Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális dolog egy bevásárlást...

Normális dolog egy bevásárlástól kimerülni lelkileg?

Figyelt kérdés
Egyedül élő pasi vagyok. Olyan jó a kapcsolatom a főnökömmel, hogy sokszor megbíz magánbevásárlással is, amit neki örömmel és szívesen teljesítek. Ezzel nincs is gond. Ellenben azt vettem észre, hogy a sok speciális termék, amiket megjelöl, mire a nagy hipermarketben megtalálok mindent, akár a dolgozóktól való többszöri kérdezősködéssel is, totál lefáradok. Teljesen úgy érzem olyankor, hogy le van zsibbadva az agyam, az energiáimat mintha leszívták volna. De ugyanez régebben is megvolt, amikor párkapcsolatban éltem és a párom írt listát, vagy korábban amikor a szüleim, hogy ez a töszi-möszi-tityi-totyi és közben mindenre koncentrálni, hogy pont olyat, pont annyit és semmi se maradjon ki, totál lefáraszt. Amúgy ha magamnak írnék ilyen összetett listát, azzal is ez lenne. Én épp ezért a saját életemben lényegesen lazább, mondhatni "hebrencsebb" vagyok, magam miatt nem járom le a lábamat valami speciális élelmiszerért és nem szeretek azon agyalni, hogy mit csináljak, ha azzal szembesülök, hogy "elfogyott", "pont itt nem forgalmazzák", "más kiszerelésben van" stb stb stb. Mondom, szívesen teszem, mert olyan a kapcsolat, csak magamban érzem, hogy szinte a használhatatlanságig lefáraszt. Különösen, hogyha húszszor vissza kell telefonáljak, mert nem szeretek olyan döntési felelősséget vállalni, ahol nem tudom, meg fog-e felelni az alternatív eredmény. Arra vagyok kíváncsi, hogy másokra az efféle dolgok hogy hatnak, lazábban, ugyanígy, súlyosabban?

#energia #kiégés #kifáradás #imposztorszindróma
júl. 2. 19:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Kieg. még annyival, hogy egyébként mindent meg szoktam tudni oldani, sosem elégedetlen velem senki, hogy nem jól csinálnám.
júl. 2. 19:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem merülök ki, de próbáld ki az online vásárlást. Megrendeled, házhoz viszik.
júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen és nem.

Kezdjük ott, hogy a főnököd nem hiába bízza rád ezt a dolgot, mert neki sincs kedve ott téblábolni, hogy mi hol van. Második, a tehetetlenség, ami azzal jár, hogy nem dönthetsz mondjuk kicserélések ügyében is fárasztó.

A jövőben nézve amúgy érdemes lehet online összevásárolni a dolgokat és a hipermarketben csak felvenni. Akkor nem kell neked se fáradni vele.


De amúgy az nem teljesen okés, ha ennyire leszív. Ismerem ezt az érzést, ez általában nálam döntés kimerüléskor jön elő. Ez azt jelenti, hogy az életed többi részében is sokszor kerülsz hasonló helyzetbe, ami összeadódik. Valszeg azért ez a legkimerítőbb része, mert ebben vagy a legkevésbé gyakorlott. Mondok egy példát: otthon van parizer meg kolbász reggelire a kenyérre. Akkor reggel kell hozzál egy döntést, hogy parizer vagy kolbász lesz. Ez egy döntés két tényezővel. De ha mondjuk van otthon lekváros bukta, kalács, kenyér meg kifli akkor már van egy döntésed, hogy édeset vagy sósat akarsz-e enni. Aztán megint egy, hogy ha sósat akkor kiflit vagy kenyeret. Aztán megint egy, hogy a kenyérre parizer vagy kolbász menjen. Az már három döntés. Így halmozódnak fel a döntések és ez fárasztó. Na most gondolj vissza egy ilyen bevásárlásnál rövid időn belül mennyi döntést kell hozzál.

"itt nincs, akkor most keressem tovább vagy keressek egy eladót?" "akkor keresek egy eladót, elinduljak jobbra vagy balra?", "itt egy eladó, de éppen segít valakinek, odaálljak szobrozni melléjük vagy keressek egy másik eladót?" stb stb


Ha sokszor van ilyen dolog az életedben, akkor érdemes megnézni az alapokat, hogy rendben vannak-e (iszol-e 2.5-3 litert most így a jó meleg időben igaz pont most hűlt le, alszol-e eleget, ettél-e eleget stb). Ha ezek megvannak és még mindig így érzed magad, akkor ilyenkor érdemes lehet magadat megtámogatni egy kis naturális szerrel. Ilyen lehet a B12 vitamin, a gotu kola, vagy éppen a brahmi. Ezek tudnak segíteni az agyad serkentésében, hogy ne fáradj le annyira. Ha ez se válik be, akkor irány az orvos (bár szerintem elmehetsz előbb is házidokihoz, hisz benne van a TB-ben) és egy nagylabor, mert vas hiánynak és sok más ilyen hiánynak lehet a jele a ködös agy.


