Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus azért mondja...

Egy pszichológus azért mondja hogy sok dologban jobb vagyok mint hinném, hogy lelket öntsön belém?

Figyelt kérdés

Pl meg vagyok győződve arról hogy nem vagyok jó mondjuk fűnyírásban. Erre azt mondja hogy csak bebeszélem valamiért magamnak, és valójában teljesen jól vágom a füvet.

Az eddigi tapasztalataim szerint rosszul vágom, tehát teljesen biztos vagyok a dolgomban.

Azért mondja mert igaza lehet, vagy csak azért hogy megkísérelje elhitetni önmagammal hogy tényleg jó vagyok benne?


máj. 29. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert el kell hinned hlgy jó vagy benne. Ebben segít. Mert ha elhiszed utána mentálisan átáll az agyad és utána tényleg jó leszel
máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Azért mondja, mert sok dologban jobb vagy, mint hinnéd.
máj. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondja, hogy kibillentsen az önostorozásból és vagy meggyőzően bizonyítsd, hogy béna vagy a fűnyíráshoz (pl. kinyírtál 3 márkás fűnyírót, levágtad a veteményest is, stb.) vagy pedig gondolkodj el azon, hogy te magad vagy más nem vár-e el túl sokat tőled (hogy lehet rosszul füvet nyírni? gyakorlás teszi a mestert, idővel te is belejönnél)
máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mivan ha elhiszem hogy jó vagyok benne, de közben pedig tényleg nem vagyok az. De mivel bebeszéli nekem, idővel meggyőz egy olyan dologról ami nem igaz. Mivan ha valami komolyabb dologról folyik a téma, és akár mások egészségét is kockáztatnám? Akkor is meg akarna győzni, csakhogy higgyek magamban?
máj. 29. 21:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha elhiszed, hogy jó vagy tényleg jobban is fogsz teljesíteni
máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Teljessn világos a válaszaidról hlgy pszichologus kell neked. A legjobb tanácsom hpgy hallgass rá. Mindenben
máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
#4: A legkevesebb gond a tűpontos énképpel van, mert akkor nem fenyeget az a veszély, hogy elbízod magadat és az sem, hogy meg sem próbálod, mert úgysem fog sikerülni. Ilyenhez erős személyiség, erős önismeret, önreflexió kell, amit pontosan a pszichológussal való MUNKA segít fejleszteni. A munka alatt nem azt értem, hogy higgy neki vagy higgy magadban, hanem munkát, vagyis szánd rá az időt és gondold át, hozz döntéseket, vállalj felelősséget, adj bele érzelmeket, jussanak eszedbe a sikereid és a csalódásaid is. Nem önhittségre van szükség, hanem önismeretre, a kettő ég és föld.
máj. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
64%

Elmesélek egy rövid történetet. Elmentem egy pszichológushoz, mert nem voltam elég sikeres, nem jöttek jól össze a dolgok. 2,5 évig jártam hozzá, elvileg feldolgoztam egy csomó dolgot és most ugyanúgy boldogtalan vagyok, mert nem vagyok sikeres. Egy barátom szintén elment. Kettőhöz is. Mindkettőt otthagyta azzal, hogy neki erre nincs ideje. Sikeres lett :D

és hogy mi a különbség? Hát ez -->


[link]

máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!