Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez így van, ahogy mondja?...

Ez így van, ahogy mondja? Csernus doki azt mondja, hogy ha felnőtt korunkban önbizalom hiányosak, szeretethiányosak vagyunk, akkor azt nem foghatjuk a szüleinkre.

Figyelt kérdés
Hogy pl. azért vagyok ilyen, mert nem volt gyerekkorom, a szüleim folyton veszekedtek, elváltak, azért vagyok olyan, amilyen.

máj. 19. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy értelmezem ezt, hogy hibáztatni nem hibáztathatod a szülőket egy bizonyos kor után. Lehet, hogy ők tették tönkre a gyerekkorodat, nem gondoskodtak rólad, nem kaptál meg mindent, amire vágytál tőlük és ez okozza az önbizalom-, és szeretethiányodat, de egy bizonyos kor felett már te vagy a felelős a saját életedért és döntéseidért. 30 vagy 40 évesen még mindig azzal takarózni, hogy jaj a szüleim nem szerettek, rossz gyerekkorom volt, már nem egy vállalható stratégia. Ok lehet ez, mentség viszont nem. Lehet, hogy kiskorodban nem foglalkoztak veled, nem szerettek, felnőttként viszont már csak rajtad áll, hogy hogy küzdessz meg ezzel, hogy dolgozod fel és hogy lépsz tovább. Ha benne ragadsz, hogy folyton a szüleid okolod az életed alakulásáért, az már a te hibád igazából.
máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Azt mondja, hogy felnottkent mar nekunk kell vallalni a felelosseget magunkert, es azert is, ahogy erezzuk magunkat. Nem masra mutogatni. Es ha terapia kell ahhoz, hogy ide eljussunk, akkor csinaljuk azt, de ne arrol szoljon, h a szuloket vadoljuk. Es azt is mondja Csernus, es szerintem igaza van, hogy idaig nagyon kevesen jutnak el, ergo keves az, aki igazan felnott, felelos ember.
máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Huh hat ez eleg nehez tema mert egyet is ertek a Csernussal meg nem is. Azert vannak olyan gyerekkori dolgok, amiket egy elet is keves kiheverni. Es az ember allandoan cipeli magaval, akarmit csinal. Szeirntem itt is valahol feluton van az igazsag h az ember tegyen ellene, probaljon javitani a helyzeten, de azert ne felejtse el h honnan ered az egesz. Ha orokoltel valami szervi betegseget, annal sincs az hogy jo hat akkor most mar felnott vagyok, ugy csinalok mint ha en tehetnek az egeszrol es csakis magamat okolom amiert nem javul az adott szervi dolog.
máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3

Szamomra ez nem azt jelenti, hogy akkor magamat okoljam. Inkabb, hogy tegyek magamert, tegyek energiat, idot a fejlodesembe.

máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. Jogos!
máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Ezt még nem hallottam, de lehet benne valami.

Könnyebb másokra fogni a sikertelenséget, mint szembenézni önmagunkkal.

máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt igy nem lehet kijelenteni, a helyzettol fugg. Ez igy nem altalanos mint az 1+1 = 2. A 2 mashogy is elojohet akar komplex szamok segitsegevel fizikaban.


Sok esetben peldaul olyan part valaszt valaki aki a szulojere hasonlit, legyen az idilli, legyen az abuuziv ahol verik. Persze onmagat a jelenseget nem lehet rafogni az illetore, sem a jelenseg felelosseget a szemelyre. A felnottet mar kisgyerekkora ota "nevelik" a kornyezeti faktorok, a szuloi neveles meg emlitesre sem melto, hogy kesobb is mekkora hatassal van valakire.


De lehet fogni gyerekkorra, szulore, apura, anyura a dolgokat meg szokasokat, ugy, hogy teged ugy formalt lelkileg felnott korodra es olyan lettel.


Es igy, hogy te vagy mint egesz, onallo ember, persze nem lehet fogni senkire mert te mar te vagy es felnottel (remeljuk), de TE milyen ember vagy, ugye, inkabb az a kerdes. Igy valoban te vagy a felelos. Ez a hasonlat csernustol olyan mint egy hid ket pontja, de o nem koti ossze a hidat, es ezt allitja, hogy ott a hid. De a hid az pont azert hid mert van ami osszekoti. A pontbol B pontba. Igy jonnek letre mentalis betegsegek, fuggosegek, fobiak, panikbetegseg, major depresszio, szemelyisegzavarok peldaul.


Ezekrol sem te tehetsz mint pl a halmazban egy reszhalmaz, hanem a halmaz adott elemei szerepelnek a te eletedben es nem lehet a reszhalmazrol allitani, hogy nem resze a halmaznak, mert az matematikailag hulyeseg.

máj. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Simán rájuk foghatjuk pedig. Annyi "csak",hogy ezt el kell fogadni és tovább lépni,ami igen,nehéz. De dolgoznunk kell magunkon, máshogy nem megy. Nem az okon agyalni, hanem hogyan lehet jobb.
máj. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!