Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rosszul neveltek és agresszív...

Rosszul neveltek és agresszív vagyok mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nincs sok dolog amiben mentegetőzni szoktam viszont a sok hibám mellet vagy egy nagyon nagy is ami problémát okoz de egyenőre nem tudok vele mit kezdeni.


Csak hogy lehessen érteni rövid élettörténet jön: 35 éves vagyok és talán kijelentetem hogy én még akkor voltam gyerek amikor az ált isk osztályfőnököknek/tanároknak volt hatalma és tekintélye , ebben az időben még kaptam egy pofont vagy leüvöltötte a fejem mert olyat csináltam vagy tiszteletlen voltam és még én szégyeltem otthon elmondani mert tudtam hogy jogos volt és ott is megkapom a magamét. A történet lényege az hogy manapság mást sem hallok csak azt hogy a szülők felelőssége (én esetemben az állam és mindenki más) hogy gyerekkorban olyan dolgokat szedjen össze a gyerek ami egy kiegyensúlyozott emberré tesz majd ha felnőtt lesz. ( én igaz sosem vallottam ezt de ebben nincs sztem igazam de egy gyerek is felelős a döntéseiért manapság meg ha valami történik pl iskolai csufolás tragédia bármi .. akkor komentek 85%-a "a szülő a hibás ha jol nevelte volna akkor ez nem történhetne meg stb stb ) ezkeszerint én nem vagyok felelős hogy ilyen lettem hanem mindenki más? csak mert a következetesség fontos szempont az életemben és könnyebben csapok ki egy szemtelen gyökeret azt mondva magamban hogy "figyelj nehéz gyerekkorom volt meg amúgy sem te tehetsz róla" ahogyan manapság minden terhet próbálnak elvenni a gyerekről ha rosszat csinálna Ő nem de a szülők , tanárok , a közértes meg mindenki hibás ebben.


Ahol felnőttem 4 éves korom óta az egy gyermekotthon/intézet volt ahol szintén még a nevelőknek volt tekintélyük és embert akartak faragni belőled (sok gyerekből nem tudtak de az nem a nevelőkön mult hanem azon hogy genetikailag hulladék volt a gyerek és ezen nem szépítünk) aki akart az ki tudott törni és a bélyeget is le tudta mosni magáról mert elég sok helyen megkaptuk gyerekként és nem kicsit máshogy viszonyultak hozzánk pl az osztálytársak.


A lényeg viszont az hogy 1 dolog nagyon belémvésődött és ez a tisztelet kérdése ( olyan mint a börtönrendszerbe) kisebb tiszteli a nagyobbat (csak azért mert nagyobb? de igen ez akkor így ment ) ha nem így tetted akkor megvert de az is benne volt hogy mindenkivel tisztelet teljesen kell beszélni mert ez így korrekt , nagyon sok verést kaptam ezért gyerekként de sokan mások is és ezt utólag nem bánom de azt tudom mondani hogy egy nagyon korrekt ember lett belőlem de talán túlságosan ragaszkodok a határvonalakhoz azaz elvárom azt amit én adok azt vissza is kapjam, viszont a hibám az hogy nehezen türtöztetem magam borzasztóan nehezen viselem hogy ha csúnyán szolnak hozzám és nem adják meg a tiszteletet és ez alatt azt értem hogy pl minimálisan sem adok okot valakinek de pl letarhál az utcán, kis taknyosok beszolnak az utcán és hasonlók nagyon sokszor földhöz is vágtam vagy befenyítettem őket de olyan is volt hogy üvöltöttem az utcán és még ő járt jól mert ha hozom a szokásos formám akkor minimum kifekszik..


rólam azt kell tudni hogy nagyon nem vagyok egyszerű ember (látszólag nem 150kg hanem csak 90kg izom de eléggé masszív köszönhetően az 5 év idegenlégiónak amit leszolgáltam , a nevelőotthonnak és az azóta is tartó mma/BJJ kombónak)


Az idegenlégiónak köszönhetően az idegeimmel(mentális) sincs minden rendben de egy dolgot biztosan állíthatok! Soha senkibe nem kötöttem bele és nem is tervezem viszont ha atrocitás ér akkor egészsen biztosan problémát csinálok belőle talán túl is generálom ezeket és ha érzem hogy megértette akkor is továbbviszem és ez már baj de magamtól nem kezdeményezek viszont fentartom a jogot hogy "kisfiam ha elkezdted akkor be is fejezzük"


Az lenne a kérdésem mert googlet én is ismerem és tudok olvasni :) hogy esetleg van e valakinek hasonló "problémája" és orvosilag / pszihologiailag / hol tudom ezt a részét kicsit finomítani? (mert szeretném még ha tudom hogy nagyon sokszor igazam is van)


