Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ok, hogy 28...

Szerintetek ok, hogy 28 évesen nem dolgozok?

Figyelt kérdés
Két fajta gyógyszert szedek (olanzapin 10 mg, mai naptól reagila 1,5 mg), de nem mondják ki, hogy skizofrén vagyok, skizoidnak tart a volt pszichológusom, vagy autistának, a pszichiáter F 23.0-t ír diagnózisnak. Naponta általában 18 órát ágyban töltök, nincs motivációm, nem tudok koncentrálni, fáradt vagyok, eljutottam arra a szintre, hogy folyamatosan aludtam, kb. 4 órát voltam ébren. Szerintetek a reagila fel fog pörgetni annyira, hogy ne kelljen végigaludnom a napot, és tudjak melózni?

jún. 13. 10:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekem okés. Én is súlyos mentális gondokkal küzdöm, de muszáj dolgoznom, mert el kell tartanom magam valahogy. Ha tehetném, ki sem jönnék a négy fal közül.
jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mad Max2 ***** válasza:
15%
Mentális betegek is dolgoznak. Szefintem nagyot figsz koppanni ha egyszer nem lesz aki eltartson! Kéne azért dolgozni !
jún. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szinten nem dolgozó mentális betegként ujjabban naponta pánikolok, hogy mi lesz később. Honnan lesz munkám, mert így sehova se kellek, amit meg is tudnék, bírnék csinálni. Ha még lesz nyugdíjrendszer és el is jutok odáig, nyugdíjam sem lesz. Nem lesz gyerekem, rokonaim, akik adjanak 1 szelet kenyeret. Hiába töltöm a napot a négy fal között, legtöbbet ágyban, semmi nyugalmam sincs.
jún. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Itt van 20:27 és olyan vagyok mint a mosott sz*r. Nem fogom azért gyógyszerezni magam, hogy fel tudjak kelni dolgozni, nem lehet sz*rból embert faragni
jún. 13. 20:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítéllek el, nekem is van mentális betegségem, el is vesztettem a szorongásom miatt két munkahelyemet, de azon vagyok, hogy megtanuljam kezelni a szorongásom. Nálam az volt a baj, hogy nem tudtam koncentrálni a szorongás miatt és így kb. be sem tudtam tanulni. De akkor is azon vagyok, hogy megtanuljam az érzelemszabályozást.


Persze az elhiszem, hogy neked azért ennél súlyosabb. Arra akarok kitérni, hogy bár nem ítéllek el, akkor is azt mondom, hogy ez nem állapot. Valahogy csak kompatibilissé kell tenned magad, mert abban igaza van a 2-esnek, hogy mindig nem fognak tudni eltartani. Legalább akkor próbálj ki új gyógyszereket, amitől nem vagy lassú. Legalább téged kezel pszichiáter, engem nem. Mond el neki. Amúgy a pszichiáter ehhez mit szól?

jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5 Nem örül neki, de nem szokott kifejteni véleményeket nekem, csak meghallgat, aztán felír valamit, ha nekem az okés. Most előhozakodott a Reagilával, előtte felírta a Brintellixet, de nem használt, ezért nem szedtem. Az Olanzapinon változtatni szokott néha, van hogy növelni vagy csökkenteni akarja. Utoljára növelni akarta 20 mg-ra, mert akkor talán több lesz a motivációm. Nemrég 1 hétig nem szedtem Olanzapint, mert meg akartam nézni milyen vagyok nélküle. Kevesebbet aludtam akkor, de végül nem tudtam aludni ezért visszatértem rá. Tavaj nyáron volt, hogy kértem tőle 20 mg-ot, mert meg akartam nézni, hogy használ-e, de nagyon kész voltam tőle, amikor úgy szedtem. Teljesen össze vissza van az egész. 2 éve még Olanzapin mellé szedtem Scippa-t és akkor talán jobban voltam valamivel még. Azt amúgy véletlenül kezdtem el szedni, mert a patikában azt adott a gyógyszerész, aztán évekig azt szedtem, pedig a doki akkor Arrispat írt fel eredetileg. Szedtem Arrispat is, de rosszabb volt, mint a Scippa, szóval végülis a Scippa maradt meg sokáig.
jún. 14. 10:11
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
Nem a reagila, meg a többi szar fog felpörgetni, hanem ha rendbe teszed az étrendedet.
jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Senior Séf ***** válasza:
15%
7-esnek +1 pont.
jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, jobban leszel és munkaképessé válsz, én drukkolok neked. Viszont sajnos elég nehéz lesz elindulni a munkaerőpiacon nagy kihagyással, betegen. Fel kell arra is készülni, hogy nem fognak felvenni. Ne törődj azokkal, akik csak azokat becsülik, akik dolgoznak, te ugyanolyan értékes ember vagy, nem tehetsz arról, hogy megbetegedtél.

Az az aggályod jogos, hogy miből fogsz évtizedek múlva megélni. Szerintem beszélj erről a szüleiddel, hogy ők próbáljanak olyanba fektetni, félretenni neked, amiből nem halsz éhen majd idősként se. Valamint időnként lottózzál. Tudom, sok olvasó most felnevet, mert nagyon kicsi a nyerés esélye. Havonta pár száz-egy-két ezer forintért cserébe viszont egy MINIMÁLIS esélyt adsz magadnak arra, hogy nyerhetsz egy nagy összeget, amit megfelelően befektetve életed végéig biztonságban tudhatod majd magad.

Ha sikerül megfelelő kezelést találni neked, akkor a jobb lelkiállapotodban társat is találhatsz majd. Nem tudom, férfi vagy-e, vagy nő, mert utóbbi esetben rövidebb az idő a gyerekvállalásra, de akár még családod is lehet később. Persze nem muszáj, ha nem akarsz gyereket. A jövő még annyi mindent hozhat, ne add fel.

A másik, hogy ha egyedüli örököse vagy a szüleidnek, megbeszélheted velük, ha van saját lakásuk, akkor írassanak rád egy haszonélvezetet. A holtig tartó haszonélvezet biztosítja, hogy ne tehessenek ki onnan még akkor se, ha más lesz a tulajdonos.

jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
fiu vagy vagy lany?a tesztoszteronszinted rendben van?
jún. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!