Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kleptomániás leszek?

Kleptomániás leszek?

Figyelt kérdés
Ha bemegyek valami üzletbe, és tudom, hogy nincs kamera, tudom, hogy senki sem látná, akkor legszivesebben mindig elcsennék valamit. Nem nagy dolgokról beszélek, csak két-három ezer forintos felsőkről egy kinai üzletben.) Vagy egy szelet csokit, egy rágót eltenni. A múltkor is mikor bementem próbálni a próbafülkébe, az eladó szinte rám sem nézett, mikor felmutattam neki, hogy mit viszek be. Próba közben jutott eszembe, hogy az egyik felsőhöz járó övet simán elcsenhetném, mert nem tűnne fel senkinek. De soha sem teszem meg, mert megvehetném magamnak, nem szorulok rá, meg nekem többet ér a becsületem annál, minthogy lopkodjak. De mégis rossz! Mi van, ha egyszercsak felülkerekedik rajtam? Jól öltözött, megnyerő külsejű fiatal nő vagyok, szerintem soha senki sem nézné ki belőlem. Ha valakihez vendégségbe megyek, soha sincs ilyen érzésem, akkor eszembe sem jut, hogy eltegyek valamit. Mindig csak az üzletekben jön rám. Más is van igy? Mit tehetnék? Elsüllyednék a szégyentől, ha egyszer lopáson kapnának... :(
2010. okt. 28. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Nem tudom. én speciel mindig hozok vhonnan "szuvenírt" mi csak így hívjuk a lopott holmit.

Most h jön a kabátos szezon. többször fogok járni ide-oda.

Én nem érzem szégyennek. amiért úgy gondolom nem adok kiadni pénzt .de ottsem hagyom. inkább elhozom.

Sose buktam le pedig idestova 2 éve űzök ebből hobbit.


Úgy tartja a mondás is. Ami kell tedd el.

18/F

2010. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb emberben eszébe jut, hogy "húú ezt milyen könnyen elvihetném", de senki nem teszi meg. Ez még nem kleptománia.
2010. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem leszel kleptomanias, mivel azok nem gondolkoznak ennyit, hanem cselekszenek, es nem csak az uzletekben, de mindenhol. Nagynenem ilyen es sajnos ismerem ezt a "betegseget", Ok nem valogatosak a helyszint illetoleg, Nekik a fontos a "szerzes" es mindegy hogy Kitol es hol.

Meg ne probald, mivel "megbelyegzed" magad egy eletre, mivel rendorsegi ugyed lesz stb. aztan mar 1 oneletrajzot amikor kernek, ott mar benne fog szerepelni, hogy, buntetett!

Gyorsan felejsd el ezt, talan az ugyessegedet szeretned bizonyitani, de azt maskeppen is lehet.

2010. okt. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is eszembe szokott jutni, pl. múltkor bementem egy bútorüzletbe, az ajtó tárva nyitva, sehol senki, bementem az irodai részhez, ott sincs senki.....végül egy negyed óra múlva kiderült, h az eladó a hátsó utvarban nyírja a füvet.xD Persze, h eszembe jutott, h akár el is vihettem vna néhány ülőkét, puffot (azt is vettem, azért mentem) meg persze az íróasztalon heverő mobilt, némi készpénzt, ezt-azt, ami megtetszik.....de persze csak gondolatban...addig normális, amíg nem érzel vmi kényszert, h ezt most "muszáj" elvinned mindenképpen, de az, h csak eszedbe jut, az még nem bűn.

Első szerintem meg csak simán egy bolti szarka xD Előbb-utóbb le fog bukni vmi aprósággal, és akkor szivacs :DD

2010. okt. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Te jó ég!! "utvaron" bocsánat, természetesen uDvaron.....nem tudom, h ezt hogy sikerült összehoznom LOL
2010. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nekem is mindig megfordul a fejemben, hogy ezt vagy azt milyen könnyen eltehetném, de soha semmit nem tettem még el. Te sem fogod eltenni, mert rettegsz a lebukástól és tudod, hogy nem helyes dolog, és nem is szorulsz rá a lopásra. Ha kleptomániás lenné, vagy hajlamod lenne rá, akkor nem gondolkoznál ezen, ahogy fentebb is írta valaki. :) Ne aggódj!
2010. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De az nem tűnt fel senkinek, hogy az első válaszoló, a 18 éves fiú mit írt? Remélem, csak viccel.
2010. okt. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megnyugtattok. A 18 éves srácnak még talán nézzük el, mert fiatal. Remélem, hogy legalább multikból lopkod, nem kis vegyesboltokból. Addig jár a korsó a kútra, amig el nem törik, úgyhogy ideje lenne leszokni róla.
2010. okt. 29. 09:43
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Az első válaszadó vagyok.

Nem kis zöldségboltokból lopok hanem nagy boltokból. Euronics Electropont MediaMarkt Tesco

Rutinos vagyok már. 1ik szemem itt a másik ott.

2010. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam. :)
2010. nov. 1. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!