Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha belefáradtam...

Mit csináljak, ha belefáradtam az életbe? Túl sok a dolog egymagmra.

Figyelt kérdés
Végre elértem az álmom idő közben, lett egy lakásom, kis kerttel. Már előtte besokalltam, hogy túl sok a kötelező teendő, sok az időpont. Valamit abba is hagytam, mert elegem lett belőle, hogy 3 éve tart és nincs vége. Éves orvosi vizsgálatra mentem , küldött másikra, mert hogy az is kell. Autónak ha baja van, szerelőhez kell menni. Most lesz műszaki és biztos lesz valami vele. Mehetek szereltetni. Annyira időpont fóbiám van, hogy már előtte hetekkel szenvedek tőle. Vannak kutyaim , akikkel szívesen vagyok és a kertet is szeretem, meg edzeni. Ezek mellé nem fér bele az állandó plusz program. Több műszakban dolgozom , hétvégét is beleértve. Hitel lejárata előtt nem válthatok, kell a pénz és egyedül fizetek mindent s intézek. Elfáradtam. Amit szívesen csinálok is halogatni kell es rossz. Füvet kellene nyírnom, de nincs mikor. Edzeni végre eljutottam. Mosogatni kellene ,mert ami van azt nem mossa el a gép rendesen, de azt sem ma, mert megyek mindjárt dolgozni. Egyedül szereltem, fújtam, festettem és túl sok volt minden. Család messze lakik. Gyerekem nem lehet , de nem is bánom. Így is sokallom a dolgokat. Munkatársak többsége meg általában fekszik ,filmezik és azt se tudja mikor volt utoljára időpontja bárhova is. Hogy csinálják?
júl. 4. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon stresszes az eleted. Vezess egy listat papiron, amire ne irj egyszerre 5 dolognal tobbet.
júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Túl nagy ügyet csinálsz ezekből.

Mindenkinek van házimunka és ügyintézés még a munkáján felül. Azért egy-egy orvosi vizsgálat meg elvinni az autót szervizbe nem a világ vége. Azokat letudod, akkor egy ideig nem kell vele foglalkozni.

Házimunkát meg kell tanulni úgy beosztani, hogy legyen időd pihenni és hobbikra is. Mivel egyedül vagy, így könnyebb is mindent rendben tartani.

júl. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Házimunka alig van, nem vagyok rendetlen, szerencsére. Úgy el vannak osztva a dolgaim , hogy a folyamatos és váratlan időpont úgy fér bele, hogy ideges leszek tőle. Előző költözést egyedül oldottam meg és másfél évig nem hevertek ki. Azóta tartósan fáj a kezem és nem lehet vele sokat kezdeni, csak hogy nem erőltetem.
júl. 4. 12:55
 4/10 anonim ***** válasza:

3: így még inkább lelki dolognak érzem ezt. Meg van a magad kis rutinja és ideges leszel a váratlan dolgoktól.

Próbálj meg lazítani, nem feltétlenül ragaszkodni a rutinhoz. Ha nem megy, akkor szakemberrel is beszélhetsz erről.

júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és a költözés. Mitől fáj még mindig a kezed?? A pakolástól? Vagy a bútorokat egyedül vitted? Erre vannak a költöztetők. Akinek ott él a családja, azok is általában költöztetővel oldják meg.
júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Festés, cipelés, csavarozás, stb. Ettől fáj a kezem. Utána tudtam meg, hogy eleve gyenge az izületem és nem tett jót neki.

Szeretem a rendszert, de a változatosság is, csak nem így. Nem időpontra menni, meg ott dekkolni valahol, pl edzés helyett. Olyan dolgokat szeretem, ami nincs időhez kötve. Elég a munkába menni időre.

júl. 4. 16:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy mit csinálj?? Mondjuk menj ki az Oktogon környékére és nézz körül. Évekkel ezelőtt rendszeresen láttam ott egy hajléktalant, lábak nélkül a földön csúszkálva a kereszteződésben kéregetett... Gondolom, már nincs ott, mert nem hinném, hogy élne, de biztosan vannak más hasonlóak, akiket érdemes lenne látnod...
júl. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van valami gyerekkori parád hogy mindig kézben kell tartani a dolgokat.

Nem bírsz elengedni! Mindig csinálnod kell valamit!

Nincsenek prioritásaid, így persze hogy időhiányban szenvedsz!


Túl sok felelősséget veszel a nyakadba, észre se veszed hogy te csinálod!


Például minek az autó ha annyi baj van vele?


Add el, engedd el, járj BKK-val! Egy gonddal kevesebb!


És így az összes többi felesleg!


Kicsit "SZARJÁL BELE" a dolgokba!

júl. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy túl korán nőttél fel, vagy mert rákényszerítettek vagy mert hagytad magad rákényszeríteni!


Kialakult a rutin, beépült a személyiségedbe, azt hiszed hogy csak így lehet!


El kell engedni az időrabló dolgokat, amire nincs szükséged, gondolom ez a legnehezebb!

júl. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Itt nincs BKK..

Nincs autó, nincs munka..

Túl korán lettem dolgokra kényszerítve és egyedül kellett megoldani, ezért fáradtam el.

Nem magam találok ki dolgokat , hogy mi a teendőm, hanem pl dokihoz kell menni vagy kutya éves oltásra, műszakira, stb. Ezen felül, ha tovább küldenek máshová, akkor az már teher.

júl. 6. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!