Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet azzal tenni, ha az...

Mit lehet azzal tenni, ha az ember teljesen egyedul marad?

Figyelt kérdés

Iszonyu a csaladi helyzet. Bizonyara erthetetlen lesz valamelyest a posztom, de reszletezni sem energiam, sem lelki erom nincs. Anyam nem normalis, apam ezt bekajalja, mintha nem lenne meg a magahoz valo esze. Figyelmet ad neki, ezzel egyutt hatalmat, a lovat ala. Nem ertem. Megha nem is szolal fel ellene, legalabb ne tamogatna. Egeszen eddig a testveremre tudtam tamaszkodni, hiszen ugyanugy lattuk a helyzetet, most viszont valami megvaltozott. Anyank mellett foglalt allast. A lenyeg, teljesen elveszett vagyok. Adott volt egy bantalmazo parkapcsolat, harom ev kellett ahhoz, hogy valamelyest ebbol ki tudjak lepni. Ennek a pontja is mostanaban erkezett el. A barataim leperegtek. Az egyetlen baratnom messze van tolem es iszonyu sok dolga van neki is. Dolgozom, viszont csak napi 4 oraban. 2 honap mulva kezdem az egyetemet, viszont fogalmam sincs, hogyan eljem ezt, az addig tarto idoszakot tul. Eddig is baromi nehez volt, fogalmam sem volt, hogy ennel lehet meg nehezebb. Koszonom, hogy elolvastad.


Hogy egy kicsit megis csak arnyalni tudjam - anyam egy kemenyen narcisztikus ember. A beszelgetes egyikkel-masikkal lehetetlen, ezer probalkozason vagyok tul, ez mar sokadik eve megy.



júl. 2. 02:50
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Jó lenne kicsit kiszakadnod ebből a környezetből egy időre. Úgyis jön az egyetem, fiatal vagy, rengeteg új embert fogsz megismerni. Ha kolis leszel -vagy albérletbe mész- az a legjobb megoldás. Öljék egymást otthon.
júl. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Adom,amit az egyes irt. Nyarra pedig menj el pl Balatonra dolgozni, v barhova ahol szallast adnak, esetleg onkenteskedni ugyanigy (workaway, kulfold vagy Magyarorszag).
júl. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
2-es vagyok. Munkabol penzed lesz a szeptemberi koltozeshez, meg esetleg par jo emberi kapcsolatod, onkentessegbol szuper tapasztalatok es kapcsolatok. Osztol mindenkepp koltozes el a csaladtol, lesznek lakotarsaid, egyetemi tarsasagod, szerintem vissza se nezz, max tesodra, ne vesszen el a narci haloban.
júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Ismerkedj!

Bár én is egyedül vagyok és magányos, de egyelőre még nem teszem ugyanezt...

júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
24%

Szia kérdező! Egy-két ponton eltér az én helyzetem, de mindenféleképpen szeretnék veled beszélni, mert hiszed vagy sem de megértem a helyzeted. Úgy 89%-ban ugyan ez van nálam is és nekem az segít ha van kivel beszélni, hogy elterelje a figyelmet. Ha mégsem szeretnél beszélni, azt is megértem, ahogy előtted írták a legjobb ha otthagyod a helyzetet (de ilyenkor jön a kérdés, hogy mégis hogyan?) és kitartást neked!

(18F)

júl. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Remek otlet a munkavallalas, akar messzebb, ahogy azt irtatok, viszont a lehetoseg talalasa es megvalositasa sem tul kedvezo. Ha el is kerulom az itthoniakat annak gondolataval taplalva magam, hogy nemsokara elmegyek, meg ugyanugy fuggok toluk anyagilag az egyetemre valo felkoltozessel kapcsolatban. Szuksege van az embernek ehhez jonehany dologra, amit magamnak nem tudok megteremteni. A felkoltozesen tul pedig a tovabbiakban is, hiszen munkat vallalni a masodik felevben szeretnek, ha mar legalabb egy vizsgaidoszakomon tul vagyok. Szoval akarhogy is kerulom, az anyagi fugges ott marad es iszonyu teher, amit tesz ram.

Addig sem tudom magam osszeszedni, hiszen helybeli munka nincsen, messzebb pedig nem lehet kivitelezni.

júl. 4. 23:16
 7/8 hgwell ***** válasza:
0%
Be vagy szorítva. Isten jól tudta mit csinál. Kiakaszt. Engem is szokott. Vágyakozik a gatyájában mikor nyúlsz már végre magadhoz. Add fel. Töltsd ki az űrlapot és dőlj Be Istennek. Majd megnyugszol. Én jártam templomba de elvette tőlem így is a maradékom. Szeretni is meg kell tanulni újra és újra. Anyagi helyzeteden a diákhitel már sokat segíthet. Egy család pedig az egységed. Szerintem nagyon szerencsés vagy csak nem jól fogadod Be.
júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hgwell ***** válasza:
Miben várnál most segítséget? Mond ki bátran!
júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!