Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Mit csináljak ebben a helyzetben ?

Figyelt kérdés
Szociális fóbia és bipoláris zavar. Ezekkel élek együtt és képtelen vagyok dolgozni. Főleg a szocfóbiám miatt. Nem bírok emberek közt lenni,de egyedül se jo. Nem látom a kiútat ebből az egészből.Ráadásul nem igazán értek semmihez. Legjobb lenne már nem élni.A szüleim mellettem vannak,de nem akarok rajtuk élősködni. Szeretnék dolgozni de rettenetesen szorongok emberek közt és mindig attol félek,hogy melo közbe elrontok valamit és bénáskodok. Túlreágálok mindent az életben. Mihez kezdjek így ?
2023. ápr. 16. 05:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Vagyunk ezzel még így egy páran!

A betegség komoly dolog!

2023. ápr. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus!!!
2023. ápr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szedjenek gyógyszert vagy ne szedjenek gyógyszert?
2023. ápr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerencséd, hogy a Szûleid segitenek rajtad! Meg szeretnélek kérdezni hàny éves vagy?
2023. ápr. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szia!:)

A kérdésedben picit magamra ismertem, mivel én is küzdöttem hasonlóval. Egy időben nekem is volt szociális fóbiám és talán nekem is van bipoláris zavarom.


A szociális fóbiából nagyon nehezen tudtam kijönni, de végül sikerült 1-2 hónappal ezelőtt. Voltak benne nagyon rossz időszakok és otthon is csak arra gondoltam hogy mit rontok el meg hogy bár meg se születtem volna..

Pánikrohanjaim voltak a suliban amit egyedül kellett megoldanom mert engem alapból sem kedveltek/kedvelnek az osztálytársaim, de amikor még direkt az egyik lány kommentálta is hogy mi történik velem, a többiek meg röhögtek ezen.. ne tudd meg milyen szar érzés volt.

Utána pedig még csodálkozott hogy segítséget kértem az osztályfőnöktől és azóta is kifiguráz mert szegénykének ennyire nincsen élete. Na mindegy. Ez volt az én történetem.


Azt tudnám tanácsolni, hogy kérj segítséget. Ha nem akarod, akkor nem kell a szüleidtől. Ha 24 év alatt vagy akkor felhívhatod a kék vonalat, vagy beszélj róla egy orvosnak. Tudom hogy ez az, amit a legtöbb ember nem szeretne, de lehet megérné. Ki is írhatod magadból (én papírra szeretem), vagy nézz meg egy filmet vagy sorozatot amiben annyira át tudod venni az egyik szereplő magabiztosságát, hogy átragad rád (mondjuk ez lehet hülyeség)

Csinálj olyan dolgokat amiket szeretsz, vagy menj el a szüleiddel vagy a barátaiddal kirándulni egyet, esetleg nyáron nyaralni. De az is elég ha csak velük vagy.


Szurkolok neked<3

2023. ápr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
40/f vagyok.köszönöm a hozzászólásokat.
2023. ápr. 16. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:
40 éves férfi a legjobb idôszakàt éli. Olyan munkàt kellene talàlnod, ahol kevés emberrek talàlkozol. Nem szabadna elhagynod magadat!
2023. ápr. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem hagyom el magam,de rohadt nehéz ezekkel a betegségekkel.nehéz olyan munkahelyet találni ahol nem jön elő a szociális fobiám meg a szorongásom ,depressziom
2023. ápr. 17. 11:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy jò ismerôsôm securitas, jàrja az irodàkat egyedûl, le ellenôrzi, hogy minden be van csukva! Sokat kell mennie, de senkivel se talàlkozik egyedûl végzi a munkàjàt! Vagy egy màsik munka, ahol egyedûl dolgozol a szabad levegôn a parkolò autòkat ellenôrzôd!
2023. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Dolgoztam biztonsági őrként de megszünt a cég. Ott egyedül voltam. Jelenleg ahol lakom nincs semmi a környéken. Csak olyan ahol sokan vannak
2023. ápr. 18. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!