseid és tapasztalataidat, a jókat és a rosszakat is. Jársz beszélgetős terápiára a gyógyszeres kezelés mellett?

máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Én bipoláris vagyok és depressziós időszakaimban kaptam az antipszichotikum mellé antidepresszánst is. Sok fajtát próbáltam viszont úgymond egyik sem segített. Aminek éreztem a hatását az inkább ilyen semmilyen hangulatra hozott. Talán kicsivel kevesebb volt a szuicid gondolatom, de kb ennyit éreztem tőle. Volt aminek meg sem éreztem a hatását. Nekem az antipszichotikumok segítettek, de abból sem a legelső amit próbáltunk, hanem kb a 4.


Sajnos nincs olyan gyógyszer ami minden depressziós embernek beválik. Lehet érdemes lenne lecserélni a jelenlegit és megpróbálni egy másikat. Ha az sem jön be akkor jöhet a következő fajta.

De ezt a dokid úgyis jobban tudja, addig is kitartást.

máj. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Két hete kezdődött el a beszélgetős terápia, abból 12 alkalom van TB által finanszírozva. Nyár végére használom el azt a 12 alkalmat, remélem, hogy addigra sikerül a gyógyszert is beállítani vagy eltalálni. Köszi, hogy megosztottátok a ti tapasztalataitokat is!
máj. 31. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
1-es vagyok. Én is használtam évekig, de csak rosszabb lett a helyzet. Tapasztalatból mondom, hogy tényleg lófszt se ér klinikai depresszió ide vagy oda. Nem hallottam ismeretségi körben sem olyanról, akinek használt volna.
máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
27%
El kell szívni 1-2 jointot, jó szabadföldesből... Ellazulni, tojni mindenre... Aztán nem kell ide depresszáns. Ne feszülj be, ne legyél gyagya..
jún. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!