Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerinted drogról vagy alkohol...

Szerinted drogról vagy alkoholról nehezebb leszokni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt elsősorban a designer drogokra, ill. az ópiátokra, vagy akár a “klasszikus” partydrogokra, mint eki, speed, kokain.

Saját vagy külső tapasztalat is érdekel, de szimplán csak szubjektív vélemény is...



júl. 2. 15:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem drogról meg gyógyszerről.. én még csak pszichiátriai szerekről szoktam le, de komolyan mondom némelyik gyógyszernek rosszabb az elvonása mint a heroiné(gondolom) Az alkoholt mindig magamtól le tudtam tenni.. igaz csak 2 naponta ittam.
júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

Kinek hogy. En 8mg rivotrilt siman leraktam, valaki alig birja 1/20-adolni, hogy lejojjon rola. Xanax ugyanugy, mar a 0.125/2 = 0.0625 meg igy tovabb felezgeti, de itt szerintem mar placebo van boven, mar 0.5mg-nal is. "szorongani fogok ha leteszem vegleg" - ami igaz is, mert azert kaptad. De akkor minek akarod letenni?


A drog mar mas teszta. LSD, Fentanyl, morfium, heroin, amfetamine szarmazekok, marijuana (tudom jonnek, hogy az olyan mergezo mint egy mogyoro, sot...) meg designer szerek. Azokrol brutal nehez leszokni.


Alkohol a drogokkal versenyzik egyebkent. Bar egy kicsit a drogokra esik a merleg.

júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Inkább azt kéne nézni melyikre könnyebb rászokni, mert a drogok rosszabbak ilyen szempontból. De szerintem a drogokról nehezebb, mert hasonlóan a dohányhoz a test egyre többet követel, és megvónási tünetekhez vezet.
júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Első válaszolóhoz hasonló tapasztalataim vannak nekem is...
júl. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Attól függ melyiket szereted jobban. A függőség tárgya szinte mindegy ha a függőség jelen van. Itt a függőséggel kell megküzdeni, még akkor is ha a háztartási kekszre vagy ráállva!


Amúgy a drog keményebb a hatását tekintve!


Ne drogozzatok, most már olyan szintetikusan előállított drogok vannak (fű is) amitől leállsz a szíved, bele lehet halni!

júl. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

"A drog mar mas teszta. LSD, Fentanyl, morfium, heroin, amfetamine szarmazekok, marijuana (tudom jonnek, hogy az olyan mergezo mint egy mogyoro, sot...) meg designer szerek. Azokrol brutal nehez leszokni.



Alkohol a drogokkal versenyzik egyebkent. Bar egy kicsit a drogokra esik a merleg."


Fentanyl, morfium oké, azokra (meg a legtöbb opioid szerre) igaz az állítás, amfetaminra már kevésbé, a marihuána, és pláne az LSD meg nem értem, hogy jön ide.

Egyszerűen, ha azt állítod, hogy az utóbbi kettőről nehezebb "lejönni", mint az alkoholról, vagy mérgezőbbek, tárgyi tévedésben vagy, maga az orvostudomány nem ad neked igazat.

Sem a marihuána, sem az LSD nem alakít ki fizikai függőséget, az LSD pedig még pszichés függőséget is nagyon ritkán.

Az alkohol dependencia szempontjából is a legveszélyesebb szerek egyike, az elvonásába konkrétan bele lehet halni.

Az alkohollal csak az opioid szerek, a kokain, a crack és a kristályos meth, meg némelyik dizájnerdrog van egy kategóriában.


De sok egyéb illegális szer van, ami sokkal kevésbé veszélyes minden szempontból, mint az alkohol.

Pl. LSD, MDMA (extasy), 2c-b, varázsgomba, meszkalin, de még a mefedron is.

júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
45%

Drog! A "good trip" és a "bad trip" is nagyon mély nyomokat tud hagyni.

Megváltoztathatja a személyiség szerkezetét.

Ahogy Csernus mondta, képzeljünk el egy kifordított műanyagpoharat: nem lesz ugyanolyan mint volt!

júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ, hohy melyik drogról van szó. Egy hirtelen heroin elhagyástól beszarva, üvöltve fetreng a kíntól a függő, míg fű elhagyásnál "csak" sóvárog.
júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
A mai szintetikus drogok meg hirtelen szívleállást vagy halált is okozhatnak.
júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

hat igen vannak pszichedelikum szedok, varazsgomba, LSD, meg ilyen olyan kratom ami hasonlo az LSD-hez, meg lehet sorolni, ahogy fentebb valaki kifejtette. Valoszinusitem o szedi ezeket a dolgokat, es nem tulajdonitja a magyar ertelemben vett drogok koze (mert amerikaban a "drug" az hetkoznapi a gyogyszerre is, de helyesebben hivatalosan "medication"-nek jobb hivni, meg szoktak). Konkret ismerosom nem tud lejonni amfetaminrol, nem azert mert nem "tudja" letenni, hanem mert "kell" neki, mert anelkul nem tud funckionalni (ami lehet igaz is). A THC (marihuana)-ra is ra lehet szokni - nem tud aludni valaki akkor johet, es ehhez szoktatja magat ahogy az amfetaminhoz. Ideges vagyok? Megyek szivni egyet. Mint a nikotin, csak erosebben, meg kinel hogy hat. Valakinel euforiat okoz, az viszont gaz. Valaki pszichoziba kerul na most nem megyek vegig a problemakon.


Az LSD-re siman ra lehet szokni. Chester Bennington is tele LSD-zte magat (angolul "acid") amennyire tudta, mondjuk o szinte mindent hasznalt kb. Opioidtol kezdve minden ilyenen at. O maga mondta, hogy csoda hogy tud beszelni. Es ahogy 9 is irja, mar az LSD nem a novenyi reszbol szarmazik, hanem teljesen szinte laborban eloallitott nagy valoszinuseggel, es egyetertek vele ebben. Ezert (is) okozhat fuggoseget.


A THC, LSD, mindegyike okozhat HPPD-t, ami roviden azt jelenti, barmikor ha evek utan is letetted, akar autovezetes kozben johet egy hallucinacio. Ezt mondja a tudomany. De latom aki irt annyifele drogrol ammenyirol, elegge otthon van ezekben, de abban nincs, hogy kire hogy hat. Lehet ra nem, masra igen ilyen meg olyan szempontbol. Meg nem tudom miert hivatkozik orvostanra. De minden tiszteletem ha orvos es narkologia, toxikologia, Zacher Gabor kollegaja, aki o bevallotta, hogy ezek a szerek a legveszelyesebbek, mert nem tudni mit raknak bele.

júl. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!