Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, ha azt érzem,...

Mit tehetnék, ha azt érzem, nincs kiút?

Figyelt kérdés

Sok-sok éve már, hogy tulajdonképpen vegetálok. Nem vagyok sem boldog, sem elégedett, egy ideje a remény is kezd elhagyni.

Tény, hogy fiatal vagyok, csupán a közelmúltban töltöttem a 18-at, ám félek. Gyűlölöm azt, aki vagyok, és képtelen vagyok változtatni, mert minden energiámat összeszedve is csupán egy összetört roncsnak érzem magam.

Jó a tanulmányi átlagom, úgymond „mintagyerek” vagyok, sosem volt velem gond, mindenkivel jóban vagyok, nem piszkálnak, mégis lelkileg rohadok. És ami talán a legjobban fáj, hogy én sem tudom miért... nem tudom, mit tegyek. Félek, hogy sosem leszek boldog.

Nagyon sok trauma ért gyerekként, szerintem több, mint egy átlag embert egy élet alatt, de az semmiképp sem egy optimális állapot, hogy ennyi év után is állandóan szorongok, depresszív vagyok és gyűlölöm önmagam.

Pszichológushoz már elég régóta járok. Abban segített, hogy már nincsenek szuicid hajlamaim, de ezt leszámítva stagnál egy ideje az állapotom.

Nem is igazán tudom, mit várok ettől a kérdéstől. De ha bárkinek bármilyen tanácsa van, bármit szívesen megpróbálnék, csak sikerüljön végre kilábalnom ebből. Szeretnék végre boldog lenni, de őszintén már nem igazán reménykedek abban, hogy ez belátható időn belül sikerülhet.


2023. okt. 28. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:
PTSD-s lehetsz.
2023. okt. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, nem konkrétan a múltbéli eseményeken rágódom, azok nem ugranak be túl gyakran, mint rossz emlékek, nem is igazán emlékszem már rájuk, arról az időszakról, mikor nagyon szarul voltam kevés emlékem maradt meg, mintha az agyam direkt törölte volna.

Leginkább azt érzem, hogy bármit is teszek, minden egyre rosszabb. 18 vagyok, még mindig szűz, kapcsolatom sem volt még, mert meleg vagyok. Mindenkivel jóban vagyok, de nincs egy igaz barátom sem. Jók a tanulmányi eredményeim, mert jól fog az eszem, de semmit sem tanulok, képtelen vagyok odatenni magam, félek, hogy az érettségi közel sem fog a vártként sikerülni. Szociális fóbiám van, amivel nehezen tudok bármit is kezdeni. A családi helyzetem sem valami fényes, anyagilag sem a legstabilabb a helyzet.

Nincs egy stabil pont sem az életemben, nincs mire vagy kire támaszkodnom, és azt érzem, csupán sodródom a semmiben, képtelen vagyok a kezeimbe venni a sorsom.

2023. okt. 28. 22:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!