Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez skizofrénia lehet, szerinte...

Ez skizofrénia lehet, szerintetek érdemes orvosi segítséget kérni neki?

Figyelt kérdés

Nagymama mostanában ritkán elég vad dolgokat szokott mondani. Embereket látott például a szomszéd telken, ahol egyébként senki nem volt. De a ma esti megszólalásától teljesen lefagytam. Állítólag valaki szellem képében jelent meg. Nem tudom mi okozhat ilyen hallucinációt, de eléggé aggódom miatta.

Szerintetek mi lehet ez?



jún. 6. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Dementia.
jún. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
1-es: Az is lehet, de akár skizofrénia is. Nem tudjuk, hány éves a nagymama. Igaz, demencia is indulhat akár már 40-50 évesen is.
jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Demencia.
jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy lehet tanácsolni neki orvost, de amíg nem súlyos az állapota, kényszeríteni se lehet, hogy megvizsgáltassa magát.
jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
79 éves, igen én is gondoltam a demenciára. De az a fura, hogy eddig nem.voltak ilyen képzelgései, mióta megműtötték az egyik szemét azután kezdődtek.
jún. 6. 23:19
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, hogy valami idegi karosodas erte, elvegre a szemgolyo az agyhoz tartozik a latoidegen keresztul.
jún. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
A skizofrénia sokkal korábban jelentkezett volna. A nagymama demenciában szenved, amit az altatás/szedálás és a fájdalomcsillapítók súlyosbítottak. Javaslom marha gyorsan keressetek egy erre szakosodott intézményt, mert ez csak rosszabb lesz, tapasztalat.
jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

7-es: Valószínű, hogy demens, de ez a szemműtét is eléggé gyanús nekem. Skizofrénia meg bármilyen életkorban felléphet. A leggyakoribb kezdet a 15-35 év közti, de létezik gyermekkori változata is, de későbbi életkorban is felléphet.

A pszichotikus tünetek amúgy kialakulhatnak gyógyszer mellékhatásaként is, vagy valami szervi betegség tüneteként is. Először ezeket kellene kizárni. Ajánljátok neki, hogy nézesse meg magát a háziorvosával.

jún. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kis olvasnivaló a témában:

[link]

jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
7.: Tényleg a legnagyobb valószínűséggel demencia, de te látatlanban diagnosztizálsz, pedig egyrészt valószínűleg nem vagy orvos, másrészt az orvosok se pár mondatból diagnosztizálnak.
jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!