Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik szülőm paranoid skizofré...

Aat kérdése:

Egyik szülőm paranoid skizofrén. Nincs betegségbelátása. Hogyan találhatok neki segítséget?

Figyelt kérdés
Egyik szülőm paranoid skizofrén. Nincs betegségbelátása. Állapota egyre rosszabb. Réges rég, amikor még Nyugaton éltünk, volt gyógykezelve, de nem volt hosszútávú haszna, hiszen nincs neki betegbelátása. Jelen esetben mit tehetünk? Úgy érzem elmenne terápiára, de természetesen nem skizofrénia címszó alatt. Kikhez fordolhatok? Kérhetek neveket? Terapeutákat, akik segítenének? Továbbá nem tudunk ülésenként kifizetni 30 ezret.

2021. szept. 29. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
én is paranoid skizofrén vagyok rajtam máylinger dorottya segített a szent rókus korházból elég hatásos megoldással minden honapban kapok egy cisordinol nevű injekciót amivel nullára csökkent a tünet eggyüttesem,én is nehezen ismertem be magamnak
2021. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez a betegség nem gyógyítható terápiával. Csak szinten tartható, gyógyszerrel. És éppen az a legnagyobb baj, hogy a skizofréneknek nincs betegségtudatuk. Ettől persze még mehet terápiába, mert az önismeret senkinek nem árt, de sok reményt ne fűzz ahhoz, hogy ezzel együtt a betegségtudata - értsd: beszedi eztán a gyógyszert - előjön.

Továbbá: igen, a terápia nagyon drága.

2021. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdező: Ébredések Alapítványt megkérdezheted, kérhetsz tanácsot tőlük.
2021. okt. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vedd rá valahogy, hogy elmenjen kórházba, orvoshoz egy időre. Bármi baja is van. Azt nem értem, hogy nem lehet valakinek betegségbelátása, hisz felfogja, amit mondanak neki. Talán ez a paranoiára jellemző. De az hazugság, hogy a skizofréneknek nincs.
2021. nov. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ebben az országban sajnos sehogy, leginkább.Talán maszekban

egy jó doki,ha van ilyen egyáltalán.

2022. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!