Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hisztek a mentális betegségekb...

Hisztek a mentális betegségekben? Mennyivel lenne másabb ez a világ, hogyha olyan, hogy mentális betegség már nem létezne? Érdemes erről a témáról érdemben beszélni szerintetek?

Figyelt kérdés
márc. 20. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk nem küzdenék 15. éve étkezési zavarral, szóval ja, eltűnhetne :D
márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mi az, hogy hiszünk-e benne? Vannak, ez tény. Pont. Minden más mi lenne ha kérdésnek annyi értelme van, mintha arról diskurálnánk, hogy mi lenne, ha szárnyunk nőne és szivárványt kakilnánk.
márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem attól létezik valami, ha hiszel benne.
márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 Depressziót, borderlinet, skizofréniát és satöbbi tényleg betegségnek kell tekinteni? Nem tagadom tényleg léteznek erre utaló tünetek, de szerintem nem kéne betegségeknek tekinteni. Nagyon sok betegségnek címkézett dolog mellett az áll, hogy szegény nem kapott elég szeretetet és nem hiszek abban, hogy a gyógyszerezés megoldást jeletene. Én voltam már depressziósnak címkézve, mert meghalt anyukám és a gyerekkorom se volt egy leányálom és szedtem gyógyszereket, de semmit se segített, álmosított, potenciális zavarom volt tőlük, azóta már abbahagytam a szedését. Ami igazán segített volna nekem az az lett volna, hogyha szeretetteljes emberek között lettem volna akkor, csak az a baj, hogy nem ilyen világban élünk sajnos. Egy elidegenült rendszerben élünk ahol mindenki a magának az úra és, ha van problémája akkor oldja meg magának. Hiába élünk nagyobb jólétben, mint mondjuk a középkorban, de nem volt még ennyi lelkibetegnek címkézett ember, mint most és folyamatosan emelkedik a számuk. Miért nem a társadalmat gyógyítjuk meg közösen ahelyett, hogy a lelkibeteg egyéneket kell címkézni? Itt egy kollektív gyógyítás kéne az individuális gyógyítás helyett ami valójában semmit se segít. A társadalomnak kéne emberszeretőbbnek, empatikusabbnak lennie, egy teljes globális rendszer és gazdasági változások kellenének és nem lennének ilyen lelkibetegségnek címkézett anomáliák.
márc. 20. 18:21
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 konkrét tudományterületek szakértelmét vonod kétségbe laikusként, de mire alapozva?
márc. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Betegségből is van, ami krónikus és van, ami múló. Van, amihez elég a gyógytorna és van, amit műteni kell. Őszintén szólva nem tudom, hogy egy személyiségzavar kezelhető-e csak a gyerekkorban kimaradt figyelem pótlásával... Talán igen, talán nem - azért ennek is vannak fokozatai. Azért nem mindegy, hogy kicsit nárcisztikus valaki, netán ezt még föl is ismeri, vagy teljesen szociopata. Nálunk van autista kamasz a családban és nagyon nehéz, mert ő pl. kifejezetten pont utálja, ha bárki vele foglalkozik és dühkitörései lesznek, miközben szerintem totál depressziós, ki kellene mennie a napfényre meg találnia valamit, ami örömet okoz neki. Kivéve, ha szedi a gyógyszereit, mert akkor egész szociális megnyilvánulásai is vannak, nemrég még kirándulni is volt hajlandó és talán el is mosolyodott. Na most az ő szülei mit csináltak volna másképp, ha pont mindig utálta, ha ölelgetik, kérdezgetik, hogy hogy van, vagy ha egyáltalán bemennek a szobájába, és mindig kegyetlenül és hidegen bánt azokkal, akik közeledni próbáltak felé? Szóval ezeket azért kívülről nehéz megítélni, mert annyiféle ember és történet van. Az biztos, hogy nehéz meghatározni a normalitást, mert az is csak egy széles skála. De ideálisan legyen mindenki persze úgy boldog, ahogy jól érzi magát, ami az ő útja és ehhez kapjon segítséget ítélet helyett, ugyanakkor addig terjed a szabadsága mindenkinek ebben is, amíg az másokét nem sérti. A tökéletlen világból viszont sajnos nem lehet senkit kivenni, mindenkinek meg van a saját akadálypályája és kezdőlapjai.
márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem teljesen értek veled egyet. Én gyermekkorom óta lelkibeteg vagyok. 8 hónaposan megpofoztak a bőlcsiben, mert nem ettem meg a bablevest. Elájultam. Aztán folyamatos rosszullétek, félelem az apámtól, anyám alkoholizmusától. Anyai nagymamámtól kaptam csak szeretetet. Férjhez mentem 18 évesen, született egy gyermekem. Férjem 1987-ben balesetben életét vesztette. Egyedül neveltem fel a fiamat. Mindenki meghalt körülöttünk. Bipoláris depim van, kényszerbetegségem, Rivotrilt szedek lassan 40 éve. Szeretethiányban nőttem fel, csak a mamikám volt, aki szeretett. Azóta gyerekem is 40 éves lett, szintén problémás borderline-szindrómát jeleztek nála. Ő tagadja, de nem jó a kapcsolata az emberekkel.

Volt, hogy nagyon rosszul volt, de aztán elmúlt. Hangulatváltozások vannak nála, a gyógyszert elutasítja. Mivel felnőtt, magát teljesmértékben ellátó fiatalemberről van szó, így én nem tudok mit tenni ez ellen. Én szedem a gyógyszert, ellátom magam, egyelőre ennyi. De ha könnyebb lenne a megélhetés, a lakhatás, az egész társadalom, miden jobb lenne még a lelkisérült emberek is bis boldogabbak lennének.

márc. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
borderline meg mindig szemelyisegzavar, hiaba van BNO kod amit ra lehet huzni, ra lehetne huzni a bipolarist is, de nem illik ra. Ez foleg szemelyiseg zavar, ami ugyan szar, de nem mentalis betegseg kategoria, hogy a skizoid, skizotip, hisztrionikus sem mentalis betegseg. A BNO-t, hogy erzelmileg labilis valami BNO kod nem illik ra, hanem az pl drogosoknal van, gyanus klinikai depressziosoknal es bipolarisoknal. Ezt el kene mar vegre fogadni, nem hiaba neveztek at.
márc. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!