Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Cipralex tényleg ennyire...

A Cipralex tényleg ennyire durva gyógyszer?

Figyelt kérdés
Pár napja voltam a háziorvosnál, és megemlítettem neki, hogy én Cipralexet szedek. Teljesen le volt sokkolva, hogy én ilyen fiatalon ilyen gyógyszert szedek. Meg elkezdett kérdezősködni, hogy nem e szedek mást is, pl Frontint. És mikor kérdeztem tőle, hogy ez miért olyan meglepő, azt felelte, hogy ez egy nagyon durva gyógyszer, viszont nekem olyan mint egy cukorka, vagy egy tik takk, tehát nem gondolnám egy durva gyógyszernek.

tegnapelőtt 02:04
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Semmi bajod nem lesz tőle
tegnapelőtt 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem se, csak az orvoson lepődtem meg.
tegnapelőtt 03:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt tőle kellene megkérdezni, hogy miért gondolja így...

Egyébként meg relatív ez is mint a legtöbb minden. Egy olyan emberhez képest aki abszolút nem szed semmilyen gyógyszert, a Cipralex is biztos keménynek számít. Egyébként pedig nem az. Manapság főleg nem az....

tegnapelőtt 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Akkor most fogja be a segglukat es tapassza be, mert en 8mg rivotrilt, 4 mg xanaxot nem frontint, es 600mg lamotrigine-t szedek es melle altatot nagyon ritkan, illetve panik miatt metoprolol.


Ez a haziorvos ott fog meghalni.

tegnapelőtt 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. #4 az komoly, én ennyi gyógyszertől azt se tudnám melyik bolygón vagyok😅
tegnapelőtt 20:12
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

5


Mellette dobolok es gitarozok, egyetem :)

tegnap 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Milyen betegségre szeded ezeket a gyógyszereket?
tegnap 01:18
 8/8 anonim ***** válasza:

kezelhetetlen major depresszio. Egyedul a nyugtatok mukodnek. Meg a lamotrigine ami hat mondjuk "nyugtato" mert hasonlo a dinamikaja egy reszenek mint egy xanaxe vagy rivotrile, de annal erosebb amit vegez.


Roviden natrium feszultseg erzekeny csatornakon mukodik frekvenciak meg amplitudokkal megmertek az IPSC meg EPSC parametereket es a glutamatot (amitol ideges vagy meg nagyon sok minden pl. memoria, mozgas) nem engedi at, de az IPSC ami nyugtato azt atengedi es ~25%-kal noveli a GABA szintet amit meg visszaterve a xanax meg clonazepam meg tobbet tud felhasznalni -> erosebb nyugtatas mintha nem szednem a lamotriginet.


ISPC = inhibitory post synaptic current (nyugtato hatas roviden)

EPSC = exicatory post synaptic current (idegesseget novelo hatas)

glutamat = idegesseg, lehangoltsag, depresszio mint hangulat (most itt)

GABA = egy transzmitter ami eljut bizonyos helyekre (agyban, gerinc) es nyugtato hatassal bir.


Albert Einstein, 1911

tegnap 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!