Sok sikert!

júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tudat alatt rosszul érzed magad ettől a helyzettől, a főnököd meg egy pióca, hogy a magánéleti feladatait rád hárítja. Valahol a szervezeted jelzi, hogy nem jó neki ez a stressz. Én is voltam hasonló helyzetben, más rám dobálta a privát feladatait. Szabadulj ettől a helyzettől, én ezt javaslom.
júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszaitokat, mindenkiét hasznosnak tituláltam, mivel rávilágítottatok 3 féle nézőpontra is.


Az online nem rossz ötlet, lehet, hogy megbeszélem a főnökkel, hogy ne félórával a vásárlás előtt találja ki, hanem adja a kezembe a szervezést. Mert az valóban tök jó, hogy íróasztalon, a laptopon mindent bejelölök és max étvenni megyek el.


A vitamin- és nyomelemhiány is lehetséges, amit a 3. írt. Bár szerencsére alapvetően nem vagyok ködös és indiszponált, kizárólag a vásárlás fáraszt le, de ettől függetlenül egy napi multivitaminnal nem teszek majd rosszat.


A 4-es pedig fején találta a szöget. Sajnos behúznak gyerekkori relék, amikor apám küldöncöztetett és örökké elégedetlen volt és túlpörgősen hajkurászott és ettől olyan "PTSD"-m van, hogy a hasonló helyzet beindít egyfajta stresszfaktort.


Úgyhogy köszi mindenkinek, sokat segítettetek, mert rávilágítottatok dolgokra.

júl. 2. 20:54
 6/9 anonim ***** válasza:
🥰🥰❤️
júl. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem normalis. Egy gyakorlo haziasszony, aki maga irta a listat, es tudja, mit vegyen valami helyett, ha nincs, mert o fogja megfozni, is kimerulhet a vegere. En mit ilyen, inkabb online rendelek es kihozatom vagy ertemegyek. Ha pedig a ferjem vasarol be, es valamit elteveszt, akkor hallgatok, mint a csuka, mert tudom, hogy utalja, es rendes, hogy egyaltalan megcsinalja.

Igaz, amit a 3-as ir: a mai valaszteknal a dontesek olyan mennyisege var egy bevasarlasnal (marka, minoseg, ar, helyettesites), hogy leszivja az ember agyat. Raadasul nem is magadnak veszed, tehat meg azt az oromet is elveszi, hogy nezegetsz, (ezt jo lenne megkostolni, meglatsz valamit, inkabb akkor ezt fogok fozni, nem azt stb.), ami elvileg a vasarlasnak resze.

Milyen gyakran van ez?

Szerintem is csinaljatok online, ha te szeded ossze ugy a cuccot, akkor is megmutathatod neki, hogy ezek voltak, jo-e, es akkor csak ertemesz.

El birom kepzelni, ez olyan, mintha nekem autosboltban kellene vasarolnom, autogumikat meg csavarokat, szegeket, kuplungkotofeket. "Nincsen olyan karburator, csak ez, jo lesz?"

júl. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"behúznak gyerekkori relék, amikor apám küldöncöztetett és örökké elégedetlen volt"


Kérdezz rá a főnöknél, hogy inkább telefonálgass vagy inkább próbálj önállóan dönteni. Én háziasszonyként inkább elviselem, hogy valamiből nem az ideálisat vette a férjem, minthogy örökké telefonáljon. Ami fontos, azt külön aláhúzom a listában, ha azzal van valami, akkor telefonál. Ezt külön megbeszéltem vele, hogy nyugodtan döntsön valahogy, én meg majd főzök abból amit vett. Neki is vannak rossz gyerekkori emlékei, hogy az anyukája szidja az apukáját, sokszor teljesen indokolatlanul.

júl. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tök jókat írtok, köszi ;)


Az autósboltos példa nagyon jó. Hálistennek heti egy alkalom a legsűrűbb, de inkább kéthetente. Ami nem annyira komfortos nekem, hogy nagyon ad hoc ötletszerű, de megpróbálom az online rendelés és elmegyek érte - felé terelni.

Ami nehezíti a dolgot, hogy a felesége sajnos nagyon beteg, a főnök mindent elkövet, hogy minél többet vele legyen, én meg emberségből is egyetértek ezzel, mégha nem is kellemes nekem. De sokat köszönhetek a főnökömnek, jól megfizet, rendes hozzám, rugalmas, amikor nekem volt családi problémám, úgy kiengedett amikor apám miatt kellett rohannom, hogy teljes fizut kaptam arra a napra is és szabit sem kellett kivennem stb. Viszont a beteg asszony miatt nagyon sok speciális és nagyon konkrét a beszerezni való. Tehát nem nagyon szeretik a "kiváltó, helyettesítő" termékeket, aztán én meg nézek ki a bamba víziló pofámból, amikor valahol "szembe vagyok sítve" (direkt írom, poénból) azzal, hogy NÍÍÍÍÍNCSEEENNN.....

És nekem akkor fagy le a windows az agyamban és kerülök ilyen "végtelen ciklusba" :D

Magát hogy nekik segítek, azt örömmel teszem, csak magát a tevékenységet egy cseppet sem élvezem. Viszont sikerélmény, mert sajnos a megfelelési késztetésemmel azért mindent megoldok, csak le szokott fárasztani.

júl. 3. 10:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!