Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon miért lehetnek ilyen...

Vajon miért lehetnek ilyen furcsa tüneteim kiskorom óta? Egy perfekcionista, nagyravágyó ember miért érez feszültséget ha megkapja a sokat, amit akart?

Figyelt kérdés

Bocsánat kicsit hosszú lett, de köszi ha elolvasod.



Mielőtt valaha beszélnék erről pszichológusnak, le szeretném itt írni, hátha van valakinek valamilyen ötlete.


Azt tudom hogy sok mentális gondom van és mellé fixen szuperérzékeny vagyok

[link]


Kiskorom óta vannak ilyen nagyon fura túlpörgős tuneteim.

Az egyik amire fixen emlékszem, hogy egyszer egy barátnőm buliján voltam kb 10 évesen, amikor az anyám szólt hogy elutaznak egy tópartra, úgyhogy válasszak hogy akarok maradni vagy megyek velük.

Én ettől teljesen kikészültem hogy miért egy napon van a kettő mikor előtte egy hónapig nem történt semmi. Jött ez a tipikus gyomortájékon feszítő érzés.


Felnőttként ez egyre csak fokozódott. Nagyon rosszul neveltek, azt akarták hogy valamilyen világmegváltó legyek kb.

Mind a szépségiparban, mind a zenében mind valamilyen tudományos területen nagyot kellett volna alkotnom.

Ez sajnos megmaradt bennem és nagyon extrém elvarasaim vannak magammal szemben, viszont itt jön a csavar mert sosem tudtam elviselni ha vmi nagyobb dolog történt velem és jött az a tipik feszítő érzés.


A pénzzel kapcsolatban is ez van.

Pár éve külföldön dolgoztam és volt hogy egymillió körül kerestem egy hónapban túlórával. Mikor először kaptam ennyi pénzt, nem tudtam mit kezdeni a gondolattal, el akartam költeni az egészet egyszerre, aztán meg már nem is érdekelt.


Volt olyan mikor nem volt fix munkám és csak alkalmi munkát vállaltam amivel havonta kerestem max 40-50 ezer forintot. Esküszöm ez jobban esett mert így olyan érzés volt mintha gyűjteném a pénzt(a családban több a kényszeres gyűjtögető)

De közben meg vágyom a gazdaságra nagyon.

Viszont ha látok egy nagyon gazdag dollármilliomos embert akkor nagyon irigylem viszont egyből az jut az eszembe hogy ő ezt hogy tudja ép ésszel elviselni hogy forintban milliárdos….


Volt olyan mikor az egyik szülőm beetették hogy fektessen be es kapni fog belőle nagyon sok pénzt es mikor belegondoltam hogy ez velünk megtörténhet úgy éreztem hogy nem bírnám elviselni… nehéz megfogalmazni.

Persze csak átverés volt, nem lett belőle semmi….

Ilyen nagyon apró dolgokon kiborulok ha nem úgy jön ki minden ahogy kellene pl be kell mennem a belvárosba egy időpontra es közben rendeltem valamit ami csak másnap jön meg akkor képtelen vagyok elviselni hogy miért nem jött ki jól a lépés.


Egy sima bevásárlást sem tudok sokszor elviselni mert nem bírom hogy hitetlen lesz otthon 8 féle dolog amit ehetnék, tegnap meg nem volt semmi. Ilyenkor volt már falási rohamom is.


Munka alatt volt többször svédasztalos ebéd, vacsora, olyankor is úgy érzem hogy mindent meg kell ennem különben nem csillapodik ez a feszítő érzés…


Egy másik tünet hogy nem bírom elviselni ha pl utazásból túl sok van, pedig amúgy az volt a fő célom az életben hogy utazzak.

Egyszerűen túl sok inger ér, ki akarom minden pillanatból hozni a maximumot es attól rettegek hogy ez nem sikerül..

mondjuk a maldivra sem mennek el egy hónapra, mert egy hét után már jönne ez a feszítő érzés. (Nem mintha valaha lenne erre esély, csak példának írtam)


Sőt a szállodai szobákat sem tudom a helyén kezelni, ha belépek egybe egyből jön ez a feszültség es mindig szét is szoktam pakolni hogy ne legyen olyan steril a környezet.


Ezzel mind nem lenne gond ha nem lennék súlyosan depressziós a nagyravágyásom miatt, közben meg ha bármi hétköznapitól eltérő történik egyből nem tudok magammal mit kezdeni…


Őszintén elegem van már abból hogy így kell élnem es sajnos nem értem magam hogy ez miért lehet…


Közben ennyi betegségből hozok több tünetet is: szorongás, depresszió, generalizált szorongás, pánikbetegség, bipoláris depresszió…


Azt sem tudom így hogy miért kellene hajtanom, hogy legyen sok es akkor kielégül a nagyravágyás vagy ne legyen semmim es akkor nem pörgök túl.

Vajon mi lehet ez?



jún. 26. 14:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!