Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoiás vagyok? Mit lehet...

Paranoiás vagyok? Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen félek bárkivel is "kettesben" maradni, legyen az ismerős, barát, távolabbi családtag (a közelieknél nincsenek rossz érzéseim), bárki... Mindegy, hogy hol vagyunk, akár az utcán, akár lakásban, tök mindegy, lényeg, hogy ha nincs körülöttünk más félek, hogy a másik személy bántani fog, a fiúktól/férfiaktól jobban, hogy megerőszakolnak, megölnek, ilyesmi...De a lányoktól/nőktől is meg tudok ijedni, hogy előkap egy kést és leszúr vagy akármi. Ha megkínálnak valamivel sose merem elfogadni, mert mi van, ha tettek bele valamit. (és most nem bulikról beszélek, oda különösen nem merek járni) Annyi ilyet hallani és nagyon sokszor több éves, bizalmi(nak tűnő) kapcsolatokból történnek tragédiák úgy, hogy a másik a legkevésbé sem számít rá. Tudom, hogy a félelem nem óv meg a rossz dolgoktól (mondjuk, ha emiatt elővigyázatos vagyok az igen), de nem tudok nem félni. Ugyanakkor vágynék én az emberi kapcsolatokban, de nem bízok senkiben. A napokban történt, hogy a legjobb barátom akiben (azt hittem) maximálisan megbízok felhívott magához, mert elkezdet esni az eső és elfogott a halálfélelem meg rémeket láttam, közben semmi nem történt csak beszélgettünk, mint bárhol máshol. Meg a magán matektanárom is férfi és tőle is tökre félek, de nem megy a matek így a szüleim nem engedik, hogy otthagyjam, és egyébként is jól tanít mégis olyan rossz érzéseim vannak nála (de ha más lenne a tanár, akkor így éreznék). Szóval tudom, hogy ez beteges, de mit lehet ez ellen tenni? Mert akárhogy gondolkodok úgy érzem, hogy egyben jogos is a félelmem.

18/L


2016. máj. 27. 01:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazad van jogos a félelmed!!Szerintem ne találkozz emberekkel és építs egy bunkert magadnak vagx egy pánikszobát,ahol nem kell ilyesmiktől tartanod!!Ha ez nem kamu kérdés nagyon sajnállak,mert biztos,hogy orvos sem tud rajrad segiteni.Olyasmitől félni ,ami megtörténhet, (mert bármi megtörténhet bárkivel) de valószinűleg nem fog és ráadásul ilyen fiatalon az azért durva!!!
2016. máj. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az első válaszoló nem normális, nem rendelkezik sem hozzáértéssel (miért is lenne kamu kérdés? Ezek még nem extrém tünetek és nagyon jó, hogy a kérdező érzékeli, hogy nincsen minden rendben), sem empátiával. Kérdező! Igazság szerint nem tudok mit mondani, csak nem akartam hogy az egyedüli válasz az előző legyen, de átérzem a problémádat és szerintem mindenképpen megérné felkeresned egy pszichológust, biztos vagyok benne, hogy lehet segíteni rajtad.
2016. máj. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hogy őszinte legyek én nem érzem, hogy ez ne lenne normális, mármint én teljesen valósnak érzem, hogy tuti bántani akarnak és jogos a félelmem. De, ha az eszemmel belegondolok akkor jövök rá arra, hogy ez nincs rendben meg, hogy mások sem így élnek.
2016. máj. 27. 14:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Sokszor attól is félek, hogy pszichopatával találkozok, vagy már van is a közeli ismerőseim körében...Mert ugye úgy tudom, hogy ők kifejezetten megnyerő személyiségek, ez egy álarc, hogy ezáltal manipuláljanak és elérjék céljaikat. Senkiről nem lehet tudni mi lakozik benne
2016. máj. 28. 01:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!