Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is van/volt úgy h leszokot...

Más is van/volt úgy h leszokott az alkoholról de semmi nem lett jobb, sőt?

Figyelt kérdés
1,5 éve egy kortyot nem ittam. Azt gondoltam ha leszokom minden jobb lesz, sokan mondják h mentálisan és fizikailag is sokkal jobban érzed majd magad, jobban teljesítesz a munkádban, az emberi kapcsolataid is jobbak lesznek. Hát én egyiket se érzem vagy ha igen attól nem jobb az életem. Az életet továbbra is olyannak látom amilyen, egy értelmetlen sz*r. Csak akkor éreztem magam igazán jól amikor bekarmoltam, de ezt az egyetlen örömöt is elvettem magamtól. Fontos h nem napi szinten ittam hanem átlagba heti 1x de akkor sokat. És teljesen magamtol álltam le, soha sehova nem jártam szakemberhez, csak YouTube-on néztem interjúkat a témában. Szóval miért is érte meg leszokni?
júl. 2. 06:01
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Jól érezni magad oké.

Rajta lógni és lefelé haladni az életben, előre helyett,az nem oké.

Most te lehetsz a főnök.

Akkor is te lehetsz ,ha a hétvégén szórakozol.

A gond ott szokott kezdődni hogy ehhez kötik az emberek a jókedvet és ürességet éreznek nélküle,mindenkor. Ezt a dolgot magadban kell kutatnod. A társaság hiányzik,akivel lehetett önfeledten szórakozni?

Mert csak a szeszi nem okoz jó kedvet, a jó emberi kapcsolatokat pedig nem kerül energiába fenntartani. Mert talán csak ez hiányzik.

Mindenhez a kulcs a mérték, ezt pedig te irányítod. Magyarországon nagyon sok befűtött ember ezért zűllik le. Elveszítik a kontrollt, nincsenek igazi kapcsolatok emberek között, a "vigadóidő" pedig átöleli a mindennapokat. Túlélni; a saját életüket nehezítik meg, idővel pedig mindenkiét.

Sosem az alkohol hiányzik,mikor elkezdődik a lefelé.

De zűlleni nem tilos.

júl. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nalam se valtozott semmi, bar en konkretan fuggonek se tartottam magam soha, mert nem hianyzott az alkohol, ha nem ittam mondjuk 1-2-3 hetig.

De azert evekig heti 1-2 alkalommal biztosan berugtam a barataimmal, de voltak benne szunetek persze, viszont nyilvan alapbol tobbet ittam, mint mondjuk az egeszseges lenne szerintem.

Lealltam, semmi de semmi nem valtozott igazabol :D Nem erzem magam jobban, de rosszabbul se. En masnapos se voltam nagyon soha, szoval meg az sincs, hogy legalabb a masnapossag megszunt.

De nyilvan tudom, hogy egeszsegtelen inni, igy nem nagyon iszom, csak ritkan, evi 1-2 alkalommal max, ha valami buli van. De ez igy szamomra ennyi.


Gondolom annak hoz minosegi valtozast az eleteben, aki csak az alkoholnak elt elotte.


Mondjuk az, hogy nincs mas oromod az eletben, az baj. Nekem van, igy nem hianyzik a reszegseg erzese se. Talalj valamit, amit szeretsz csinalni. Nem tudom. Vegyel egy kutyat, sportolj.

júl. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szabi15 ***** válasza:
Én most gondolkozom hogy leállok. Páran mondják a környezetemből, hogy sok. Csak az a baj, ők mindent is ráhúznak erre. Sokkal többet teszek meg, én építem magam mellette ugyanúgy. De ha valamit elrontok, akkor azért van. Nem igazán értenek meg. Most másfél hétig nem ittam egyáltalán, nem érzem hogy változott volna bármi. Több időm van arra, amit nekem kell, és ők meg úgy sem csinálják. Én nem nyertem vele konkrétan ez idő alatt. Nem túl biztató hogy te így látod. Előző választ azért én is megerősíteném, az biztos, hogy kell valami más boldogság forrás is. Azokból csipegetek én is.
júl. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%
Azert,mert nem eleg nem inni, hanem helyre kene tenni a lelkivilagodat. A sokhonapos rehabokon ez zajlik, nem azt tanuljak, hogyan ne emeljenek fel egy soroskorsot. Menj terapiara, pszichologushoz vagy addiktologushoz.
júl. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!