Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak én vagyok depressziós a...

Csak én vagyok depressziós a tél miatt? Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Már évek óta ez megy tiszta depi vagyok minden bajom van mindenbe a rosszat látom minden bajom van télen. Teljesen más vagyok mint nyáron nem az a vidám jóindulató csaj.

Mit lehet ez ellen tenni hiszen ez nem mehet tovább sok tél lesz még....:((( :(:(


2009. jan. 5. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális. Sokat nem tehetsz ellene,hacsak nem engedheted meg magadnak,hogy telenként elutazz Hawaiira. A egy jó tipp lehet,hogy mikor napközben süt a nap,menj ki,csukd be a szemed,és fordítsd pár percre az arcod a nap felé. Már így is elkezdenek termelődni a boldogsághormonok.
2009. jan. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
81%
Szia! Velem is ugyanez a helyzet. És évről-évre rosszabb. Segíteni sajnos nem tudok, mert nekem sem javul semmitől. De már szinte nem bírom elviselni, és mindenki azt hiszi, hogy csak eltúlzom, pedig nem. :( Valaki tényleg adhatna valami jó tanácsot. :(( Biztos a napfényhiány miatt van, mert állítólag az hatással van a hormontermelésre.
2009. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi

teljesen eggyütt érzek a 2. válaszolóval de valamit tényleg tenni kéne ez ellen mert nem mehet ez igy egész életünkben

2009. jan. 5. 18:08
 4/12 anonim ***** válasza:
Menjél ki minden nap friss levegőre, dél körül (biztosan van ebédidőd) sétálj egy nagyot! A téli depit a fényhiány okozza, és odakint napközben mindig nagyságrendekkel több fény van, mint zárt helyiségben.
2009. jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát én is nyomott vagyok ,6 kor kelek 3-4 a suliban rohadok utána már csak álmodozok a fényről..itthon meg tanulok délután..nemtudom minek kéne örülnöm.Viszont hétvégén mindig jo nagyokat sétálok egynap többször is és akkor jól érzem magam:-)
2009. jan. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát igen én fél6kor kelek suliba vagyok:( és csak 4kor érek haza utánna tanulás meg minden egyéb....

én arra gondoltam futni vagy sportolni kéne valamit(amúgyis rámfér)kint a szabadban de ezt is csak este tudnám megoldani akk is csak max 1 fél óra

hát próbálok változni

azért kösziu mindenkinek

2009. jan. 5. 20:16
 7/12 anonim ***** válasza:

jaja, a sport mozgás okat segít.

én azt a fajta téli időt utálom, amikor szürkeség van, locspocs és köd. most, hogy hó van, így sokkal jobban vagyok.

hordj élénk színű ruhákat, vagy legalább a sálad sapkád legyen vmi jópofa vidám színű, piros, sárga, fűzöld. (színterápia)

2009. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Én minden időjárásban megtalálom a jót. Mindent izgalmasnak próbálok felfogni. Pl. nekem régi vágyam, hogy elmenjek Oroszországba, télen mindig azt képzelem, hogy azért van ilyen hideg, mert Szibériában vagyok. :) Te is próbáld így felfogni a dolgokat, nézd azt, hogy miért érdekes a tél. (Hó, téli sportok...) Sétálj sokat a szabadban, én minden nap két órát sétálok a kutyámmal, ez nagyon fel tud tölteni.
2009. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Én szülés után lettem depressziós, ráadásul a szürke ősz is rátett egy lapáttal és amúgy is hajlamos vagyok a depire. Szerintem az Omega3 kapszula segített, mert amióta szedem, semmi bajom. Kutatások is igazolják hogy nagyon hatásos depresszióra, azért kezdtem szedni. Szerintem próbáld meg amúgy is hasznos táplálék-kiegészítő.
2009. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi
2009. jan. 10. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!