Nem mondom hogy amikor én voltam gyerek az egy jó világ volt de az biztos hogy a mai sokkal de sokkal rosszabb ezen a téren hogy egy szerencsétlen tanár már megszolalnisem mert mert a kis taknyos 10 éves a jogaival pedálozik és kimegy rágyujtani és még neki áll feljebb (mi ezt nem mertük megtenni aztán sokunkból rendes ember is lett)


ön fejlesztés céljából szeretnék ezen javítani már ha lehet mondom ezt úgy hogy ameddig nem sz.rozik velem valaki addig egy borzasztóan békés már már mulya ember vagyok de amint helyzet van bekattanok és átmegyek olyanba ami már szerintem sincs rendben..



júl. 4. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A szülő,környezet és a te hibád is ,ha nem tudtál beilleszkedni a többi ember közé.



,,letarhál az utcán, kis taknyosok beszolnak az utcán és hasonlók nagyon sokszor földhöz is vágtam vagy befenyítettem őket de olyan is volt hogy üvöltöttem az utcán és még ő járt jól mert ha hozom a szokásos formám akkor minimum kifekszik.."

Én figyelmen kívűl szoktam hagyni.Egyébként kisebbeket nem szép dolog bántani még akkor sem ,ha beszólnak.

Én régebben küzdősportoltam és azáltal vezettem le a feszültséget ,amit a napon felhalmoztam.

Próbáld ki te is.


,,Soha senkibe nem kötöttem bele és nem is tervezem viszont ha atrocitás ér akkor egészsen biztosan problémát csinálok belőle talán túl is generálom ezeket és ha érzem hogy megértette akkor is továbbviszem és ez már baj de magamtól nem kezdeményezek viszont fentartom a jogot hogy "kisfiam ha elkezdted akkor be is fejezzük""

Érdekes.Mindenkinek lehet rossz napja.Még azoknak is akik akkor pillanat belédkötöttek.Persze az ember védjemeg magát ,de ezt is lehet észel csinálni.


,,Az lenne a kérdésem mert googlet én is ismerem és tudok olvasni :) hogy esetleg van e valakinek hasonló "problémája" és orvosilag / pszihologiailag / hol tudom ezt finomítani.?

Talán pszichológus ill harcművészet ott adnak egy filozófiát ,amit tudsz követni ,ha akarsz egy konfliktusos helyzetben.


,,ön fejlesztés céljából szeretnék ezen javítani már ha lehet mondom ezt úgy hogy ameddig nem sz.rozik velem valaki addig egy borzasztóan békés már már mulya ember vagyok de amint helyzet van bekattanok és átmegyek olyanba ami már szerintem sincs rendben.."

Sport ,ami lehet harcművészet is pl:Aikido,Karate ezek a spirituálisabb harcművészetek ,amiknek van ilyen jellege.Persze ahoz az is kell ,hogy a mester ne csak a testi részét értse a dolognak ,hanem a spirituálisabb részét is.Nekem az aikidoval jó tapasztalataim vannak ill még a kung fu sem rossz.

De emelett ajánlom a rendszeres meditációt,esetleg könyvek olvasását ,ami a konfliktusok kezeléséről,spiritualitásról szól.

júl. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nehéz téma ez nagyon. Én nő vagyok és világeletemben egy szelíd bárány voltam, de mostanában a 16 éves kamaszlanyom ki tudja belőlem hozni az agresszív állatot. Senki más, csak ő. Pedig mindennel jobban szeretem, de nem tehetek róla, egyszerűen nem bírom elviselni a tiszteletlen visszapofazasokat és ilyenkor elgurul a gyógyszerem..


Kislánynak egy tündér volt. Tudom hogy életkori sajátosság, mégis elborul az agyam, sokszor voltam úgy hogy megtépem de inkább ne ágon az ajtót. Mondta is többször, hogy agresszív vagyok... Na ja de miért?


Én is próbálok tenni ellene, először próbáltam humorral venni a dolgokat, de nem megy. És nem is mindig szólok érte, ha épp olyanom van akkor egyik fülemen be, másikon ki.


Most fogok venni a patikában valamit erre. Valami nyugtató tea vagy amit ajánlanak.


Elmondtam egy két kolléganőmnek ezt az egészet és nem is hiszik el. Nem tudják rólam elképzelni.


A másik amit érdemes lehet kipróbálni, valamilyen sport. Esetleg boy? Én kangoozni fogok járni jövő héttől.

júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Box, nem boy.
júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nővérem boxol!


39 éves

180 cm

62 kg

júl. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszert szedsz / szedtél már ? Segíthet.
júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!