Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen étkezési zavar...

Ez milyen étkezési zavar (előszobája)?

Figyelt kérdés

Az elmúlt három napban 1,3 kg-ot fogytam. Nem nagyon ettem, javarészt alkohol fogyasztottam és nikotinpárnát használtam. 20 éves lány vagyok, normális testalkattal. Jellemző rám az elmúlt években ez, hogy durván éheztetem magam, hol hosszabb (több hónap), hol rövidebb (pár hét) időszakig, lefogyok. Aztán visszajön ugyanaz az kiló ahonnan indultam. Tehát anorexiás nem vagyok, mert soha nem lettem még kórosan sovány,bulimiás sem vagyok, félek a hányástól. De mégsem mondanám, hogy "jól vagyok", vagy, hogy ez nem számít problémának. Minek lenne akkor ez mondható?

Nem binge eating, mert az extrém kevés evés után nem szoktam zabálni és amiatt visszahízni, hanem lassan kezdek el normálisabban enni és lassan állok vissza az eredeti súlyomra.



ápr. 20. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem csak az anorexiás, aki már kórosan sovány, az csak a folyamat végeredménye. Testképzavar miatt éheztetted magad, direkt akarsz fogyni?
ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bűntudatod van és siker élmény kereső vagy magyarán ilyen mazochista típus.
ápr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1es, igen, fogyni szeretnék, azért éheztetem magam.


2es, bűntudatom nincs. Sikernek túlzás ezt nevezni. jó látni reggelente a mérlegen a fogyást, de ez nem pusztán örömmel jár, leginkább szorongással és félelemmel "csak tudjam megtartani, nehogy följebb menjen, vajon tudom e lejjebb vinni".

ápr. 20. 12:29
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak pár mondat után diagnosztizálni, de ez eléggé anorexiának tűnik, csak persze ez még a kezdeti szakasz.
ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4es, akkor ez azt jelenti, hogy (eddig?) mindig csak az anorexia kezdeti szakaszába léptem és onnan mindig visszajöttem.
ápr. 20. 12:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez is lehet, meg az is, hogy bár az éheztetést abbahagytad szerencsére, így nem lett rosszabb a helyzet, de feltételezem maga a késztetés és a testképzavar ugyanúgy ott volt, szóval nem szűnt meg csak tudtad kezelni. Szóval én arra tippelnék, hogy mikor nem éhezteted magad sem arról van szó, hogy akkor kigyógyultál, csak olyankor tudod kezelni, aztán ha történik valami és mentálisan nem vagy olyan erős, akkor megint jobban belecsúszol. De ez csak tipp, nem vagyok szakember, szóval kérlek a véleményemet is úgy kezeld.
ápr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6os, igen, ez teljes mértékben így van. Önsértést is szoktam csinálni, tehát van, amikor pl. nem éheztetem magam, de azt viszont csinálom. És van,mint mondjuk a mostani időszak, amikor mindkettő jelen van.
ápr. 20. 13:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi az oka ezeknek? Így akarod a kezedben tartani a kontrollt? Ezzel vezeted le a feszültséget? Esetleg úgy érzed, hogy megérdemled, hogy bántsd magad, amiért nem vagy elég jó?

Privátban is írhatsz, ha itt nem szeretnél válaszolni és szeretnél beszélni róla.

ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8as, hmm, hát, a fogyás azért, mert úgy érzem nem vagyok elég jó, nem vagyok szép, szerethető a jelenlegi testemmel, illetve az is, hogy úgy érzem, hogy ezt legalább én irányítom, van egy dolog, amiben "haladok", egy cél, amiért tudok tenni. (Nyilván,tudom, hogy vannak másféle célok is, amikért lehet tenni, és szoktam is nyilván a "szakmai" életemben, tanulásban, de ez valahogy más.) A vagdosás mindig változó, hogy miért, de általában valamilyen érzelmi túltöltöttség, túlhevültség miatt.
ápr. 20. 13:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó, ha felismered az okokat. Másoknál is ilyesmik szoktak lenni a háttérben, ezzel nem vagy egyedül, de meg kéne tanulnod másként kezelni ezeket az érzéseket, hogy ne egyfajta önbántalmazásként csapódjon le. Igaz, hogy az étkezési zavarod még nem olyan vészes, még nincs annyira káros hatással az egészségedre, de pont itt kéne elkapni, mielőtt elfajul. Bármikor történhet valami külső hatás, ami miatt nem fogod tudni úgy kezelni, mint most és gyorsan kerülhetsz mélyre, amiből sokkal nehezebb lenne kimászni. Én csak azt tudom tanácsolni, hogy mielőbb fordulj vele szakemberhez és ne várd meg, amíg látványosan rossz lesz a helyzet.
ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!