Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha fogyni szeretné...

Mit tegyek, ha fogyni szeretnék, de “hízós” antipszichotikumot szedek?

Figyelt kérdés

Szóval már voltam kórházban is, rengeteg gyógyszert kipróbáltak rajtam járóbetegként is, de csak az Amitrextől voltam mentálisan jól.

A gyógyszerelés előtt 63kg voltam, most vagyok 78kg. Nagyon zavar a súlyom, de nem tudjuk a gyógyszert leváltani. Odafigyelek az étkezésemre, de sajnos olyan farkasétvágyat csinál ez a gyógyszer, hogy nem lehet az orvosok szerint se megállni, hogy ne egyek többet.

Volt, mikor lecsökkentettem a gyógyszert, akkor fogytam is, de vissza kellett növelnem, mert stresszes életet élek és nem összeegyeztethető a mentális állapotommal az alacsony dózis.

Nincs menstruációm, hormonális hatalmas pattanásaim lettek, napi 16 órákat alszom és elhíztam. Nagyon szomorú vagyok, de tehetetlen vagyok.

Mit csinálhatnék?

Reggel 100mg, este 200mg Amitrex (amiszulpridot) szedek



2023. szept. 5. 13:53
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Csak nincs más gyógyszer, amit toleráljon a szervezetem....:(
2023. szept. 5. 15:36
 12/25 anonim ***** válasza:
91%

ugyanilyen gyogyszert fogsz kapni, mert az osszes ilyen gyogyszer kb. ugyanugy hat hizas tekinteteben antipszichoknal sajnos. Antidepiknel van egy par pl moclobemide, bupropion ami nem hizlal szinte senkit, de rendes dozisu antipszichonal nincs menekves ott fel kell szedni a kilokat es nem tudod leadni max egy kicsit - parat akar ha a maratont futod.


ez a helyzet sajnos.

2023. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
24%
Ne igyál cukros üdítő, gyümölcslé, édességek, péksütemény. Édes ételt ehetsz, pl. ebédre, de normál adagot.
2023. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
#12 és a restigulin és az új generációs társai, amik az agy kémiáját picit helyrebillentik?
2023. szept. 5. 19:26
 15/25 anonim ***** válasza:
Gyógyszeres (de)generáció
2023. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

A restigulint jobban ismerve abilify, hatoanyaga aripirazole, attol is szoktak hizni, de talan ritkabban. De annak rettento hosszu a felezesi ideje amit utaltam mert nalam parkinszonizmust hozott elo - raadasul depresszira kaptam nem is pszichozisra...


Agy kemiajat meg mindegyik ilyen helyrebillenti ebben az ertelemben ezek a szerek. Az aripiprazole nem egy csodafajta dolog. Ugyanolyan atipikus antipszichotikum mint a quetiapine vagy olanzpapine, vagy amit szedsz, amisulpride.

2023. szept. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Én is szedtem kb 7 éve 1 évig a restigulint, nekem hasmenésem volt tőle, picit pörgetett és extrapiramidalis fájdalmam volt. De a téveszmék azzal se jöttek.

Most vagy ez, de emellett volt életem és volt libidóm, vagy az amitrex, de amellett egy “medve” vagyok. (Csak alszom és eszem)

2023. szept. 5. 19:36
 18/25 anonim ***** válasza:
Amugy mi a betegseged? Lamotrigine szoba johet? Az nem hizlal szinte 90%-ban.
2023. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Paranoid skízis szerű, de pontosabban egyéb akut- és átmeneti polimorf pszichotikus zavar, emocionális zavar

Lamotrigine milyen? Van vele tapasztalatod?

2023. szept. 5. 19:49
 20/25 anonim ***** válasza:
34%

Szia. Leírásod alapján nem igazán étkezel helyesen. Napi 4-5 étkezés legyen meg, kisebb adagokkal.

Kerülj minden cukrozott ételt. Gyümölcsökkel is csak óvatosan. Kerüld a fehérlisztes pékárúkat. Köretek közül a krumplit és a tésztákat kerüld. Rízs, bulgur mehet. És a reggeli étkezés fontos, mert kihathat az egész napi vércukor szintedre.

Példa:

Reggeli: teljes kiőrlésű pékárú vagy abonett, mellé felvágott sajt tojás mehet.

Tízórai: ha edzel akkor a fehérjepor jó választás. Ha nem akkor gyümi.

Ebéd: csirke/pulyka, rízs (basmati, barna stb), pároltzöldség, sajt.

Uzsonna: joghurt (nem danone agyoncukrozott szarok), korpás keksz.

Vacsora: fehérjében gazdag legyen, de ne terhelje meg a gyomrodat. Pl. Grillezett csirke, béirépa, vagy tonhalsaláta, mellé sajt, abonett/ tk. kenyér.


Szerintem egy próbát megér. Ha betartod és mellette sportolsz, akkor be fog indulni a fogyás.

Legalábbis nekem ez bevált. Én is elkezdtem hízni az antidepitől, és 160 grammos szénhidrát "diétát", kezdtem el alkalmazni. Első 1-2 héten nem változott a súlyom...viszont utána heti 1kg minusz. Ezt nem is mondanám diétának, inkább egy egészséges életmódnak. :)

2023. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!