Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A passzív agresszív ember...

A passzív agresszív ember tudatàban van annak hogy rejtetten alattomos?

Figyelt kérdés
Jattszak a jot,a martir.Becsavarnak valamit utana ugy viselkednek mintha mi sem tortent volna es artatlan arccal megkerdezik: Valami gond van? Miert vagy ilyen komoly?,stb.
jún. 30. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudatában vagyok, de ez nem ilyen egyszerű. Én sem vagyok mindig ilyen, én sem örülök hogy ilyen vagyok vagy amikor ilyen vagyok, sok esetben teljesen lényegtelen (pl játék) és ez is egy skálabami változik mind térben, mind időben. Semmi sem fekete vagy fehér, mindenkinek vannal rossz tulajdonságai, mindenkit érnek attrocitások, mindenki másképp dolgozza fel.
jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1-es koszonom a valaszt! Az a gond ilyenkor hogy az illeto nem vallalja erte a felelosseget,nem akarja tisztazni a dolgokat es ismetli a szemetkedo huzasokat.Utana meglepodik ha sokan elfordulnak tole.Ez valojaban egy nem jol kezelt duh.Mas latszatot kelt az illeto mint ami benne van.Szakitottam meg ilyen dolog miatt kapcsolatot evekkel ezelott es a kozel multban is.Az evekkel ezelotti irkal,mostmar nem is valaszolok neki.Azt a sok pofatlansagot,tiszteletlenseget amit tole kaptam burkolt modon tobbet senkitol se kerem.Egy rettenetesen ketszinu szemely az illeto.Es most a kozos baratno is tavolodik tole mert latja milyen es mondta neki az nem hianyzik hogy valaki ala gyujtogasson a megjegyzeseivel,ami senkinek se hianyzik.Az ilyen ember lelkileg rosszul hat masokra,zavart,rossz erzest kelt masokban es kerulik.

Az jo hogy te felismerted igy tudsz is rajta valtoztatni

jún. 30. 11:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem némelyik tudja, némelyik meg nem.
jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
#2 mert valószínűleg ő sem kapott soha bocsánatkérest vagy gesztust az őt ért sérelmek miatt. Persze az nehéz, mert azzal a másik elismeri hogy tévedett, erre pedig nem sokan képesek ugye, főleg nyíltan. De nem is biztos hogy bocsánatot kell kérni (eleve nem egyszerű őszíntén csinálni), néha az is elég lehet ha valódi elismerést kap dolgokért.
jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4.ha nem kapott bocsanatkerest azt nem masokon kell leverni neki akiknek semmi kozuk a gyerekkori meg egyeb serelmeikhez.Azert kell megoldani dolgokat hogy normalisan tudjanak belemenni kapcsolatba.A szemely a multbol a kapcsolat elejetol csak magarol beszelt,panaszkodott szedett el maganak es okot nem szolgaltattam neki megis tiszteletlen,aljas volt.Aztan jatszotta a naivat,kedves baratnojenek nevezett,meg o mennyire kedvel,fontos vagyok neki.Akit kedvelek azzal nem vagyok aljas ha ilyen a baratsag meg valaki szeretete abbol nem kerek.Ez beteg szerete vagy nem is az.Mostmar egy ilyen huzas utan veszem a kabatom es nekem ebbol tobbet nem kell.Es...ok is csinaljak a bajt es meg sem nem ugy allok hozza mas emberekhez
jún. 30. 12:45
 6/12 A kérdező kommentje:
Vannak pszichologusok a problemak megoldasahoz,ameddig valaki nem nez onmagaba,nem oldja meg a gondjait ugyanezeket a hibakat fogja elkovetni
jún. 30. 12:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Abszolút nem biztos, sajnos, hiszen sajnos ez egy tudat alatt tanult viselkedés, és iszonyatosan magas tudatossági szint kell ahhoz, hogy valaki felismerje, hogy vele van probléma, hogy egyáltalán meghallja, és elfogadja annak a lehetőségét, hogy ő egy probléma okozója, ami szerintem az emberek nagy részére nem jellemző, már csak azért sem, mert honnan tudna arról bárki is, hogy a viselkedése nem megfelelő, ha megint csak az emberek többsége egyszerűen csak hátat fordítanak az ilyen embereknek, nem válaszolnak, letiltják, megszakítják a kapcsolatot az illetővel, akinek így esélye sincs szembesülnie azzal, hogy mi a probléma vele, miért tűnnek el emberek körülötte.


