Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hogy árt a terápia?

Van olyan hogy árt a terápia?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nem bírom elfogadni a realitást. Kórházban voltam terápián, nagyon jó szakemberekkel. De amióta kikerültem egyre rosszabbul vagyok. Előjött a sok rossz emlék. Otthon azt mondják csak sajnáltatom magam nem volt nekem olyan rossz. Ettől bűntudatom van. És ha igazuk van? Akkor miért szenvedek? Össze vagyok zavarodva. Meg akarok halni nem bírom tovább. A nyugtató nem használ az öngyűlölet túl erős. Segítség

júl. 5. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
A terápia nem ártott, sőt nagyon is segített. Valószínűleg a leírtak alapján a környezetedel van a probléma. Megkérdezhetem hány éves vagy, és F/L?
júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lány 25 éves
júl. 5. 23:28
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Előfordulhat, hogy félrediagnosztizálnak, félregyógyszereznek. Családtagom három hónapot töltött Tündérhegyen, az első hónapban túl erős gyógyszereket kapott, az ottani diagnózisát később több szakember is megcáfolta. Olyan is, hogy a terapeuta megkérdőjelezi az érzéseidet, és egy általa preferált kezelésmódot igyekszik rád erőltetni ahelyett, hogy az egyéni szükségleteidre próbálna megoldást találni. Ez saját tapasztalat.

Mindig van segítség. Meg lehet találni a neked való kezelőorvost, terapeutát akkor is, ha ez elsőre nem jön össze.

Sajnos az otthoniakból hiányzik a kellő empátia, próbáld meg nem magadra venni, amit mondanak. Nincs feltétlenül igazuk, még akkor sem, ha ők neveltek fel.

júl. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy ezt érzed. A terápia felkavar. Én nagyjából 5-6 hónappal a kikerülés után kezdtem el magam jobban érezni egyátalán, és azóta eltelt 3 év, nincsennek olyan mélységek mint voltak. Szóval ez csak azt jelenti, hogy használt a kezelés, ne aggódj. :) Otthonról viszont ha tudsz, költözz el.
júl. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyomasztó és zavaró élmény lehet, hogy rontott a dolgokon. Fontos hozzátenni, hogy a terápia néha nehéz érzelmeket, emlékeket vagy gondolatokat idézhet elő a gyógyulási folyamat részeként.

Pár ok, amiért szerintem így érezheted magad:


1. Az eltemetett érzelmek feltárása: A terápia segíthet feltárni és feldolgozni a mélyen gyökerező érzelmeket és emlékeket, amelyeket esetleg eddig elkerültél vagy elnyomtál. Ez a folyamat intenzív és elsöprő tud lenni, különösen akkor, ha megoldatlan traumával vagy fájdalmas élményekkel kellett foglalkozni.


2. Fokozott tudatosság: A terápia segíthet abban, hogy betekintést nyerj a gondolataidba, viselkedésedbe és mintákba, amelyek hozzájárulhatnak szorongásodhoz. Ez a megnövekedett tudatosság néha kényelmetlenséghez vagy szorongáshoz vezethet, amikor szembesülsz a magaddal vagy múltaddal kapcsolatos nehéz igazságokkal.


3. Negatív hiedelmek megkérdőjelezése: A terápia gyakran magában foglalja a negatív hiedelmek vagy gondolati minták megkérdőjelezését, ami visszatarthat vagy szorongást okozhat. Ez a folyamat kényelmetlen lehet, és kezdetben fokozott érzelmi stresszhez vezethet, mielőtt pozitív változások következnének be.


4. Ellenállás a változásokkal szemben: A változás nehéz lehet, és a terápia gyakran magában foglalja a gondolatok, viselkedések vagy kapcsolatok megváltoztatását. A változással szembeni ellenállás megnyilvánulhat kellemetlen érzésként, ellenállásként, vagy akár annak érzéseként, hogy a dolgok még azelőtt rosszabbodnak, mielőtt javulnának.


5. Támogatás hiánya: Ha úgy érzed, hogy a terápián kívül nem kapod meg azt a támogatást, amelyre szükséged lenne, vagy ha a terápiás tapasztalata nem felel meg az igényeidnek, ez hozzájárulhat ahhoz, hogy csak rontsa a helyzetet.


Ne feledd, hogy a gyógyulás egy folyamat, és normális, hogy az út során hullámvölgyeket tapasztalunk. Elengedhetetlen, hogy türelmes légy önmagaddal, gyakorold az öngondoskodást, és szükség esetén kérj segítséget. Megérdemled, hogy megkapd azt a gondoskodást és támogatást, ami segít eligazodni ezeken a kihívásokkal teli érzéseken…

aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!