Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most ilyen helyzetben mit...

Most ilyen helyzetben mit csináljak? Többi lent.

Figyelt kérdés
Két hónapja szedem a Cipralexet, és a pszichiáter szerint engem túlpörget(ami igaz). Ezért szerinte szükség van más gyógyszerre is, ami úgymond kiegyenlíti a hangulatot. Viszont már két gyógyszerrel is próbálkoztunk, de egyik rosszabb volt mint a másik. Az egyiktől 4 nap után hallucinálni kezdtem, tehát abba is hagytam. Tegnap írt fel egy másikat, amitől reggel olyan pánikrohamom volt, hogy azt hittem meghalok. Már nagyon elegem van.

jún. 27. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
És mi az a másik gyógyszer, amit felírt, hangulatstabilizáló, nyugtató (Xanax és tsai), esetleg valami antipszichotikum?
jún. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyik sem antipszichotikum. Az első gyógyszer Depakine volt(attól hallucináltam), a másik Liticarb, amiről tegnap részletessebben utána olvastam, és hosszútávon elég komoly problémákat okoz, tehát nem szeretném szedni. Na meg ez a reggeli rosszullét is elég szörnyű volt, amit biztos, hogy a Liticarb okozott, mert korábban nem volt ilyen. Már bánom, hogy elkezdtem gyógyszert szedni. Mert másfél hónapig hatott a Cipralex, de 5 napja megint szorongok, meg pánikolok.
jún. 27. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sűrűn váltogatod a gyógyszereket, nem hagysz nekik időt, hogy beálljanak. Kicsit legyél türelmesebb és ne olvass részletesebben utána a gyógyszereknek, ha ez így hat rád. Az orvos dolga mérlegelni az előnyöket és a kockázatokat.
jún. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy vannak kezdheti mellékhatások, pl a Cipralexnél is voltak, viszont azokat el tudtam viselni. De ezeket sajnos nem, a hallucináció nagyon para volt. Meg a ma reggel is, tehát ilyen pszichotikus állapotba kerültem, annyira rosszul voltam, azt hittem meg fogok halni.
jún. 27. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom, hogy te mit nevezel pszichotikusnak, de ahhoz képest, hogy van olyan gyógyszer, amelyik tönkreteszi a szívet vagy a májat, egy pánikroham elmúlik nyom nélkül, nem annyira gáz. Esetleg fontolóra vehetné az orvosod, hogy fokozatosan vezesse be az új gyógyszert, hátha úgy könnyebben viseled.
jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fél szemet kell szednem, de tegnap csak negyed szemét vettem be. Igazából szerintem csak Cipralexet kéne szednem, mert annak nincsenek mellékhatásai. Ősszel vagy legkésőbb januárban terápiára akarok menni, mert tudom, hogy teljesen csak az fogja megszűntetni a pánikot, és a szorongást.
jún. 27. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!