Van olyan hogy árt a terápia?
Előfordulhat, hogy félrediagnosztizálnak, félregyógyszereznek. Családtagom három hónapot töltött Tündérhegyen, az első hónapban túl erős gyógyszereket kapott, az ottani diagnózisát később több szakember is megcáfolta. Olyan is, hogy a terapeuta megkérdőjelezi az érzéseidet, és egy általa preferált kezelésmódot igyekszik rád erőltetni ahelyett, hogy az egyéni szükségleteidre próbálna megoldást találni. Ez saját tapasztalat.
Mindig van segítség. Meg lehet találni a neked való kezelőorvost, terapeutát akkor is, ha ez elsőre nem jön össze.
Sajnos az otthoniakból hiányzik a kellő empátia, próbáld meg nem magadra venni, amit mondanak. Nincs feltétlenül igazuk, még akkor sem, ha ők neveltek fel.
Nyomasztó és zavaró élmény lehet, hogy rontott a dolgokon. Fontos hozzátenni, hogy a terápia néha nehéz érzelmeket, emlékeket vagy gondolatokat idézhet elő a gyógyulási folyamat részeként.
Pár ok, amiért szerintem így érezheted magad:
1. Az eltemetett érzelmek feltárása: A terápia segíthet feltárni és feldolgozni a mélyen gyökerező érzelmeket és emlékeket, amelyeket esetleg eddig elkerültél vagy elnyomtál. Ez a folyamat intenzív és elsöprő tud lenni, különösen akkor, ha megoldatlan traumával vagy fájdalmas élményekkel kellett foglalkozni.
2. Fokozott tudatosság: A terápia segíthet abban, hogy betekintést nyerj a gondolataidba, viselkedésedbe és mintákba, amelyek hozzájárulhatnak szorongásodhoz. Ez a megnövekedett tudatosság néha kényelmetlenséghez vagy szorongáshoz vezethet, amikor szembesülsz a magaddal vagy múltaddal kapcsolatos nehéz igazságokkal.
3. Negatív hiedelmek megkérdőjelezése: A terápia gyakran magában foglalja a negatív hiedelmek vagy gondolati minták megkérdőjelezését, ami visszatarthat vagy szorongást okozhat. Ez a folyamat kényelmetlen lehet, és kezdetben fokozott érzelmi stresszhez vezethet, mielőtt pozitív változások következnének be.
4. Ellenállás a változásokkal szemben: A változás nehéz lehet, és a terápia gyakran magában foglalja a gondolatok, viselkedések vagy kapcsolatok megváltoztatását. A változással szembeni ellenállás megnyilvánulhat kellemetlen érzésként, ellenállásként, vagy akár annak érzéseként, hogy a dolgok még azelőtt rosszabbodnak, mielőtt javulnának.
5. Támogatás hiánya: Ha úgy érzed, hogy a terápián kívül nem kapod meg azt a támogatást, amelyre szükséged lenne, vagy ha a terápiás tapasztalata nem felel meg az igényeidnek, ez hozzájárulhat ahhoz, hogy csak rontsa a helyzetet.
Ne feledd, hogy a gyógyulás egy folyamat, és normális, hogy az út során hullámvölgyeket tapasztalunk. Elengedhetetlen, hogy türelmes légy önmagaddal, gyakorold az öngondoskodást, és szükség esetén kérj segítséget. Megérdemled, hogy megkapd azt a gondoskodást és támogatást, ami segít eligazodni ezeken a kihívásokkal teli érzéseken…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!