Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idősebb testvérként 14-18...

Idősebb testvérként 14-18 éves korom közt bántottam a kistestvérem születésétől fogva, óriási bűntudatom lett az évek során. Hogyan tudnék jóvátétel nyerni?

Figyelt kérdés

jún. 11. 11:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Kérj tőle bocsánatot.
jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Miért bántottad egyáltalán?
jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Már megvolt, de olyan károkat okozhattam, amit jóvá tenni aligha lehet.
jún. 11. 11:08
 4/18 anonim ***** válasza:
Visszacsinálni már nem tudod, de sokat segíthet a kapcsolatotokon, ha kedves és figyelmes vagy vele. Nem tudom hány éves most a tesód, illetve te, de például azzal kezdheted, hogy észreveszed ha segítségre van szüksége és segítesz neki. De fontos, hogy ha nem kér a segítségedből ne erőltesd rá magad! A bűntudatról pedig annyit, hogy bocsáss meg magadnak. Ha jól értelmezem, 4 évig bántottad őt, de aztán rájöttél, hogy ez nem helyes és abbahagytad. Vagyis megbántad. És ez éppen elég. Jóvátételnek pedig szerintem bőven elég, ha mostantól odafigyelsz, hogy ne bántsd őt többet, illetve a majdani gyerekeidet sem.
jún. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#2 Mert alkesz anyám és nevelőapám nem foglalkoztak velünk ment a veszekedés felettünk, hagyták hogy sírjon amikor nem akart elaludni, így nem tudtam aludni/tanulni tőle, az érzelmi életemmel semmit nem foglalkoztak stb.
jún. 11. 11:10
 6/18 anonim ***** válasza:

#5

Tehát ez nem teljesen a te hibád volt. Persze te is levezethetted volna másképp a feszültséget, de a szüleiteknek pedig a kicsivel kellett volna foglalkozni és megnyugtatni őt. Szóval szerintem tényleg megbocsálthatsz magadnak, hiszen csak hirtelen felindulásból tetted, és azóta rájöttél, hogy ez nem helyes.


#4 voltam

jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#4 ő már felnőtt de az anyja sem akar vele élni mert agresszív, zsaroló lett belőle, dolgozni nem akar csak pénz kéreget. Egyébként jól értetted utána annyival jobb környezetbe kerültem otthonról ahol megváltoztam és megbántam amit tettem, viszont a bűntudat még nem enged és nem tudom, hogy mi az a jóvátétel amit tennem kell azért hogy ne tudja kihasználni az érzelmi zsarolással engem is hogy segítsek neki anyagiak terén miközben már tudna dolgozni, mert már dolgozott korábban.
jún. 11. 11:13
 8/18 anonim ***** válasza:

Ó, szegénykék. Hát ezt a szülők cseszték el.

Ha jól értem a húgod lett az agresszív zsaroló.

El kéne vinned, rá kéne venned, hogy menjen el pszichoterápiára. Nem írtad, hogy mit csináltál vele, illetve a szülők mit műveltek veletek, de az ilyen bántalmazásoknak komoly pszichés következményei lehetnek. Az, hogy agresszív és munkakerülő komoly tünetek. Lehet, hogy bipoláris lett - azok asszem hevesebbek. De nem értek hozzá. Szóval jó lenne, ha el tudnád vinni dokihoz, nézzen rá...

jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát sajnos ha már ennyire eltorzult a személyisége a rossz nevelés (vagy inkább a nevelés hiánya) miatt, már megváltoztatni nem igazán tudod. Főleg, mivel ugye elmondásod alapján te már 4 éves kora óta normálisan állsz hozzá, mégse alakult ki köztetek normális testvéri kapcsolat. Megpróbálhatod, hogy amikor elkezd zsarolni, akkor leállítod. Megmondod neki, hogy ezzel nálad nem megy semmire, majd ha folytatja ráteszed a telefont. Ha pedig megadja már az alap tisztelet neked, elkezdheted anyagilag segíteni, de azt is úgy, hogy tényleg segítség legyen, ne hagyd, hogy kihasználjon. Csak ezek nem valószínű, hogy beválnak,mert ugye segíteni csak annak lehet, aki szeretné is, hogy segítsenek rajta...
jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#8 Jómagam is függő lettem, de még megvagyok. Fiútestvér. Bántottam lökdöstem, megütöttem, csúnyán beszéltem vele, szerintem kiabáltam is vele. Gyakorlatilag a szüleimtől kapott kiabálásokat, durva bánásmódot adtam ki úgy hogy az agresszorral azonosultam én is és most ő is. A doki jó ötlet, köszönöm!
jún. 11. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!