Mindezt saját tapasztalatból írom, pl. egyáltalán a passzív agresszív kifejezést a harmincegy-két éves koromban volt barátomtól ismertem csak meg egyáltalán, előtte nem is tudtam arról, hogy ilyen létezik, és tőle is csak párkapcsolati együttélésünk során felmerült konfliktusaink alkalmaikor kritika megfogalmazása által, amit amúgy is nehéz volt meghallanom, hát még megfontolnom, hogy tán igaz lehet, azaz leéltem már harmincpár évet úgy, hogy ki tudja, hogy hány emberi kapcsolatom szűnt meg amiatt, hogy ha netán más is annak látott engem. És akkor én még olyan ember vagyok, aki változni akar azért, hogy jobb ember legyen, ami szintén nem hiszem, hogy mindenkire jellemző lenne, pláne, ha az illető ebben a viselkedési mintában nőtt föl, és netán emiatt még párkapcsolata sincs.


Ráadásul rohanó világunkban kinek van arra ideje és energiája, hogy azt arra fordítsa, aki őt bántja, és ahelyett, hogy a saját lelki fájdalmával foglalkozzon, az őt bántó ember felé empatikusan elmagyarázza neki, hogy mi a probléma vele. Szerintem.


Viszont emiatt pontosan azzal lehet segíteni az ilyen emberek viselkedésének megváltoztatását, ha az emberek félretennék a saját lelki fájdalmaikat és helyette rászánnák az időt és az energiát arra, hogy ne fordítsanak hátat senkinek, ami érhető, hogy ritkábban történik meg, szerintem, mint hogy egyszerűen csak megszakítják a kapcsolatot. Szerintem.

júl. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7-es valaszolo,pont az a gond hogy nem lehet elmagyarazni az illetonek mert tamad,visszafele magyarazza a dolgokat azt ami benne van a masikra vetiti.

A sajat lelki fajdalmunkat nehez felretenni,mert keves az az ember akinek nincs es a passziv agressziv emberek pont abba csapnak bele ami a masiknak faj.

júl. 10. 07:56
 9/12 anonim ***** válasza:

Van, akinél ez tudatos, de sokan tudattalanul csinálják. 7-esnek igaza van, az őszinte beszéd segíthet azoknál, akik nem tudatos rosszindulatból tesznek ilyet.

8-as, nem biztos, hogy mindig bántásról van szó. Passzív-agresszív stratégia pl. a szabotálás. Munkahelyen pl. azért is fordulhat elő, mert a főnök olyan, hogy nem lehet vele nyíltan szembeszállni és túlterheli a beosztottakat.

Ha valaki direkt rosszindulattal alkalmazza ezeket, az már valóban olyasmi, amit nem mindig lehet orvosolni és ilyen esetekben jobb a kapcsolat megszakítása.

júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A passziv agressziv megnyilvanulas nem oszinte.Engem peldaul az egyik ilyen baratnom jo parszor megvezetgetett pl.mondta ket hettel a szuletesnapja elott hogy elmegyunk sutemenyezni azon a hetvegen.Utana azon a heten tavolsagtarto lett mikor kerdeztem azt mondta nincs semmi baja, faradt.Kozben szombatra bejelentkeztek a novereek videkrol ami ertheto ha amiatt halaszt,de pentekre meg megbeszelte egy masik baratnovel,hogy talalkoznak es egy szoval se mondta volna hogy bocs jonnek a testveremek azert nem lesz jo a szombat a pentek meg mas miatt nem jo( bar az eleg undorito hogy mas miatt ledob) vegul erezte a sertettseget bennem igy mivel nem latott mas kiutat osszekombinalt azzal a baratnojevel a tortazasra ahova bantam hogy elmentem.Rosszul sult el.Figyelembe se volt veve amit hozzaszoltam temakhoz nsgy reszt,stb.Es utana se mondott semmit csak jatszotta az artatlant.Volt jo par ilyen huzasa.Mar megszakadt.O szakitotta meg mikor mondtam a konfliktusok nem voltak jol tisztazva bennem meg maradtak dolgok es szeretnem ha az en erzeseim,igenyeim is figyelembe lennenek veve.Nem akart tisztazast inkabb megszakitotta.
júl. 10. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!