Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Maximalizmus, bűntudat ha...

Maximalizmus, bűntudat ha valamit eldontok és ezen pörgök, hogy léphetnék túl ezen?

Figyelt kérdés

Legyen az magánéleti,vagy munka ,Ha valamit rosszul.csinalok egész este nem tudok aludni(sokszor volt,hogy le cseszést kaptam utána és mindig ettől félek)

Nem szoktam egetrengető hibákat véteni,pl boltba egy valami nincs betöltve,vagy elfeledkezek egy teendőröl mert ha az utolsó buszom nem érem el az 2 óra gyaloglás..

Nem direkt hibázom és bánt is ilyenkor.Olyan jó lenne ezeket diplomatikusan kezelni,hisz még a munkában is most kezdtem,ilyenkor hibázik az ember én is tudom,de nem tudok rajta túl lépni es mindig félek,hogy mit írnak majd.

Ez mitől van,és mi a megoldás?


júl. 17. 05:59
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Én ilyenkor mindig azt csinálom, hogy olyanokat mondogatok magamnak, hogy "hagyd már ezt, más is hibázik! Majd legközelebb ügyesebb leszek." Hasonlókat. Utána igyekszem minden apró jó dolgot össze szedni a napomból vagy az előzőekből, pl. Láttam valami szépet, ami örömet okozott, megcsináltam egy bizonyos feladatot sikeresen, felsorolom miket, átgondolom pozitívan, hogy mennyi mindennel lettem kész. Stb.


Évekig nem hittem hogy az ilyen "badarság" majd segít, de hidd el, tényleg csak az anyádat kell átkapcsold, hogy pozitívan gondolkodj.


Emellett érdemes időnként ha nagyon felgyülnek benned dolgok, egy jó baráttal kipanaszolni magad, de persze úgy hogy te is néha hallgasd meg őt, senki nem akar egyoldalú lelkiszemetes lenni.

júl. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Agyadat*


Bocsi 😂😂

júl. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!