Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok paranoiás illetve...

Miért vagyok paranoiás illetve mit lehet ez ellen tenni? 17/fiú

Figyelt kérdés

Sziasztok! Antipszichotikumot abúzáltam 2 hónapig, ennek majdnem 4 hónapja, de néha rámtörnek paranoia rohamok, szinte mindig csak este, nem merek lefeküdni aludni, most is ébren vagyok mert félek, hogy álmomban kinyiffantanak…

Egyik nap ébren vagyok, majd le merek feküdni aludni, majd ismét nem merek.

Ez mitől lehet? Mit lehet ellene tenni?



jún. 27. 03:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve néha látok árnyékembereket a szemem sarkában, megjelennek majd eltűnnek, egyszer az egész szobám padlója eltűnt előttem. Nagyon parás volt kezdek megőrülni…
jún. 27. 03:51
 2/9 A kérdező kommentje:
Illetve nagyon ritkán (havonta egyszer-kétszer) van olyan hogy olyan paras leszek, hogy ha kimegyek az utcara akkor mindig korbe nezek meg figyelgetem az embereket mert attol felek hogy ki akarnak nyirni. Ez azota van amiota lealltam az antipszichotikum abuzalassal/tulszedessel.
jún. 27. 05:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok, de ez már 3 éve, és még mindig elő-elő tör. Én próbálom megmagyarázni magamnak hogy ez nem a valóság, ez segít, de mai napig vannak gyengébb halucinációim és paranoiás vagyok. Kíváncsi vagyok valaha elmúlik e. 17l
jún. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia sorstárs!🤝

Nekem csak kb 4 hónapja van ez. De szornyu… :-((((

jún. 27. 06:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Talan be kene setalnom a pszichiatriara hogy segitsenek vagy nemtom.
jún. 27. 06:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Illetve a legparasabb, hogy volt mar hogy a jovobe lattam es megalmodtam dolgokat, peldaul a 14. Szulinapomat megalmodtam egy nappal elotte hogy hol fogunk ulni es beszelgetni kik lesznek ott es megtortent pont ahogy amlmodtam ugy ultunk ott azokna szemelyek olyan ruhaban stb… ahogy en megalmodtam.
jún. 27. 06:46
 7/9 anonim ***** válasza:
A pszichiátria nem tudom mennyi segítséget tud nyújtani ezzel. De ha gondolod írhatsz privátban. 3-as vagyok.
jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Négy hónappal ezelőtt pszichiáter írta fel az antipszichotikumot ugye? Mit értesz azalatt, hogy túlszedted? Hogy többet vettél be a tüneteid miatt, mint a felírt adag? Vagy azt, hogy túl sokat írtak fel, és ezért hagytad abba a szedést? Vagy esetleg most is szedsz? Megkérdezhetem mit szedsz/szedtél? Szerintem a legjobb megoldás, ha tényleg besétálsz a pszichiátriára, mert ott lehetséges, hogy találnak neked egy optimális adagot!
tegnap 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt értem a túlszedés alatt hogy volt hogy nem vettem be, mert nem akartam, volt hogy 4x annyit vettem be mitn amennyit kellett volna, kihagytam pár napot a szedésében, majd 4x-es adagot vettem be egyszerre, ezzel szórakoztam 2 hónapig.💀

Most is szedek, először ripedont (riszperidon hatoanyag) ezt szedtem túl, most arisppa (aripiprazol hatoanyag) ezt már ugy szedem minden nap ahogy kell.

tegnap 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!